Ľudia čo sa sťažujú na neupravenú trať, technické zjazdy alebo dokonca na príliš strmé výjazdy, by mali porozmýšľať čo vlastne chcú. Absolvoval som mnoho maratónov na Slovensku a aj v Česku a FC maratón je jednoducho najlepší, či už organizačne, traťou alebo super ľuďmi na každom kroku. Kto chce povyriezané konáriky, odhádzané kamienky a žiadne výškové metre nemá na MTB maratóne čo robiť. A tým, čo vkuse nadávajú na úplne všetko (istá slečna v rade, ktorá na 99% ani maratón nešla) odkazujem iba, skúste si to zorganizovať lepšie. Znovu sa potvrdilo, že Slovákom sa človek proste nazavďačí. Ja ďakujem za super sobotu a hlavne sa nenechajte odradiť nespokojencami. O rok som tam zas ako na koni ;)
04.07.2010 - 15:31:04
00
Nejaké fotečky: http://picasaweb.google.sk/101171205706463460970/DropBox#
04.07.2010 - 17:56:27
00
celkom vydarený maratón :) , no pre mna osobne iba do 41-teho km, dostal som defekt a pri nasadzovaní kolesa mi ustrelilo maticu rychlo upínaka, ktorý sa pravdepodobne zlomil....takže potom bicykel na plece, koleso do ruky a 11 km pešo v tretrách !! :n: :sweat: , dakujem organizatorom, že poslali pre mna auto :y: - tuším land rover, už som mal toho dost, bez vody...

Prílohy:

DSC01508.JPG
DSC01508.JPG 479.27 KiB thumb_up0thumb_down

04.07.2010 - 19:15:14
00
Ľudia čo sa sťažujú na neupravenú trať, technické zjazdy alebo dokonca na príliš strmé výjazdy, by mali porozmýšľať čo vlastne chcú. Absolvoval som mnoho maratónov na Slovensku a aj v Česku a FC maratón je jednoducho najlepší, či už organizačne, traťou alebo super ľuďmi na každom kroku. Kto chce povyriezané konáriky, odhádzané kamienky a žiadne výškové metre nemá na MTB maratóne čo robiť. A tým, čo vkuse nadávajú na úplne všetko (istá slečna v rade, ktorá na 99% ani maratón nešla) odkazujem iba, skúste si to zorganizovať lepšie. Znovu sa potvrdilo, že Slovákom sa človek proste nazavďačí. Ja ďakujem za super sobotu a hlavne sa nenechajte odradiť nespokojencami. O rok som tam zas ako na koni ;)

Veci ktoré sa tu spomenuli sú dosť konkrétne (občerstvovačky, jedlo v cieli, značenie, príprava trate). Nikto tu samotný maratón nehaní, konštruktívna kritika mu môže len pomôcť (ak ju organizátori za takú budú považovať). Nevšimol som si že by tu niekto chcel mať vyzametanú trať potiahnutú kobercom, ale keď sú hneď za zákrutou v zjazde konáre vo výške kolien siahajúce značne do trate tak je rozumné ich odstrániť, hlavne ak sa jedná spadnutý/zrezaný strom. Tých miest bolo pár (cca 3-4) a pre neznalých boli zbytočne nebezpečné. Zbytok trate (70km) bol ok a tých pár nepokosených metrov cez paprade sa dalo prejsť bez problémov.
U mna je trať za 1-, ale zbytok tak za 3.
04.07.2010 - 20:59:18
00
Síce neskôr, ale tiež by som rád zhodnotil tento maratón z môjho pohľadu, pretože som nebol so všetkým úplne spokojný.
Umiestnenie na lúke hodnotím veľmi pozitívne - všade to bolo blízko - všetko bolo pokope na jednom mieste.
S prezentáciou to už bolo horšie. Bol som prihlásený na najdlhšiu trať cez internet, štartovné zaplatené prevodom a napriek tomu ma hneď pri vchode nejaká čajočka presviedčala, že aj tak si musím vyplniť prihlášku a šups do najdlhšej rady. Kým som našiel pero a vyplnil ju tak rada už bola 2-krát taká dlhá a nakoniec aj tak vysvitlo, že som ju vypĺňal úplne zbytočne.
S hodnotením dlhej trate je to trošku zložitejšie. Samotný štart, singláč a vôbec všetky úseky spoločné s kratšou traťou boli super. Ale tá slučka, ktorá robila dlhú trať dlhou tá bola ako za trest. Dlhé nudné stúpanie po asfalte, dlhé nekonečne nudné stúpanie lesom a nakoniec rovnako rozpačitý zjazd. To všetko bez čo i len jedného pekného výhľadu, chodníčku, scenérie... Totálne odfláknuté, pozliepané - to sú tiež slová niektorých bajkerov.
Značenie. Podľa môjho skromného názoru šípočky a X-ká mohli byť trochu väčšie, mne sa z diaľky za jazdy zle rozlišovalo, čo je čo; inak bolo značenie spoločných úsekov celkom v poriadku. Značenie v onej slučke na dlhej bolo slabé. Stretol som borca z Rožňova, ktorý mal celkom slušné umiestnenie akurát keď sme sa stretli mal v nohách o 7 km viac :^) . A ja sám som zrazu dobehol borcov, ktorých som už raz obehol. :) .
Občerstvovačky. Mňa osobne moc nezaujímajú, ale miestami boli veľmi "vtipné" - prvá pitná v Nimnici - v zjazde, bez označenia, obsluhy; alebo ďalšia už spomínaná iba pitná pred tým nekonečný stúpaním s dvomi deťmi, kde nebola ani voda len ionťák :tmi:.
Ďalej už len stručne: sprcha silno bajkerská, vapku našťastie nebolo moc treba, pretože sa konečne prášilo. Čakanie na jedlo v pohode (inak samotne grilované kurčiatko bolo vynikajúce a bolo príjemným prekvapením, chýbal však bezmäsitý variant), čakanie na pitie katastrofa, ale na druhej strane baby sa snažili, no strašne im pivo penilo, a keď konečne čosi dočapovali, tak to prednostne brali do VIP salónika.
Tombola bola fajn, len sa nemusela každá blbosť dávať osobitne, mohli sa spraviť balíčky plné tých menších cien aby sa to zrýchlilo.
K tomu VIP salóniku sa radšej nejdem vyjadrovať...

Ak si niekto myslí, že mojím cieľom bolo len kritizovať tak sa mýli. Bola to fajn akcia a som za ňu organizátorom nesmierne vďačný, určite prídem rád aj budúci rok. Len sa mi nepáči, ako tu všetci všetko ospevujú a kritizovať sa nikto neodváži a ak náhodou áno tak sa niektorý do tohto odvážlivca pustia s tým, že nič nevydrží, nie je poriadny biker a podobne. Ale ak sa má úroveň maratónov tohto typu zlepšovať tak organizátori musia mať aj odozvu tohto typu a ak sa im každý rok podarí zlepšiť čo i len jednu vec bude to paráda.
04.07.2010 - 21:24:06
00
Podla mna ta trat bola upravena dostatocne. Je pravda, ze bola jedna z tych narocnejsich, avsak bola dobra, takze ja trat chvalim(az na kopec asfaltu v polovici dlhej trate). Avsak stalo by zvazenie dat vacsiu medzeru medzi startom dlhej a kratkej. Ja patrim medzi tich pomalsich a ked bol som medzi poslednymi, ked nas prvi zo 40tky dostihli na singlaci a bolo to dost o drzku potom (castokrat nebolo sa kam uhnut). No a klasika obcerstvovacky. Tie boli fakt biedne. Celu tasku darcekov, co som dostal na prezentacii by som vymenil za melon a kus salamy na obcerstvovackach...
04.07.2010 - 21:28:46
00
všetko bolo fajn, dáke trčiace konáre som neregistorval, stromy boli fajn zapravené do zeme, aby sa dali fajn prejsť až na nejaké dva, ale človek je už zvyknutý na také veci ;) keby má človek hodne síl tak aj to stúpanie na dlhej trati je pekné, ale inak celkom fajné trápenie :lol: chýbala mi už len čistá voda v cieli, po takých horúčavách by mi veru bodla... :P
04.07.2010 - 21:35:49
00
Asi v 35km som si predstavoval, ako nás nahé slečny budú vítať v cieli striekaním vlažnej čírej vody z hadíc, no posledných 20km som si to rozmyslel a prial som si len sadnúť do trávy a dať si PIVO. A tak sa mi nakoniec splnil tento 20km trvajúci sen :P
Plukovník, našiel si čapičku, či nenašiel? Pri tombole už som ťa videl prítomného. Som rád, že si došiel, lebo viem, koľko to bolo z dielu k poslednej občerstvovačke a vždy som si len pomyslel, chvalabohu, že nie som na jeho mieste.. :angel:
04.07.2010 - 23:41:06
00
shickmomber: diki za nitovacku. :bow:

v pohode...a som rad ze sme dosli...a ani jeden to nezabalil, aj ked sme mali na male.. ;) :muscle:
05.07.2010 - 00:14:11
00
Asi v 35km som si predstavoval, ako nás nahé slečny budú vítať v cieli striekaním vlažnej čírej vody z hadíc, no posledných 20km som si to rozmyslel a prial som si len sadnúť do trávy a dať si PIVO. A tak sa mi nakoniec splnil tento 20km trvajúci sen :P
Plukovník, našiel si čapičku, či nenašiel? Pri tombole už som ťa videl prítomného. Som rád, že si došiel, lebo viem, koľko to bolo z dielu k poslednej občerstvovačke a vždy som si len pomyslel, chvalabohu, že nie som na jeho mieste.. :angel:



nenešiel aj tak bola ulomená :n: , takže 11 km pešo s bajkom na pleci.....tretry v pohode vydržali!


Naposledy upravil colonel dňa 03.03.2011 - 22:29:47, celkovo upravené 1 krát.

05.07.2010 - 14:58:38
00
Tiez by som sa rad pripojil do diskusie a napisal svoj nazor na sobotnajsi maraton.Rano parkovanie perfektne vyriesene,40-km trat nabuduce cas startu by som dodrzal,trat ako som uz minule napisal PERFEKTNA,tie konare asi dva tri stromy cez trat, to si myslim nebol problem ,ved to neboli majstrovstva sveta. Tie obcerstvovacky slabe,v cieli by nebolo zle do buducna podat kazdemu zavodnikovi pitie vo flasi,lebo v tych kelimkoch s pitim na stole plavalo vselico.Ostatne zalezitosti ako moderovanie pocas zavodov tiez by mozno nebolo na skodu sa viac venovat zavodnikom prichadzajucim do ciela/nie len ked prichadzal minister /,nie kazdy bol na spici zavodu a myslim si ze kazdy kto presiel trat az do ciela si zasluzil aby bolo vyhlasena aspon priezvisko. nech uz skoncil na ktorom kolvek mieste.Mnohy prisli z dialky, tak si treba toho vazit, aby sa do Udiče vratili aj na buduci rok. Ja osobne som velmi spokojny a dufam ze sa budem môct zucastnit aj buduceho rocnika. Rudo
05.07.2010 - 15:58:50
00
V skratke i ja napíšem nejaký ten postreh z 40km trate (kedže som bol i na 1. ročníku môžem porovnávať):
Počasie: ako každý rok krásne, ale horúce (najmä prvé stúpanie po lúkach). V nadväznosti na :sun: občerstvovačky:boli 3, prvú v Nimnici som si takmer nešimol, nebolo tam v tom čase, čo som prehádzal ani nohy, ďalšie dve boli už s obslužným personálom, ktorý sa snažili okrem pohárikov s ionťákmi a vodou doplniť i flaše resp. camelbacky. Všimol som si aj nejaké tie horalky a banány. Takže pitný režim bol OK. Značenie bolo lepšie ako minulý rok a mám pocit, že bolo i viacej faboriek, farieb, značiek. Mne sa nestalo, že by som zablúdil, dával som pozor, hoci predomnou v zjazde sa párkrát i vracali späť..regulovčíci boli tam, kde mali byť, dokonca i pri dojazde z lúk pri cieli cez most na asfalt a po dedine (minulý rok to bolo s orientáciou horšie..).
Prezentácia bola pomalšia (viac ľudí), boli dva rady a samozrejme som stál v tom nesprávnom, našťastie som sa poistil a priateľku som postavil do toho správneho..ale tam bola trošku rezerva..
Jedlo a pitie v cieli OK, na pitivo sa čakalo dlhšie ako na jedlo..sedenie bolo fajn, len akurát asi pomenej, sedel som na tráve (dobre, že nepršalo..). Parkovanie v pohode. Trať bola krásna, hoci boli zo začiatku horúce lúky, tak neskôr bol aj tienik pri výšľapoch. singláče perfektné, hoci ten prvý by môhol byť trošku neskôr, keď sa štartovné pole viac roztrhne (nebolo ako obehnúť pomalších). Pri prejazde cielom by nebolo naškodu aspoň ohlásiť, kto prechádza, v akom poradí a čas..Kultúrny program nehodnotím, lebo som moc nepočúval. Tombola bola fajn, len strááášne dlhá - cca 2h, ale cena, čo sa mi ušla je praktická. Balíček pri prezentácii, čo sa mi ušiel aj prakticky využijem - fľaša, košík (podaroval som), gél si dám niekedy pri výjazde. DVD z minulého roka som si pozrel, bolo celkom dobré, len by som privítal viac záberov z trate, nielen pár desiatok sekúnd, viac akcie a menej rečí a odmeňovania. Dievčence na štarte a pri čapovaní kofoly resp. piva boli príjemným okulahodiacim spestrením. Wapku som postrehol v kúte za prezentačným stanom len jednu (nebolo treba) a sprchy som nepoužil (využíl som maríkovský prírodný bazén). Falck bol v priestore štartu po celú dobu, takže o zdravie bolo postarané (parkrát museli zasahovať).
Maratón hodnotím pozitívne, našli sa i menšie chybičky, najmä počet wapiek (ak by pršalo), hlásenie mien pri prejazde cieľom resp. čas, umiestnenie, pestrosť občerstvovačiek (najmä jedlo - nepotrpím si), prezenčka (pomalšia ako minulý rok)..
Celkovo organizátorov chválim, videl som zlepšenie oproti minulému roku a prajem veľa zdaru pri organizovaní ďalšieho ročníka.
06.07.2010 - 10:32:23
00
keyboard_arrow_up