dik :y: nieco take som potreboval ... ani nevies ako si mi pomohol..
ano... mas pravdu .. zabudol som napisat ze petrzalka- moja chyba...potreboval som nieco petrz/centrum

..dakujem za vycerpavajucu odpoved a peja si nechaj... ;)
10.05.2010 - 23:39:31
00
Chcem sa Vas tu spytat, vyriesi mi centrovanie kolesa nasledovny problem? Predne koleso mam akoby posunute viac do jednej strany, vo vidle mam na jednu stranu priestor 1,2 cm a na druhu 1,5 cm.. Po vycentrovani bude v strede? Alebo mam problem hladat niekde inde?
13.06.2010 - 21:11:47
00
to sa mi nechce veriť že by niekto tak idiotsky vyplietol koleso.. máš ho takto excentricky permanentne počas celého otáčania alebo nie..
13.06.2010 - 21:18:00
00
Este nebolo nikdy centrovane. Bike mam 2 roky, ale malo pouzivany, presiel som na nom asi len 300 km..
Ano, permanentne je stale tak pocas otacania. Myslel som, ze to nejako nastavim a poriesim rychloupinakom, ale nie... Tiez mi sucha kotucova brzda na jednej strane.. tak som to vyriesil tak, ze som uvolnil rychloupinak, rucne dal koleso na stred, a zatiahol... tym padom ale vidla nie je presne dosadnuta na koleso na jednej strane a brzda prestala suchat..

Tak preto sa pytam, ci to dat vycentrovat a ci mi to posunutie kolesa poriesi a bude potom v strede ako ma byt..
13.06.2010 - 21:25:09
00
celkom nechápem ako si ho dal na stred? skús sem dať foto..
13.06.2010 - 21:29:23
00
Na fotke to teda velmi vidno nebude...
Uvolnil som upinak, bike bol teda volne polozeny na kolese, ale zatlacil som na to koleso (na pneumatiku) aby bolo zhruba v strede, a tak som ho zatiahol. Lenze vidla teraz na jednej strane nie je uplne dosadnuta, pretoze tu osku upinaka trocha (1 mm) skrizilo...
13.06.2010 - 21:34:17
00
Pozeram, ze tu uz bol rieseny tento problem: viewtopic.php?f=2&t=18545
takze to dam vycentrovat na stred...
13.06.2010 - 22:12:54
00
To asi nebude najidealnejsie riesenie,len mensie zlo,lebo chyba nie je v kolese, ale vo vidlici.
Zakrok asymetrizuje vyplet,na druhej strane by sa takto mala okrem optickeho efektu dosiahnut lepsia jednostopost. Pri lacnych a klasickych vypletoch (a samozrejme malych odchylkach) sa to da,pri setoch ala crossmax by sme si museli tukat na celo.Ak vynechame nejake laborovanie s upnutim kolesa - co je totalny nezmysel,najlepsia moznost je uz len reklamacia vidlice.
Mam ten isty problem s vidlicou SID 09,odchylka 2 mm bola evidentna a vadila mi, ani po precentrovani na pravu stranu sa mi to nezda idealne.Otazku v ktorom mieste je vidlica nesuosa (patky,puzdra,monoblok...) este nemam zodpovedanu (tiez som najprv riesil vyplet),skusim to amatersky zmerat.Ak by to boli patky,dalo by sa pomoct(podla toho ci je odchylka k stredu osi naboja horizontalna alebo vertikalna)bud podlozkou na tej-ktorej strane naboja alebo opatrne okruhlym pilnikom zbrusit dosadaciu plochu na tej-ktorej patke vidlice.Po prevedeni dam vediet.
Na zaver - nie zeby sa koli tomu clovek budil zo sna,ale lajdackost vyrobcu, u vidlic v tejto kvalitativnej a cenovej triede, by iritovala asi kazdeho.
21.06.2010 - 17:43:51
00
Mjazga nejake koleso som uz vyplietol, ale tomu tvojmu elaboratu nerozumiem. Prosim vysvetli ako moze vplyvat vidlica na nesuosot rafika ?
Takze ak je koleso s kotucom koleso sa vzdy vypleta nie na stred naboja ale vzdy na stred osky. A je jedno ci je to predne alebo zadne koleso. Rozdiel je iba, ze vyplet zadneho sa musi riesit rozdielnou dlzkou spic, tz na stranu kazety idu kratsie. Snad to z obrazka bude jasne. Takze Bady daj to do servisu nech ti to skontroluju. A taktiez nerozumiem, ako si pohol vypletom tak ze ti to sadlo :o

Prílohy:

NabojZ okotovany.JPG
NabojZ okotovany.JPG 12 KiB thumb_up0thumb_down

21.06.2010 - 22:01:17
00
Dik za upozornenie, myslel som samozrejme stred osky naboja.O nesuososti rafku tu nebola rec,jednoduchym posunutim(precentrovanim) vypletu do pozadovanej strany sa len kompenzuje nepresnost vidlice resp.jej patiek, ktore mozu byt nerovnako obrobene, deformovane, mat zatecenu farbu a pod.Nechce sa mi kreslit,pre lepsiu predstavu to mozeme simulovat, ak naschval upneme koleso krivo alebo pridame podlozku na jednu stranu naboja.Ked problem nebudu patky,ale ine casti vidlice,riesenim je - ako som uz pisal - reklamacia resp.nova lepsia vidlica.
21.06.2010 - 23:22:18
00
hej s tymto som mal problem aj ja. Na vidle Tora2. A tiez som to riesil vyosenim osky od ulozenia vo vidlici. Je to hruza. No potom som dal 2,35 plast a je to nejak rovne. :)
A co sa tyka toho vypletania tak cele koleso si chalani dajte vypletat do servisu. (lebo to fakt nestoji za tie nervy) Potom do doladovanie nejakej osmicky sak ked je niekto zrucny tak preco by to nemal urobit sak milion krat som sa stretol s tym kedy servisak vedel trt a este bol lajbos ako nejaky typek co to robi doma lebo od 4 rokov v dedine vsetkym vyrovnaval kolesa. Ja ako strojar a co to v technike viem ako prakticky funguje a mam logicke myslenie a par starych kolies som vyrovnal no aj tak by som si osmicku ktora mi prekaza v jazde dal do servisu spravit. A take milimetriky ako ste tu o tom vraveli... Heh ved mne lieta koleso po kazdom zjazde raz tak raz tak. (myslim v takych odchilkach ktore tu niekto netoleruje no na MTB s plastom nad 2,1 je uplne jedno ci tam su alebo nie.) :) Ale mam vas rad.
22.06.2010 - 12:18:47
00
Dik za upozornenie, myslel som samozrejme stred osky naboja.O nesuososti rafku tu nebola rec,jednoduchym posunutim(precentrovanim) vypletu do pozadovanej strany sa len kompenzuje nepresnost vidlice resp.jej patiek, ktore mozu byt nerovnako obrobene, deformovane, mat zatecenu farbu a pod.Nechce sa mi kreslit,pre lepsiu predstavu to mozeme simulovat, ak naschval upneme koleso krivo alebo pridame podlozku na jednu stranu naboja.Ked problem nebudu patky,ale ine casti vidlice,riesenim je - ako som uz pisal - reklamacia resp.nova lepsia vidlica.
Nuz problem to moze byt jedine vtedy ak nohy vidlice nemaju rovnaky rozmer, ale pravdu poviem s tym som sa este nestretol.

Prílohy:

bez_názvu.JPG
bez_názvu.JPG 9.19 KiB thumb_up0thumb_down

23.06.2010 - 10:56:50
00
Ked pridete k nam do BJ pojazdit (ak si na pozvanie spomenies z pre vas nestastne popletenej Olsavice-Brezovice |( - inak pre nas aj zaver tury dopadol absolutne :y: ),ukazem ti aj ten svoj sid nepodarok.Alebo pridu nasi k vasim...
23.06.2010 - 18:35:56
00
Zdravím. V niektorom z predchádzajúcich príspevkov, niekto spomenul stránku ivelo.cz, kde je návod na centrovanie kolies. Mám na zadnom kolese menšiu osminu a skúsil som si podľa toho vycentrovať koleso. V mieste, kde mi ho vychyľuje trošku doprava som utiahol ľavú špajdľu a naopak 2 pravé špajdle som zasa trošku povolil, ako píše autor, aby sa to "dotiahlo" naspäť doľava. Ale výsledný efekt je stále ten istý, nebadať, že by sa to nejako narovnalo :-( Nevie mi niekto náhodou poradiť, že čo robím zle? Ďakujem.
07.08.2010 - 14:03:16
00
vychyľuje trošku doprava som utiahol ľavú špajdľu a naopak 2 pravé špajdle som zasa trošku povolil,

Musí to fungovať ... akurát,že ja najprv povolím (aj 3 špajle),potom utiahnem protiľahlé a aj tie uvoľnené


Naposledy upravil heca dňa 07.08.2010 - 19:21:11, celkovo upravené 2 krát.

07.08.2010 - 19:17:58
00
keyboard_arrow_up