:D uz ma prestava bavit vysvetlovat ti vsetko gutenmorgen...ten odkaz ide, katalog je v pdf, ked mas pomalsi internet, tak to chvilu trva kym sa stiahne cely...to slovicko zazracne "tuningbase" je tam preto, lebo ked sa chces dostat ku navodom, katalogom a popisom vnutornosti vidlic, tak ta prepoji na tuning-base sekciu...inac taketo vidlice nie su nijak upravene, maximalne zdvihom...tuning base existuje za ucelom sprostredkovania navodov na vymenu puzdier, tesneni, na zmenu zdvihu vidlice(epicon), pre riesenie probemov atd. vidim, ze nevies o com kecas...nikdy si na tej stranke nebol, vies co je rekreacne jazdenie? take, ze sa obcas prevezies po lese, kde su cesticky z udupanej hliny, po polnej ceste a dost aj po asfalte...
09.08.2010 - 12:05:14
00
tak ju jazdim ja :D obcas nieco drsnejsie ale drzi vzdy ako nova :y:
09.08.2010 - 13:57:31
00
tak ju jazdim ja :D obcas nieco drsnejsie ale drzi vzdy ako nova :y:


tak som dnes utekal po robote do jednej predajne kde mali podla netu mat tento bicykel. no len momentalne ho nemali na predajni. ale aspon mi vysvetlili co je ten adapter co drzi to prasa.

aj som sa pytal na tu vidlu ukazali mi ako sa nadstavuje tuhost a na druhej strane sa uzatvara. a vsimol som si ze tu v kamenakoch ich maju aj 700 € bicykle.
09.08.2010 - 18:17:28
00
aké nastavovanie tuhosti ti ukazovali? Na suntour xcr? Ak myslíš toto koliečko http://lh6.ggpht.com/_GarW3kALJ3M/SJW1n6OJMCI/AAAAAAAAAFw/0i3L3R7Vpbs/IMG_8803.JPG , tak to je hovadina na nastavenia predpätia a nie na nastavovanie tuhosti :) Buď výmena pružiny, alebo viac nafúknuť v prípade vzduchovej...
Radím ti, zameraj sa na dobrú vidlicu... Taktiež kľuky aspoň octalink, štvorhran neodporúčam... Brzdy by na začiatok stačili aj véčka, ale tie by som bral len v prípade že bike má náboje pripravené na kotúčovky.
V akých obchodoch môžeš nakupovať?
09.08.2010 - 18:37:57
00
Ty vkuse trepes..to tuning base je spravene kvoli tomu aby si si ty mohol upravit svoju srotnu sr suntourku...a na kazdej Sr suntourke ked kupis tak je na nej napisen resp. oblepene nalepkami nepouzivajte:.....vypisane vsetky mozne cyklisticke discipliny,aby ked sa niekomu nieco stane,dolame ta vidlica aby sa mali na co odvolat,...na kazdom druhom prispevku vo fore kde je spomenuta sr -suntour je pisane o tunenych epiconoch a tunenych xcr a to .pdf co si mi poslal je prave o tom...a neboj ja viem ako sa otvara .pdf nieje to slabim internetom..ibaze by fibernet bol pre teba slaby...xD...
09.08.2010 - 22:09:05
00
tu sa hovori o tunenych vidliciach z tejto stranky http://tuning-test.cz/index.php?inputType=article&articleID=0&adresaInclude=nabidka/nabidka09.htm&viewDiscussion=-2
ja uz sa nebudem zapajat do tejto debaty, lebo vidim, ze nevies o com pises...
09.08.2010 - 22:27:45
00
na kazdom druhom prispevku vo fore kde je spomenuta sr -suntour je pisane o tunenych epiconoch a tunenych xcr a to .pdf co si mi poslal je prave o tom...

to si riadne mimo :lol:
09.08.2010 - 22:28:17
00
VIES co to je tuning-base???????????????????????????????????????????????????????tak mi tu neposielaj take .pdf
09.08.2010 - 22:30:26
00
Nič v zlom ale asi si mimo... Po celom fóre sa hovorí o tunených epiconoch, ale nikto to nerobí doma na kolene... Epicony tunené su od milana, http://www.tuning-test.cz...
09.08.2010 - 22:32:28
00
Mal si otvorene to .pdf?? to sr-suntour ma na svojej stranke rubriku tuning-base..a tam mas tiez upravy vidlic...
09.08.2010 - 22:36:33
00
ty odbornik, pozri si poriadne suntouracku stranku a potom hovor, co tam je...
09.08.2010 - 22:37:23
00
suntour tuning base neobsahuje úpravy vidlíc, ale iba návody ako využívať ich funkcie (nastavenie sagu, zmena zdvihu...) alebo ako sa o vidlice starať (servisný interval, aké mazanie by mali používať, rozoberanie...).
Žiadny tuning v pravom slova zmysle tam nie je, tuning si môžeš urobiť doma podľa návodov na nete/podľa skúseností užívateľov (napr. zmena mazania na olejové), alebo zobrať vidlicu z tuning-testu kde je viac zmien.
09.08.2010 - 22:42:31
00
takze, dakujem vsetkym co sa zucastnili v tejto teme za ich nazory a rady. nakoniec som si vybral iny bike pod silou argumentov k vyhradam voci brzdam a vidle.teraz by to malo byt vsetko v najlepsom poriadku :lol: tak dufam ze budem spokojny. bicykel mam uz na ceste :clap: este raz vsetkym dakujem :handshake:
10.08.2010 - 17:06:35
00
pekne, potom sa pochváľ fotkou a popíš pocity z jazdy :hai: :)
10.08.2010 - 18:25:34
00
je to tu dosť neprehľadné .. aký si vybral?
10.08.2010 - 18:58:34
00
keyboard_arrow_up