....pozrela som, Andy nevyzerá až tak strašidelne ako ten druhý... :tmi: Skrátka - štíhly, ale žiadna extrémna vyziablina.
29.04.2010 - 11:19:35
00
tak pokial viem, tak sa risuje s nizsimi vahami a robi sa viac opakovani a kratsie prestavky...

Celé „tajomstvo” rysovania (rýsovania?) spočíva v znížení energetického príjmu, resp. zvýšeniu energetického výdaju (aeróbna činnosť - t.j. bicykel, beh, korčule, atď.). Nič viac, nič menej. Žiadne nezmysly typu nízke váhy, veľa opakovaní .. tomu nech si naďalej veria násťroční rádoby-kulturisti. Pochopiteľne, mierne zníženie váh je na mieste, ale len ako prevencia pred zranením v čase energetického deficitu.
Radím ti pozrieť si stránky typu ronnie.cz, prípadne aj diskusné fóra. Tam o tom toho nájdeš veľa ;)
29.04.2010 - 18:19:16
00
o energetickom prijme a vydaji mi nemusis hovorit...take veci viem :)
mas pravdu, ale ked sa rYsuje, tak uz ten trening sa snazi mat charakter areobnej cinnosti...ide sa dlhsie...pouzivaju sa nizsie vahy, aby sa vydrzalo bez velkych prestavok a v tempe...
29.04.2010 - 19:18:50
00
To je síce pekné, ale tým pádom stráca tréning v posilke význam, keďže pre aeróbne cvičenie je oveľa výhodnejší ten bicykel, beh, atď. .. tréningom v posilke si chceš predsa udržať svaly a nízkymi váhami a vysokým počtom opakovaní ich akurát tak stratíš, keďže tvoje telo už nebude mať potrebu si ich udržať. Na tie malé váhy mu bude stačiť aj menší objem (sám si predsa napísal, že je zbytočné cvičiť s malými váhami ;) )

Čiže pokiaľ sa chce niekto vyrýsovať, je vhodné rozdeliť si tréning na 2 časti:
1. anaeróbne cvičenie v posilke za účelom udržania svalstva,
2. aeróbne cvičenie za účelom zvýšenia energetického výdaja a spaľovania tukov,
„3.” a pochopiteľne úprava stravy.

Ale ako som už písal vyššie, viac o tomto nájdeš na weboch aj na túto tému určených ;)
29.04.2010 - 22:55:37
00
preco si myslis ze trening z nizkymi vahami a vysokym poctom opakovani tvoje svaly zmensi ?
mne takyto trening z casu na cas dodal taku silu aku som pred tym nikdy nemal, inak posilujes tym aj slachy co je zaklad ked chces valat velke vahy ....
30.04.2010 - 05:04:12
00
tiez pekna hovadina, ze cvicenim s mensimi vahami sa stratia svaly...
akoze ak to myslis tak, ze kulturista zrazu zacne tlacit miesto 180 na benchi pravidelne len 80kg, tak to ano...postupne samozrejme ze strati na objeme...
ale ak normalny clovek nebude tlacit 90 a potom oddychovat 3minuty po kazdej serii, ale bude tlacit 80, spravi viac opakovani a bude oddychovat len minutu, tak urcite svaly nestrati...

inac rysovanie ja som bral ako rysovanie kulturistov alebo fitnesakov pred sutazou...
uz si videl kulturistu behat alebo bicyklovat? ...okrem toho, ze im svalove objemy ani nedovolia urcite pohyby, tak sa hned zadychaju a tym padom akurat spalia vsetky cukry a nic z tuku...
preto im ostava jedine trening v posilke s nizsimi vahami, to je ich jedina moznost aerobneho treningu...

ja som nehovoril o chudnuti...to uz je zase cosi uplne ine...myslel som konkretne "rysovanie"
kulturisti a fitnesaci rysuju - normalni cvicenci chudnu :)
30.04.2010 - 08:23:36
00
No vidím, že to nemá cenu :tmi: Tak poprvé, čo chápeš pod pojmom "rýsovačka"? Lebo začínam mať pocit, že tým máš na mysli to mýtické "tvarovanie svalov", čo je s prepáčením čistý bullshit. Rýsovačka nie je nič iné, než len zbavenie sa prebytočného podkožného tuku, ktorý ti "obaluje" svalstvo a toho sa nezbavíš nijak inak, než len diétou a aeróbnym tréningom. A je totálna ***** si nahrádzať aeróbny tréning s činkami v posilke :headbang:

uz si videl kulturistu behat alebo bicyklovat?

Áno, predstav si, videl som ..

...okrem toho, ze im svalove objemy ani nedovolia urcite pohyby, tak sa hned zadychaju a tym padom akurat spalia vsetky cukry a nic z tuku...
preto im ostava jedine trening v posilke s nizsimi vahami, to je ich jedina moznost aerobneho treningu...

Prosím ťa pekne a na to si kde prišiel?! :o

Ako vidím, moju radu nájsť a prečítať si o tom niečo viac si nevyužil, tak som ti to aspoň trochu uľahčil, už ti bude stačiť len čítať 8)
http://kulturistika.ronnie.cz/c-6192-myty-a-povery-v-treninku-i.html (konkrétne kapitola „Málo opakování je na sílu, více na objem, ještě více na rýsování“)
http://www.kulturistika.net/skladba-treninku-pocet-serii-a-opakovani
http://www.fitexpres.sk/forum/viewtopic.php?t=1441&highlight=rysovacka
http://www.fitexpres.sk/forum/viewtopic.php?t=1015&highlight=rysovacka
http://www.fitexpres.sk/forum/viewtopic.php?t=2335&highlight=rysovacka
http://www.fitexpres.sk/forum/viewtopic.php?t=1944&sid=5b3cb8f47b920b3b2f42108767d9ae74
atď. atď.
30.04.2010 - 11:04:30
00
preco si myslis ze trening z nizkymi vahami a vysokym poctom opakovani tvoje svaly zmensi ?

Nevravím, že tréning s vyšším počtom opakovaní je nanič. Nie každý chodí predsa do posilky za účelom nabrania čo najväčšieho množstva svalov. Len v kombinácii s diétou (bavili sme sa o rýsovačke) je to kontraproduktívne, keďže pre tvoje telo bude zbytočné si držať tú "váhu navyše", keď ju nebude potrebovať pre zdvíhanie väčších váh ;) Ľudské telo je v tomto proste "blbé", t.j. rýchlejšie stratíš svaly ako tuk.

.. inak posilujes tym aj slachy co je zaklad ked chces valat velke vahy ....

Šlachy posíliš aj pri dvíhaní veľkých váh ;) Samozrejme treba sa vyvarovať v posilkách celkom bežného javu, že si človek rovno naloží 80% maxima. To je potom pekný záhul na šlachy. Čiže postupne sa zahriať s menšími váhami a vyšším počtom opakovaní a až potom si pridať na pracovné série.
30.04.2010 - 11:17:14
00
Rýsovačka nie je nič iné, než len zbavenie sa prebytočného podkožného tuku, ktorý ti "obaluje" svalstvo a toho sa nezbavíš nijak inak, než len diétou a aeróbnym tréningom.


presne toto myslim aj ja :)

co sa tyka bikujucich kulturistov, tak prepac, ale fakt som este takeho nevidel...
nemam na mysli 15min na stacionari...ale niekde v lese stretnut kulturistu je uplne nemozne...
dalsia vec je, ze ked si ma kulturista zabehat, tak automaticky ide v anaerobnom pasme...kulturisti a vytrvalostne sporty nemaju nic spolocne...

dik za clanky, ja si ich nepotrebujem citat...ja mam svoj system treningov, ktory mi vyhovuje...necvicim dve nedele, takze uz viem, co a ako :)
30.04.2010 - 11:26:28
00
Tak pravda, v lese som ho ani ja ešte nevidel .. ale na hrádzi hej :D
Ale čo sa týka tých behajúcich kulturistov v anaeróbnom pásme, nemôžeš to len tak paušalizovať. Poznáš povedzme jedného takého, ale ďalších n môže behať "úplne normálne" ;)

Každopádne, tie články ti radím si prečítať. Aspoň by si získal nový pohľad na vec, a prípadne sa vyvaroval niektorých chýb a omylov ;)
30.04.2010 - 11:37:37
00
na hradzi mozno ano...boli sa poukazovat(nie trenovat) :)

inac to vyzera asi takto, ked kulturista beha...a oni behaju podla mna len ked ich fotia do casopisov...

tie clanky teda kuknem, aj ked som toho uz za tych vyse 10 rokov cvicenia precital uz plno, takze som zvedavy, ci tam najdem nieco nove :)

vies si predstavit behat alebo bikovat 5 hodin s takymi nohami?
ja teda nie...ani to nie je podla mozne

Prílohy:

0.jpg
0.jpg 16.35 KiB thumb_up0thumb_down

0 (1).jpg
0 (1).jpg 21.09 KiB thumb_up0thumb_down

30.04.2010 - 12:52:16
00
To, čo si sem postol je extrém .. ja som nemal na mysli 120kg monštrá, k ich tréningu sa nevyjadrujem, keďže o tom nemám ani páru (navyše, takéto niečo naturálne nedosiahneš). Mal som na mysli kulturistiku v normálnych váhových kategóriach, povedzme do 90-100kg.
Pochopiteľne, s takým niečím toho moc nenabeháš, na to je dobrý akurát tak rotoped ..
30.04.2010 - 13:06:52
00
no vidis, ja som vedel, ze sa nebavime o tom istom :)

ja som myslel prave take velke hovada celu dobu, ako som poslal na fotkach :)
30.04.2010 - 13:15:31
00
Tak hlavne, že sa to vyjasnilo ;)
30.04.2010 - 13:26:10
00
...tie nafúknuté "mäsá" - aspoň na mňa - pôsobia zúfalo antikoncepčne... :shake:

Ako vyzerá takýto "mäsovec", keď je už "trošku starší"? :emo:
30.04.2010 - 13:34:00
00
keyboard_arrow_up