Zdajú sa Vám ceny bicyklov, komponentov a ich doplnkov na Slovensku vysoké?
ÁNO 89% [ 67 ]
NIE 11% [ 8 ]
Celkový počet hlasov : 75
Osrany sú jediný zdroj Shimana pre kamenné predajne na Slovensku?
07.06.2010 - 22:09:31
00
..podľa cien shimana v kamenných shopov asi áno :(
07.06.2010 - 22:48:30
00
Osrany sú jediný zdroj Shimana pre kamenné predajne na Slovensku?


Áno, oficiálne áno. Tak to funguje však u všetkých resp. väčšiny komponentov/značiek. Ak by niekto hromadne bral namiesto SK dovozcu napr. z CZ PL a pod. tak by mohol mať konkrétny zahraničný dovozca problémy. Takže logicky, ak by si ich ako predajňa o takéto niečo požiadal, pošlú ťa pravedpodobne za SK dovozcom. Každý má pekne svoju kapustu a do cudzej sa nelozí.
07.06.2010 - 23:27:59
00
A v Osranoch si ceny vymysleli sami alebo im ich stanovilo Shimano?

EDIT: V ČR asi riešia podobné problémy, ak sa pozrieme, kto je distribútor pre ČR a pre SR na tejto stránke: http://cycle.shimano-eu.com/publish/content/global_cycle/en/nl/index/distributors0.html

EDIT 2: Ale houby. Kto to je ten Paul Lange? Aj HU, DE,...


Naposledy upravil Heno dňa 08.06.2010 - 00:19:39, celkovo upravené 1 krát.

08.06.2010 - 00:12:38
00
Ale prd... Nájdeš si v Taliansku alebo Nemecku dobrého dodávateľa, budeš odoberať množstvá, aby sa ti to vyplatilo voziť a môžeš konkurovať Oslanom. Ale ten Nemec alebo Talian to musia brať priamo z európskeho skladu, nie cez dvoch-troch sprostredkovateľov. A keď budeš brať celé kontajnery, tak si ich môžeš kupovať priamo v európskom sklade Shimana v Rotterdame.
08.06.2010 - 00:18:50
00
V ČR asi riešia podobné problémy, ak sa pozrieme, kto je distribútor pre ČR a pre SR na tejto stránke: http://cycle.shimano-eu.com/publish/content/global_cycle/en/nl/index/distributors0.html

EDIT 2: Ale houby. Kto to je ten Paul Lange? Aj HU, DE,...

Aj Nemecko... V Stuttgarte sedí istý pán Trávniček, cez ktorého ruky idú všetky dodávky do Česka (inému pánovi Trávničkovi, zhodou okolnosti brat toho zo Stuttgartu) a z Česka potom na Slovensko. A to je to predraženie.
A tak je to vo všetkom. Ešte za komančov boli skoro všetky zastúpenia zahraničných firiem v Prahe a tam aj ostali. Presvedčili kapitalistov, že dokážu obslúžiť aj slovenský trh.
Keď som tu kedysi tvrdil, že Češi nás okrádali a okrádajú doteraz, tak sme ma skoro zožrali. To nie je len zástava, lode, lietadlá, ale aj takéto drobnosti.
08.06.2010 - 00:26:02
00
Otázkou pre mňa však zostáva, či ja ak sa rozhodnem otvoriť si cykloobchod, musím nakupovať z Osran a od Exima alebo môžem v kľude zavolať napríklad do Bulharska (v prípade, že sa mi to oplatí) a v prípade, že zavolám rovno do Japonska, či ma neodkážu na Osrany (Eximo v prípade SRAMu).
08.06.2010 - 00:35:22
00
JoKo
celkom tomu verim. Osobne poznam 3 ludi, ktori po revolucii ziskali zastupenie nejakej znacky (auta, potraviny) cez pribuzneho (emigranta) a celu dobu funguju tak, ze oni 40-50%, predajcovia 2-5%, pripadne kolko dovoli trh/konkurencia...ale max do 10%.
S tym sa neda nic robit a ked ma dotycny navyse zastupenie v dalsich 2 susednych statoch, tak mozeme nakupovat aj cez net a stale bude mat odbyt.
Dalo by sa to zmenit ak by sa nakupovalo len cez inych distributorov aby dotycny Travnicek prisiel o predaj a mozno i o zastupenie.
Ale:
1.) kde je zarucene, ze novy importer nebude tiez taky zdierac
2.) koho z bikerov zaujima, ze kto je v pozadi predaja? Napr. zlomi na vyjazde komponent, potom sadne k netu, poGúgli a objedna niekde z netu (spravidla CZ), kde mu to hodi nizsiu cenu a nizke postovne. O pozadie sa nezaujima.

Takze vychodisko je takmer nulove.

A keby sme chceli odpalkovat vsetkych importerov tym, ze budeme objednavat na vzdialenejsich trhoch, tak by im klesli zisky, prepustili by par ludi a tym zvysime nezamestnanost.
08.06.2010 - 06:46:20
00
Otázkou však stále je, či je možné objednávať od zahraničného importéra.
08.06.2010 - 21:04:19
00
Ja si myslím, že nie. Viem o nejakých konkrétnych problémoch podobného typu ...

Na toto dostaneš zrejme definitívnu odpoveď, len ak sa obrátiš mailom na konkrétny sklad v zahraničí.
08.06.2010 - 23:19:23
00
keyboard_arrow_up