No mohli by sme si veru pokecat len maraton v bystrici je presne v ten termin ked idem na maraton do dubnice...
Nepovedal som že tebe má vydržať plášť 5 rokov...nie to si nepovedal ale povedal si ze ked jazdis s rozumom a mas kvalitne plaste tak by mali vydrzat...lenze ja aj s rozumom jazdim aj mam kvalitne plaste ale jednoducho je to tiez len kus gumy ktora nevydrzi vsetko..a veru tiez nie som rad ked mam menit kevlarovy plast za 25-30eur tiez ich setrim jako sa len da...
08.08.2010 - 22:36:05
00
Hej, povedal som že by mali vydržať, ale nie 5 rokov :) Ale ja osobne rátam s rokom minimálne... Brat jazdil velociraptora skoro rok a ešte stále je jazditeľný...
08.08.2010 - 22:37:59
00
mam 38 rokov ,tak ziadne zjazdy u mna uz nepripadaju do uvahy :D najradsej by som kupil taky bicykel aby som nemusel menit komponenty hned na zaciatku. proste aby mi to sadlo vsetko ako ma. ( momental este jazdim na starom sachse a uz sa velmi tazko na neho kupuju nahradne diely ,lebo vraj firma sachs uz dobrych 12 rokov neexiztuje) tak preto potrebujem novy bicykel. tak by som privital dake rady co by asi bolo na mojich 176 cm a 100 kg tak do 500 € najidealnejsie ......za vase tipy vopred dakujem. kludne sa moze rozprudit debata za a proti. viac hlav viac rozumu. zatial dakujem.
08.08.2010 - 22:39:12
00
tema zachadza niekam uplne inam...K biku-ja mam tiez tu vidlu XCR a na mojich skoro 110kg s najvyssou tuhostou to nijak nevplyva. Ak jazdim asfalt tak ju zamknem a ak teren necham odomknute a polovica pracuje a druha je ponorena xD ale ak to potrebujes na prepravu a nie extremne zjazdy alebo nieco podobne tak to bude viac nez OK
08.08.2010 - 22:40:42
00
naco je tuhsia vidlica? :D to snad nemyslis vazne...a ze keramicke puzdra? ja ti dam svoju staru capu porovnat s mojou durovkou a pocitiis ten rozdiel v tuhosti ;) hlavne, ked bude mat velky kotuc. ram vyzera na ctm mohutnejsie ako authoracky. ano, mas pravdu, ze mam tento bike, ale keby som s nim nebol spokojny, tak mu odporucim nieco ine, nie som taky, ze preferujem len jednu znacku, lebo som s nou spokojny...a tie plaste mi vydrzali 2 roky, ale ja nejazdim 7000km rocne, takych 2500km mi vydrzali urcite a este minimalne 500km budu drzat...to podla mna nie je malo :) ja sa s tebou nechcem hadat :handshake: napisal som svoj nazor a myslim si, ze nie som jediny, kto suhlasi s viacerymi vecami, ktore som tu spomenul :)
08.08.2010 - 22:48:00
00
Veď sa nehadajte, každý povedal svoj názor na Bike a ten čo si chcel nechať poradiť si jedno z toho výbere, a nie Vy začnite útočiť na seba :^)

A čo tak tento Bike ? Škrt cez rozpočet o cca 20-30€ čo sa dá ešte zvládnuť ale podstatne lepšia výbava, kotucovky, a vidla asi bude lepšia ;) Dizajn a geometria tiež super na môj vkus

http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=45898
09.08.2010 - 07:02:22
00
Ten BeOne krasny bike..veru nad tym by som asi aj ja porozmyslal a ten MisoR je asi z krajiny Malboro...ja tu pisem ze Xcr má umele puzdra a vsetky Rst keramicke a on tu porovnava Rst capa so zdvihom 76mm (XCR 100mm),cenou o polovicu mensiu ako XCR a tlmenim pruzina + elastomer...tak asi ze je Xcr tvrdsia!!!! |-) len som chcel poukazat z akych vnutornosti sa sklada...a neviem naco by mu bola Dirtová vidlica...a tebe sa zdá ze ten ram je mohutnejsi...zato ze je vyzvarany v kazdom spoji tak jasnee ze posobi mohutnejsie a o 2kg tazsie... :lol:
09.08.2010 - 09:58:23
00
ja neviem odkial mas tie keramicke puzdra :D rozober svoju vidlicu a presvedc sa, lebo neverim reciam ako jedna babka povedala...keby si sa pozrel na stranku suntouru, tak by si zistil, ze xcr je urcena na cross country, najviac all mountain...treba najprv citat, aby si netrepal hluposti :)

EDIT: ja sa do nikoho nenavazam, gutenmorgen tu na mna a Daedalusa zacal vyskakovat a bol arogantny...ja som ho nijakym sposobom neurazil
09.08.2010 - 10:40:45
00
A čo tak tento Bike ? Škrt cez rozpočet o cca 20-30€ čo sa dá ešte zvládnuť ale podstatne lepšia výbava, kotucovky, a vidla asi bude lepšia ;) Dizajn a geometria tiež super na môj vkus

http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=45898[/quote]
no pekny bike musim uznat. len skoda ze to je z dovozu. neviem ako by sa riesila pripadna reklamacia a neprospech je aj to ze neviem rec a vobec neovladam platbu cez pc to je pre mna uplne nieco cudzie.
1. takto mam otazku k tomu prvemu.k tomu co som si vybral http://www.kubicasport.eu/produkt/1403/CTM-ZEPHYR-PLUS-DISC-09/ na fore som si uz nasiel aj mi to tu uz niekto spominal. ak by som menil predny kotuc za tu 180 alebo nebodaj 160. ako to je?? staci vymenit len kotuc alebo treba menit komplet celu brzdu??teda aj inu packu aj celuste? ci staci len vymenit kotuc?
2. a co sa tyka vidlice...... vraj tam treba tvrdsia pruzina na tych mojich 100kg. takto ta standardna vidla sa da kupit len s danou pruzinou? a ta tvrdsia pruzina sa predava zvlast ci sa da uz pri objednavani bicykla objednat ta vidla s tou tvrdsou prizinou? ?

naozaj nemienim pretekat zavodit robit zjazdy. cisto rekreane a udrziavat sa v kondicke.ten bicykel som si vybral preto ze sa mi paci ta kostra.
asi vela otazok naraz :lol:
09.08.2010 - 10:58:31
00
1. takto mam otazku k tomu prvemu. na fore som si uz nasiel aj mi to tu uz niekto spominal. ak by som menil predny kotuc za tu 180 alebo nebodaj 160. ako to je?? staci vymenit len kotuc alebo treba menit komplet celu brzdu??teda aj inu packu aj celuste? ci staci len vymenit kotuc?

menis kotuc a adapter na brzdovy strmen
2. a co sa tyka vidlice...... vraj tam treba tvrdsia pruzina na tych mojich 100kg. takto ta standardna vidla sa da kupit len s danou pruzinou? a ta tvrdsia pruzina sa predava zvlast ci sa da uz pri objednavani bicykla objednat ta vidla s tou tvrdsou prizinou? ?

vyrobca bicyklov nakupuje tieto vidlice zrejme so standartnou pruzinou, cize jedine doobjednat tvrdsiu pruzinu, otazka 10€

ku kupe bicykla z internetu sa neviem vyjadrit :P
09.08.2010 - 11:05:10
00
Hej tak mi tu skopiruj ten link z oficialnej stranky kde mas to xc /all mountain...hlavna vec ze som videl tie vidlice iba na samych dirtovych bikoch typu raptor,caprnka,vedora... asi ty vyrobcovia nevedia co robia ze? asi necitali stranku sr-suntour.. :lol: a vies co su vlastne puzdra?? Lebo ja si tu nic nevymyslam,ja som to videl nazivo,ja som to mal rozobrane,...

Tu mas aj foto a mozem ti tu zohnat aj zo Suntourky fotky,tu mas tie keramicke puzdra!!!

Prílohy:

rozobrat+í RST Capa T7_2.jpg
rozobrat+í RST Capa T7_2.jpg 297.35 KiB thumb_up0thumb_down

rozobrat+í RST Capa T7_3.jpg
rozobrat+í RST Capa T7_3.jpg 282.75 KiB thumb_up0thumb_down

09.08.2010 - 11:15:58
00
http://www.ceknito.sk/video/177115

aj ja chcem Sr suntourku...vidlicu na xc :lol:
09.08.2010 - 11:28:54
00
http://srsuntour-files.dbap.de/_public/tuningbase/downloadarea/catalogs/SRS-09-xs.pdf
na strane 3 mas obsah, pri kazdej vidlici mas urcenie...vies preco si ich videl vacsinou na takychto bicykloch? vela mladych chalanov si sklada bike a nemaju na drahe komponenty, tak si kupuju lacne, aj ked nie su priamo urcene na to, co oni jazdia...potom to predavaju za polovicnu alebo vyssiu cenu v nie uplne dobrom stave...aj s capou dokazem jazdit AM a nie je na to urcena :)

k tomu videu: presne o tom hovorim...asi to nedokazes pochopit...
09.08.2010 - 11:36:30
00
Hej hej dobry odkaz si tu skopiroval...este ze nejde otvorit.!!..v tom odkaze som videl /tuningbase/ to nema nic spolocne so seriovymi Sr suntourkami neviem co to tu pleties ty profik...to su upravene Sr suntourky vies...to aj capa ked ju das porobit tak snou mozes jazdit aj downhill ale to by uz len tu nalepku z povodnej vidlice mohli nechat lebo to je uplne prerobena vidlica..nemam co dodat..vidim ze sa vyznas...xD

tuto mas link ktory aspon ide otvorit... "su konstruovane na rekreacne jazdenie" ziadne Xc,am tam nemas!!!

http://www.paul-lange-oslany.sk/download/navody/sr-suntour-vidlice-pruzinove-mcu.pdf
09.08.2010 - 11:49:58
00
neviem nečítal som to celé, ale niečo napíšem lebo je tu zábava :)
xcr je xc vidlica s malou výdržou určená pre ľahších jazdcov, keďže je ultra lacná tak ju niektorý výrobcovia (ako ctm) dávajú aj na dirt bicykle - čo je samozrejme zle, v rozpore s určením vidlice, potom sa netreba čudovať keď sa rozpadnú na xx častí :lol:
a rst capa/gila je šrot tiež, to by som vyhodil skôr ako xcr :D
keď už nejakú lacnú pružinovú, tak rs dart... vyššie rady majú aj nastavenie odskoku... pružina je o dosť tvrdšia ako na xcr
09.08.2010 - 11:57:34
00
keyboard_arrow_up