Takze sa mlady clovek zadlzi uz pocas studia. Dostane titul a zrazu zisti ze nema kde byvat a ma dlh na krku. Vezme hypoteku so splatkami na 20 rokov, auto na lizing a mame americky sen ktory nas doviedol k financnej krize :D



schvalne som napisal rozumnu cenu.nema to byt ziadna horibilna suma .splacal by to az ked sa zamestna.myslim si ze napr. zaplatit 1500e za titul ing. je v podstate smiesna suma
17.06.2010 - 22:09:43
00
Aby ste si nemysleli ze som uplne mesuge tak ten moj prispevok mal byt humorne ladeni (ale s trpkym nadychom reality :!: )
:lol:
17.06.2010 - 22:13:15
00
no v podstate mas pravdu
17.06.2010 - 22:16:51
00
Ja som tiež za spoplatnenie, síce sa mi to ľahko hovorí, keď som už zadarmo vyštudoval, ale nemal by som problém si požičať. Takto by študovali tí, ktorí to chcú a nie len preto aby si predĺžili roky užívania si na vysokej škole - hneď by si rozmysleli či by si platili za ožieranie sa navyše 1000 eur na rok...
17.06.2010 - 22:18:30
00
...čo sa týka,študákov,za poslednú dobu ich mám po krk...múdre to je ako šalamúnova riť, pomaly si nevedia ani riť vytrieť bez toho,aby si to nenaštudovali....
..len kto bude na všetkých robiť,keď všetci chcú byť študovaní... :tmi:
17.06.2010 - 23:23:23
00
Hlavne aby Riško udržal balónik.
18.06.2010 - 09:58:42
00
:y: :rofl:
18.06.2010 - 10:01:29
00
myslim ze jednym z rieseni ohladom platenia skolneho by bolo:

- VS by boli spoplatnene
- kazdy student by mohol poziadat a dostat od statu studentsku pozicku v plnej vyske skolneho za riadne studium (5-6 rokov)
- tu by ale dostal len na zaklade "zmluvy" so statom
- predmetom zmluvy by bolo to, ze prvych odpracovanych 5 rokov po ukonceni VS MUSI byt zamestnany na Slovensku
- pocas tychto 5tich rokov svoj dlh voci statu platil

tym by sa zamedzilo roznym spekulaciam, ked napr studenti zadarmo vystuduju medicinu a idu hned po skonceni skoly pracovat do ineho statu.
kto by chcel odist po skonceni skoly, ok neni problem - nedostane pozicku, bude si platit sam.
18.06.2010 - 10:45:55
00
nieco ako ked studujes na armadnej skole
18.06.2010 - 10:58:40
00
Ak v SR nebudú mať prácu, tak budú sedieť doma alebo sa rekvalifikujú na predavačov zeleniny?
Mám na mysli práve MUDr. Jedna moja kamarátka po skončení medicíny mala možnosť nastúpiť na prax k zubárovi (kým nemáš prax a atestáciu tak nemôžeš pracovať samostatne) za podmienky, že bude robiť zadarmo a mesačne mu dá 500€, pretože jej láskavo dovolí získať prax. Idylka skončila po mesiaci, keď všetci jeho pacienti chceli byť ošetrení u nej.
Odišla do zahraničia, robí na súkromnej klinike a vrátiť sa naozaj nechce.
18.06.2010 - 11:16:23
00
- predmetom zmluvy by bolo to, ze prvych odpracovanych 5 rokov po ukonceni VS MUSI byt zamestnany na Slovensku

toto neprejde a je to aj trochu blbosť.. v 18tich sa zaviazať že najbližších 10rokov nevycestuješ je dosť nereálne a slepé..
okrem toho za tie platy ktoré sú u nás napr v školstve a zdravotníctve máš problém sa uživiť a nie ešte aj splácať.. aj keď napr 2000€ bezúročne od štátu splácať 5 rokov to človek ani nepocíti..
18.06.2010 - 11:19:21
00
ako "nevycestujes" sak ty vycestovat mozes kedy chces, len sa nemozes zamestnat v zahranici.
a dalsia vec - bolo by to UPLNE dobrovolne. ak mas ambicie ist robit po skole do zahranicia - ok nic nepodpisuj, a plat si sam skolu.
18.06.2010 - 11:39:30
00
...Jedna moja kamarátka po skončení medicíny mala možnosť nastúpiť na prax k zubárovi (kým nemáš prax a atestáciu tak nemôžeš pracovať samostatne) za podmienky, že bude robiť zadarmo a mesačne mu dá 500€, pretože jej láskavo dovolí získať prax...

ale to uz je o inych zakonoch a paragrafoch....
18.06.2010 - 11:40:52
00
nerozumiem, preco tu vsetci basnite o pozickach pre studentov... ak je potencionalny student sikovny, vie si na seba zarobit uz pocas studia a ziadnu pozicku ani injekciu od rodicov nepotrebuje... (ak sa bavim o skolnom radovo v stovkach EUR nie desattisicoch...)

studoval som doma aj v zahranici, pocas leta aj zimy som si na seba zarobil... nic som si nepoziciaval... ano, nepoznal som prazdniny a nevalal si sunky pocas leta pri vode na pive.-.. NO A? Po nastupeni do praxe sa mi to vratilo 100nasobne, nehovoriac o tom, ze som si pricuchol aj k "normalnej" praci - kopanie kanalov, krmenie sliepok, fastfood, umyvanie riadu v restauracii... atd. a viac som si vazil studium a dobrovolne som chodil na prednasky, lebo som si za to platil... :!:

podobne to bolo s 20korunackou u lekara, vobec to nebolo vela, ale stacilo to na to, aby ludia nezneuzivali system, aby sa nechodili vykecavat do cakarne a aby nezneuzivali nocne sluzby a pohotovost... uplne rovnaky princip, par sto EUR nezachrani skolsvto ale zabrani jeho zneuzivaniu...


Naposledy upravil Dudo dňa 18.06.2010 - 11:53:25, celkovo upravené 1 krát.

18.06.2010 - 11:50:06
00
Taká je realita. A netýka sa to len medicíny.
18.06.2010 - 11:53:09
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up