zani: dost zle .. ak prestane cvicit ,svaly sa nahradzaju tukom :tmi:

svaly maju vyzera takto :lol: http://runnerforchrist.files.wordpress.com/2009/07/bruce-lee.jpg
30.04.2010 - 13:39:50
00
ak sa ten clovek nespusti, ked je starsi, tak stale vyzera podobne velko...len uz nie tak vyrysovano
ak sa spusti, tak priberie na tuku a objemy odidu...a svaly ovisnu
(ale svaly sa na tuk nikdy nemenia:) )
30.04.2010 - 13:46:33
00
na hradzi mozno ano...boli sa poukazovat(nie trenovat) :)

inac to vyzera asi takto, ked kulturista beha...a oni behaju podla mna len ked ich fotia do casopisov...

tie clanky teda kuknem, aj ked som toho uz za tych vyse 10 rokov cvicenia precital uz plno, takze som zvedavy, ci tam najdem nieco nove :)

vies si predstavit behat alebo bikovat 5 hodin s takymi nohami?
ja teda nie...ani to nie je podla mozne


na to ze cvicis viac ako 10 rokov tu pises pekne bludy :tmi:
30.04.2010 - 13:49:12
00
ty vies :)
30.04.2010 - 13:51:36
00
Ak to nepobabre, mohol by vyzerať aj takto:

Prílohy:

Ed corney predtým.JPG
Ed corney predtým.JPG 27.96 KiB thumb_up0thumb_down

Ed Corney teraz.JPG
Ed Corney teraz.JPG 11.25 KiB thumb_up0thumb_down

30.04.2010 - 13:53:38
00
ak sa ten clovek nespusti, ked je starsi, tak stale vyzera podobne velko...len uz nie tak vyrysovano
ak sa spusti, tak priberie na tuku a objemy odidu...a svaly ovisnu
(ale svaly sa na tuk nikdy nemenia:) )


No ak neprestane cvicit, tak cca zostava, jasne (ale v starsom veku je tak,ci tak problem s tymi ich roznymi preparatmi :D... aj to ostatne ako pises (to je take zludovatele , ze sa premenia, v skutocnosti sa svaly zmensia a miesto zaberu tuky, ak sa rovnako papka .. sak to je aj v cyklistike).
30.04.2010 - 13:55:21
00
ty vies :)


no tak sorry ale tvrdit ze sa rysuje velkym poctom opakovani a malymi vahami by skuseny clovek v kulturistike nikdy nepovedal...To by som chcel vidiet tvoje treningy a stravu
30.04.2010 - 13:58:21
00
pisal som, ze sa rysuje vacsim poctom opakovani a nizsimi vahami (myslene, ze v rysovacej faze sa necvici s maximalnymi vahami ako v objemovke...pojem nizsimi je relativny a odvija sa od tych maximalnych vah u jednotlivca...nemyslel som to tak, ze teraz ide dvihat 1000x 6kilove jednorucky)

ale ak sa mylim, tak ma kludne oprav...rad sa poucim

nestudoval som to na VS a ani nie som profi trener (ani kulturista), takze vsetko urcite neviem...

moje trerningy momentalne su jednoduche...2x tyzdenne celotelovy trening s tazsimi vahami (asi 80% mojho maxima), snazim sa 3-4 serie po 10 opakovani (zalezi od partie) a drzim sa osvedcenych cvikov ako zhyby na hrazde, bench, drepy, nadhody s velkou cinkou, pull-over, kliky na bradlach a podobne...
stravu tiez nehrotim...stravujem sa normalne a z doplnkov uzivam akurat L-carnitin a komplexne aminokyseliny...momentalne nejem ani proteiny, lebo nepotrebujem uz viac svalovej hmoty ako mam...fitko je pre mna jeden z viacerych sportov, nie je prvorade...cvicim kvoli sile a to ze trochu rastu svaly je uz tak skor druhorade...na palenie tukov mi staci bike a beh...
30.04.2010 - 14:15:48
00
teraz ked si to upresnil tak to znie lepsie. Ale mna stale vytaca ked mi niekto povie ze ide rysovat, a ja sa ho spytam, ze co si pod tym predstavuje a on mi zadre ze bude robit tak 20-30 opakovani s lahkou vahou. A este sa so mnou zacne hadat, ze ma pravdu. Vtedy by som najradsej :@
Rysuje sa hlavne tym, ze zmenis stravu a pridas kardio. Trening vobec netreba menit. Ale fullbody treningy niesu do rysovacky moc vhodne. Lepsie je dat split a zaradit tam aj nejake izolovane cviky.
30.04.2010 - 18:42:54
00
jj pri diskusiach o posilovani na viacerych forach sa mi uz stalo, ze sme si viaceri nerozumeli a kazdy si rozpraval o svojom...a pritom len nebolo dost specifikovane, o com sa vlastne bavime :)

FBT cvicim, lebo mi to tak vyhovuje na udrzanie svalovej hmoty a pomale zvysovanie sily...dalsia vec je, ze viac ako 2x tyzdenne sa do fitka nedostanem...ako som pisal, na palenie tukov robim bike a beh...ked potrebujem nejake kilo zhodit, len trochu zmensim davky jedla a ide to pekne dole... :)
30.04.2010 - 19:39:58
00
aký pekný mini flame sa tu rozhorel :)

k téme, chodím do fitka cca 1 rok, 2x do týždňa fullbody tréning (podobne ako funkatron) .. split nechcem a viackrát do týždňa sa do posilky nedostanem

mám 184 cm, 78 kg
môžte mi prosím napísať nejakú schopnú (kľudne aj vašu) zostavu - resp. dať externý link, aby som si prípadne vedel zmeniť/rozšíriť svoj momentálny plán? - teda ešte raz 2x za týždeň fullbody orientovaný ani nie tak na objem, skôr na silu a vytrvalosť .. vďaka ;)

//edit: nie žeby som sa hanbil spýtať trénera vo fitku, ale keď som s ním komunikoval, hovoril mi presne to isté, čo tu chalani označili za blbosť - že rysuje sa s ľahkými váhami a viac opakovaní, pyramídový systém posilovania váha vs. opakovačky atď.
03.05.2010 - 12:46:20
00
Jen jsem to tady letmo přečetl od páté stránky a ... nechci se rozepisovat, tak to řeknu zkráceně - m4jK tomu z vás rozumí nejvíc, tak se s ním nehádejte.
Zacharymu trenér řekl, že se rýsuje vysokým počtem opakování? Divné, spíš bych řekl, že si trenérovi moc nerozumněl, nebo to špatně pochopil.
V rýsovačce jde o to vydat víc energie než ji přijmem nebo přijat míň než ji vydáme. Tím začneme redukovat tuk a co se týče posilovacího tréninku, tak se naopak trénuje s těžkýma váhama, aby svaly dostaly stimul k tomu, že potřebují růst (růst ale nebudou, když není energie, ale aspoň tím zabráníme jejich odbourávání).
Jestli jste neviděli nikdy kulturistu v lese na kole, tak můžete přijet za mnou a přidat se. Taky inline brusle jsou fajn a třeba tenis je super. Rozhodně jenom nesedím na stacionárním kole a to mám 103 kg.

btw. když přestanu cvičit, tak se svaly změni na tuk? :rofl: :rofl: :rofl:
22.05.2010 - 21:39:01
00
keyboard_arrow_up