LAPIERRE Fatranský MTB maratón

05.06.2010
2. kolo - Valašsko-Považská séria
5. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Stráňavy pri Žiline (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (20)
CraObsGreywolfGwendolynInstinctmorgenJaniakkirikubasLakynoMarianSUPmilsuoborRaverrichardleRoanLVSp4joStictritolunigenaVALE 46vankes
Chlapci nechajme už filozofovania. Podstatné je, že na So hlásia dobré počasie, teda "nedážď". Po Jure na vode, Vlkanovej a Pravenci na blate mi už nič nevadí, len ten dážď.
01.06.2010 - 14:20:59
00
to je večná, stará a pravidelne sa opakujúca dilema ...
CMS, ak dobre viem, bola vytvorena nadšencami, ako rýdzo amatérske podujatie,
ktoré časom začalo naberat trošku lepšiu úroven a zrazu masters zistili, že
(medzi seberovnou skupinou napr v česko-slovensku veľkú šancu asi nemajú) a dostať sa, pre nich na bedňu v CMS, nebude až také tažké a tak sa niekolko z nich rozhodlo pozbierať ceny amatérom :x
lebo SZC "pravdepodobne" nema o nich a maratonske preteky nejaký super veľký záujem
dost bolo OT

Máš pravdu v tom, že SZC rieši veci tak ako rieši.... Ďalšia vec o "tak sa niekolko z nich rozhodlo pozbierať ceny amatérom" na Fatrane to riešime napr. tak, že ten kto sa postaví na bedňu nech sa tam postaví však všetka česť, diplom, pohar atď... Pre tých, ktorý to nedaju na bedňu platí (aj keď je to o niečom trochu inak ale predsa), aj keď prejde trať posledný na bicykli za 800e može po tombole (s min200cenami) odísť na "lapierry" za 2600e. V rámci hesla: Nieje dôležité vyhrať, ale....
01.06.2010 - 14:35:01
00
To je jedna vec´. A druhá je tá / aj keď "profíci" oponujú/, že kopec ľudí tam príde okrem zajazdenia si aj kôli stretnutiu s priateľmi a skvelej atmosére.
Veď aj Fatru začalo organizovať pár ľudí -amatérov okolo Ľuba Dubkalu, ktorí sa učili za chodu.
A teraz je z toho jeden z najlepšie organizovaných a hodnotených pretekov. A to napríklad aj vďaka tomu, že je tam na každom desiatom km. občerstvovačka. Kto nechce, nech pokračuje v jazde, státie na občerstvovačke nie je povinné.
01.06.2010 - 15:29:43
00
proti víťazovi (profíkovi) má 3 násobný, proti hobby víťazovi 2 násobný..
imho ale keďže trasu prešiel výber bol správny..
ten jazdec čo prejde 100km pomalšie (s rozumom) na strednej može viac zadupať a byť v popredných miestach ale čo z toho keď bude nevybikovaný :)
okrem toho málo maratónov čaká fakt na posledného účastníka na trati aby začalo vyhlasovanie a tombola, tak neviem prečo prekáža neskorší dojazd..
a to nehovorím o tom že stačia 2 defekty a už sa neplánovane ide pešo.. alebo zle rozvrhnutá voda a tyčinky a už je hlaďák, kŕče, kríza jak hovado..


poznáš nejakých profíkov čo jazdia horskú cyklistiku v SR? Ja bohužiaľ nie.Barényi, Haring, Bíroš a iní nimi nie sú. Profíci predsa nepracujú. Choď sa pozrieť do Oslian do KCK, kto tam pracuje.
Sú iba leniví a neleniví a viac a menej talentovaní amatérsky cyklisti. To, že sa nedostaneš na bedňu je tvoja chyba (súťažiš s rovnocennými súpermi). Niekto obetuje čas cyklistike a niekto zase internetu a fóram. Ale SZC by sa mohol angažovať aj v XCM.
Podľa mňa by mali byť na maratónoch časové limity (prísnejšie ako na Fatrane). Niektorí preceňujú svoje schopnsti a stravia na trati aj 7 či 8 hodín. Najmä ohrozujú svoje zdravie. Neda sa koncentrovať 8 hodín (najmä ak dotyčný nie je trénovaný) a môže prísť chyba v zjazde vo veľkej rýchlosti.
01.06.2010 - 17:31:58
00
poznáš nejakých profíkov čo jazdia horskú cyklistiku v SR? Ja bohužiaľ nie.Barényi, Haring, Bíroš a iní nimi nie sú. Profíci predsa nepracujú. Choď sa pozrieť do Oslian do KCK, kto tam pracuje.
Sú iba leniví a neleniví a viac a menej talentovaní amatérsky cyklisti. To, že sa nedostaneš na bedňu je tvoja chyba (súťažiš s rovnocennými súpermi). Niekto obetuje čas cyklistike a niekto zase internetu a fóram. Ale SZC by sa mohol angažovať aj v XCM.
Podľa mňa by mali byť na maratónoch časové limity (prísnejšie ako na Fatrane). Niektorí preceňujú svoje schopnsti a stravia na trati aj 7 či 8 hodín. Najmä ohrozujú svoje zdravie. Neda sa koncentrovať 8 hodín (najmä ak dotyčný nie je trénovaný) a môže prísť chyba v zjazde vo veľkej rýchlosti.

Tak v tomto ti budem kúštik oponovať, pretože tu porovnávaš podľa mňa hrušky s jablkami..A hlavne chytáš za slovíčka..Viacej by som premýšlal nad tým, čo píšeš. Keď pod pojmom "profík" si predstavuješ človeka, ktorý sa živí výhradne cyklistikou neberiem ti to, ale maj na pamäti, že iní (napríklad ja) si možno pod pojmom "profík" (teda v rámci Slovenska) predstavujú trebárs bývalého profíka(ako napr. Milan) alebo chalanov, čo sú reprezentantmi krajiny, či iných odchovancov športových škôl, ktorí boli a sú "cepovaní" takpovediac odmalička, majú nejaké to zázemie(materiálne,klubové) a moc by som ich neporovnával s ľuďmi(ako napr. ja), ktorí sa k cyklistike dostali vlastnou cestičkou v neskoršom veku bez zázemia..Ak je toto podľa teba férové, tak sa viacej nemám o čom rozprávať..
01.06.2010 - 18:08:02
00
nie je. ked pozriem na kolegov aki su spokojni ze za 5 hodin dali 50km trasu ako ich to bavilo a aki su plni zazitkov som presvedceny ze trasu zvolili spravne. aj ked im vitaz dal 2hodiny 40minut.


Nechcel som otvárať žiadny flame, debata začala pri Brutale (resp. tratiach +- 80 km), tak som pokračoval o tom (lebo úvahy lákať na prémie pretekárov na polovičnú trať by boli podľa mňa trošku čudné). Z vlastnej skúsenosti viem, že polmaratón zvládnu aj baby, čo používajú bicykel len ako presun na zmrzlinu a za kamoškou pozrieť fotky zo stužkovej, tiež zhruba na úrovni 50 km za 5 hodín, ale to jednak nepovažujem za žiadnu tragédiu a súhlasím aj s tým, že tento výber je rovnako ako u kolegov celkom v poriadku. Išlo mi skôr o borcov, čo na trati strávia 7-8-9 alebo viac hodín, lebo pri nich sa už fráza "spokojný, vyjazdený do pohody a plný zážitkov" dá použiť len výnimočne ...
01.06.2010 - 18:15:58
00
nie je na brutalle nejaky dead line time ??
01.06.2010 - 18:24:51
00
no ja neviem teda, ale v súkromí keď idem dlhú trasu cca 100km tiež ju idem 7-8 hodín v pohode..

že sa tak dlho nedá sústrediť vysvetli luďom čo organizujú salzku 200km ;)
01.06.2010 - 19:13:25
00
tiez jazdim obcas 100ku a vecinou ma to bavi az dokonca, a potom som vyskereny ]:) ze som to zvladol , aj ked za 8h :rock:
prvy krat brutalle09 bolo cca 4h12min....trat pekna, organizacia super :rock: preto idem aj teraz \o/
najlepsie je preberanie zazitkov s ucastnikmi pri zasluzenom :beer:
01.06.2010 - 19:31:38
00
Myslím že RBpro to s "idem na čo mám" myslel skôr v tom duchu - mám najazdené 200 km, na biku som sedel pred 2 mesiacmi - vyberám HOBBY, jazdím 3x do týždňa - vyskúšam polmaratón, makám ako chrt - jasné, že dlhú ... Samozrejme je to individuálne a výsostne založené na rozhodnutí každého pretekára, ale je pravda, že napr. ak má človek oproti víťazovi (bez ohľadu, či ide o U23, ELITE, Masters, alebo extra hobby borca) takmer trojnásobný čas, trošku to s výberom trate nezvládol :worried:


takto som to myslel.
01.06.2010 - 20:21:53
00
Ked niekam cestujem cez pol republiky (nie je to moj pripad momentalne), chcem si trat a bikovacku v danom prostredi aj trochu uzit. Ist z BA/KE do Ziliny a za dve hodiny tam prebehnut 45 km trat s tym, ze v cieli ani neviem, ze som siel po nejakej zjazdovke nad Visnovim mi tiez pride trochu cudne. Poznam zopar ludi, ktori pocas jazdy na maratone registruju len niekolko metrov pred sebou a vobec netusia, kadial vlastne idu. Ja samozrejme nepozeram na zbieranie bodikov a bicyklom sa hlavne bavim. Preto tento moj nazor na vec. Respektujem ale aj pretekarov, kazdeho bavi nieco ine.

A pre niektorych ludi je cennejsie prejst dlhu trat (a prekonat samych seba), ako prejst 40 km na kratkej, ktore si mozu dat aj hocikedy doma vecer po praci. A v tomto pripade je uz uplne jedno podla mna, ci skoncim na kratkej na 230. mieste, alebo na dlhej predposledny...

Mimochodom, tesim sa na sobotu! :-)
01.06.2010 - 21:04:51
00
Podľa mňa by mali byť na maratónoch časové limity (prísnejšie ako na Fatrane). Niektorí preceňujú svoje schopnsti a stravia na trati aj 7 či 8 hodín. Najmä ohrozujú svoje zdravie. Neda sa koncentrovať 8 hodín (najmä ak dotyčný nie je trénovaný) a môže prísť chyba v zjazde vo veľkej rýchlosti.


trošku ti budem oponovať - len tak si pozri výsledky z Dubnice z minulého roka....aký čas mal prvý na Harde...cez 6 hodín, 6-ty v poradí už cez 7 hodín...mali by sme ho a aj tých ostatných za ním poslať domov, načo tam chodia keď na to nemajú....ešte si ublížia...

takto si to predstavuješ? 18 štartujúcich na dlhej v Partizánskom? nie je to veľa? asi hej... :tmi:
01.06.2010 - 21:12:34
00
zdravim, chcel by som sa spytat kolko z maratonu sa ide po asfalte, kde a ake dlhe useky, pripadne nebezpecne zjazdy (stredna trat) dakujem
01.06.2010 - 22:05:11
00
ja som napr. z tych viac rekreacnych cyklistov, kedze na bike nemam tolko casu ako by som chcel. na oravskom CM som bol na dlhej trati skoro 7 hodin. cas prveho bol tusim okolo 4 hodin. bol som predposledny z hodnotenych v kategorii ale bol to uzasny zazitok. to, ze som zvladol dlhu trat s danymi limitmi bolo pre mna fakt cennejsie ako keby som mal nejaky lepsi cas niekde v polovici vysledkovej listiny na kratkej trati. A zatial som mal pocit ze aj organizatorov dokaze viac potesit velka ucast a vdaka od stoviek beznych cyklistov a podujatie s prijemnou priatelskou atmosferou ako rychle preteky vyhradene pre mensiu skupinu pretekarov.
tesim sa na fatransky cyklomaraton a zelam vela sil a trpezlivosti organizatorom. a tiez vela spokojnych cyklistov s peknymi spomienkami na 5. jun straveny v Stranavach.
01.06.2010 - 22:21:32
00
zdravim, chcel by som sa spytat kolko z maratonu sa ide po asfalte, kde a ake dlhe useky, pripadne nebezpecne zjazdy (stredna trat) dakujem

Myslím, že pred rokom som mal nafotenú kompletne celú trať Mediano 46 km a bolo to aj publikované na stránke a vo fóre. Tam si si mohol urobiť obraz z toho, kam odbočiť, aké sú povrchy a scenéria.
Vzhľadom na špecifický upršaný rok vítam, že sú bezproblémové tvrdé asfaltové povrchy na trase a to po štarte zo Stráňav, kúsok na konci Višňového, stúpanie do sedla Javorina, Turskou dolinou po odbočku na Zdobiné a dojazd do cieľa v Stráňavách. Krásne trávnaté úseky okolo Trnového, pod Bukovcom smer Turie, za Strečnom okolo Koliby a známa lúka Kostitras sú veľmi podmáčané a dosť náročné. Príjemne prekvapený som bol v tréningu z lesných a horských stúpaní, ktoré boli vo výbornom stave. O nebezpečných úsekoch neviem, iba ak podceníš terén a preceníš svoje schopnosti. Bike treba mať v 100% stave a hodia sa pre niektorých aj plastové blatníčky.
Poznámka: v sobotu si nezabudnite zobrať opaľovacie krémy a do batôžka kopec dobrej nálady :rofl: .
01.06.2010 - 23:12:41
00
keyboard_arrow_up