Verzia 2.0 je na svete.
Na uvod pribudlo jedno prehlasenie po anglicky a okrem toho par drobnosti :)

1. Multilevel menu + s trasami sa da pracovat v 3 nezavislych vrstvach (prezeranie, editacia a editacia v textovom okne). Trasy sa daju medzi jednotlivymi vrstvami kopirovat.
2. Nacitanie nadmorskej vysky pre body trasy z SRTM3 alebo Aster GDEM
3. Zobrazenie profilu trasy. Miesto v profile sa zobrazuje v mape pohybujucim markerom , kliknutim na profil sa mapa vycentruje na danu poziciu. (stupanie, klesanie nad 25% je cervenou)
4. Textove okno na editaciu GPS dat (DataBox). Hlavny ucel je pohodlne skladanie novej trasy z existujucich segmentov.
5. Pri editovani moznost oznacenia viacerych bodov (cez SHIFT+lave tlacidko&pohyb mysi) , nasledne sa daju zmazat, alebo skopirovat do DataBoxu
6. Priame zobrazovanie dat zo stranky gps.wardspace.info, ktora obsahuje nejake SK GPS trasy vacsinou odo mna. (da sa zapnut v LoadData)

V buducnosti uz zmeny vo funkcnosti neplanujem , mozno sa len trochu rozsiri ponuka zobrazovanych map.
21.02.2010 - 22:43:10
00
Pali je to skvele :y:
Sice som s tym este nerobil, pretoze doteraz som jazdil len tak, bez mapy ale mam Samsung Omnia a chcem si objednat nejaky drziak na bike, stiahnem soft a budem si planovat trasy.

Mam len otazku:
ked prepnem layer na NLC tak su tam cervene a zelene ciary. To su teda spevnene a nespevnene cesty? Cize ak budem podla toho layeru planovat trasu po zelenej, budem jazdit v lese, luke ....a podari sa mi vyhnut asfaltkam, kde jazdia automobily, vsak?
22.02.2010 - 22:16:30
00
PaloTT: opäť dobrá práca :clap:

angel1: podľa legendy na http://wags.nlcsk.org/LC/Default.aspx
je to presne pomenované ako spevnené a nespevnené cesty, ja to beriem ako hlavné a vedľajšie lesné cesty. Červené nemusia byť asfaltky, ale mimo lesa väčšinou sú a v lese zase nie. Nedá sa to zovšeobecniť. Z mojich skúseností je niekedy zelená cesta kvalitnejšia ako červená :)
A skutočnosť je niekedy úplne iná ako tá mapa, naplánuješ si trasu a lesná cesta nikde :) alebo je dlho nepoužívaná a teda nazjazdná. U mňa napríklad jedna cesta pod Vápennou a pod Slepým vrchom nad Orešanmi - nikdy viac na bajku :)
23.02.2010 - 07:03:34
00
To je pravda s tými lesnými cestami :@
Ale aspoň približne, lebo tých ciest je celkom dosť a ak nejaká nebude zjazdná, určite pár desiatok metrov bude ďalšia.

Vieš mi poradiť aký soft dať do Omnie? Mám tam teraz MIO, ale to používam do auta. Niekde som čítal, že na turistiku je najlepší TOM TOM, ...neviem.
Ďakujem za rady
:handshake: :handshake:
23.02.2010 - 18:54:05
00
angel1: cervene su casto, tvrdim ze dokonca vacsinou bez asfaltu. Su to cesty, kade by vacsinou presiel aj tazky nakladiak zvazajuci drevo. Tie zelene mozu byt take aj onake. Niektore mozu byt viac rokov nepouzivane, zarastene a bicyklom nezjazdne. Ine mozu byt fajn.

Niekde som čítal, že na turistiku je najlepší TOM TOM, ...neviem.

Kde si to cital? :)
Daj si do Omnie OziExplorer.
23.02.2010 - 20:21:26
00
Pridana dalsia zakladna vrstva (mapa): NLC_SK - mapa lesnych ciest od NLC Zvolen (zoom level 14 a 15). Nakolko je mapa NLC teraz "googlovskeho standardu", funguju aj Overlays (turisticke znacky).
Poznamka: Zoom level 0-13 tejto vrstvy je mapa OSM cyclemap.
26.02.2010 - 23:46:19
00
Preto je to umiestnene na osobnej striktne nekomercnej stranke bez reklam a nemam ambiciu to menit.

Dnes podvecer to zdochlo - docasne, ci iny problem?
Bola by skoda, bo je to very fasa, ako hovorime v Kosicaaaach :y:
09.03.2010 - 20:41:49
00
Shocartu sa nepozdavala kvalita mojho diela a nefukcna stranka je zrejme vysledkom jeho intervencie u providera. Ale bez obav, nieco poriesim.
10.03.2010 - 07:51:42
00
Dufam, ze to bude poriesene v sulade s autorskymi pravami, co sa tyka mapovych dat firmy SHOCart a Hiking.sk... ;)


Naposledy upravil Laco Findl dňa 10.03.2010 - 09:04:29, celkovo upravené 1 krát.

10.03.2010 - 07:57:41
00
Ak je tak ako pisete, ze sa stalo:

Shocart mohol dat Palovi kulturnym sposobom cas aspon par dni, aby zapracoval ich namietky voci jeho stranke cmaps. Shocart nemusel zbrklo postupovat v smere zrusenia free hostingu. Na stranke bola zobrazovana nielen mapa cykloserver, ale aj mapy Google, OSM, NLC a to celkom legalne.
10.03.2010 - 08:56:48
00
Ak je tak ako pisete, ze sa stalo:

Shocart mohol dat Palovi kulturnym sposobom cas aspon par dni, aby zapracoval ich namietky voci jeho stranke cmaps. Shocart nemusel zbrklo postupovat v smere zrusenia free hostingu. Na stranke bola zobrazovana nielen mapa cykloserver, ale aj mapy Google, OSM, NLC a to celkom legalne.

Vážení,

věc se má následovně - docela kulturním způsobem jsem panu PaloviTT napsal mail, v němž jej upozorňuji na porušování našich autorských práv a žádám jej, aby ze svého webu odstranil vrstvy, na něž se vztahují autorská práva SHOCartu. Nereagoval. Upozornili jsme také kolegy z Hiking.sk a ti zakročili podstatně rázněji, jak je možno vidět (teda vlastně už nevidět) na webu cmaps.netii.net. Upozornili providera, že daná stránka porušuje autorská práva. Což je pravda. A provider nemá povinnost ověřovat, jakým způsobem se tak děje, a tak stránku jednoduše odpojil.

Michal Stupka, SHOCart s.r.o.
11.03.2010 - 10:39:43
00
Ako docasne riesenie je mozne pouzit rozsirenie Oziho (kalsickeho, v Develop verzii - aspon u mna - nebezi korektne), tzv Internet maps
http://www.oziexplorer3.com/eng/internet_maps.html
27.03.2010 - 20:45:57
00
Cmaps najdete na http://cmaps.gpsteam.eu/
Funkcnost nezmenena, ale z dovodu autorskych prav bolo zrusene zobrazovanie niektorych podkladovych map. Turisticke znacky su teraz zo servera freemap.sk, ale ich siet je neuplna.

Priebezne sa pracuje na preklade do slovenciny.
30.03.2010 - 22:11:31
00
Cau Palo,
nechces dat namiesto mapy Openpistemap radsej povodny Openstreetmap?
Pribudli by vodne toky, lesne chodniky a rozne POI.
Pripadne aj Freemap s tienovanym reliefom?
06.04.2010 - 21:33:18
00
Pribudli transparentne lesne cesty od NLC Zvolen (Overlays: NLC_SK).
Zoom 14-16.
Legenda:
spevnene cesty (na mape NLC cervene) - hnedo cervena
nespevnene cesty (na mape NLC zelene) - fialova
chodniky - oranzova
hrebenove linie - zelena (v praxy to nemusia byt a zrejme ani nie su cesty)
13.04.2010 - 21:00:03
00
cron
keyboard_arrow_up