Tiez si myslim, ze je vibram podrazka na tretry zbytocna. Pri chodeni bude problemom vzdy namontovany kufor. Okrem toho, v tretrach sa nechodi, v tretrach sa bikuje. :)


Naposledy upravil Bruco dňa 26.09.2010 - 11:58:59, celkovo upravené 1 krát.

26.09.2010 - 10:36:28
00
Este jedna vec: tie sportove co ich volas umelohmotne mozu mat aj gumenu podrazku napr dobre boty za dobru cenu su Shimano M086 len tie do buduceho roku koncia, model bude vynoveny. Tie umelohmotne su napr. Scott ale su dost makke, umelaky Sidi su tvrde ale zaplatis viac.
Inak netvrdim, ze Vibram je nutnost ale to by sme mohli povedat aj na bundy ze Goretex je modny a pomaly sa z neho vyrabaju aj kostymi do prace a v podstate je zbytocny.

http://www.vibram.com/index.php/us/SPORTS/Bicycling/Products/MountainBiking/X-Cross-Sole
26.09.2010 - 11:41:57
00
ano, ked si niekto kupi adidas bundu do mesta s gore-texom, to je zbytocne...
26.09.2010 - 12:58:33
00
ano, ked si niekto kupi adidas bundu do mesta s gore-texom, to je zbytocne...


hm, aj v meste prší nie?
26.09.2010 - 14:54:23
00
aha, to som nevedel ze jedina vyhoda goracu je ta ze je nepremokavy...
teraz vazne, v meste prsi, niekedy vela, ale ak nebehas pripadne neposilnujes na ulici tak ti je uplne na prd ze mas membranu lebo nepotrebujes aby vrchny odev tolko dychal..
26.09.2010 - 15:26:31
00
mnavak: zaujimavy nazor - moj je opacny. ja mam do mesta a teda na normalne zitie goretex poslednych 10rokov (3roky predtym nejaky hydrotex) a nerad by som sa ho vzdal. je to vsestranny material, okrem velkej namahy snad na vsetko - jesen, zima jar, v lete ked je trochu chladnejsie a poprcha. bunda je lahka a skladna, nepremokne, dycha a neprefuka ju - neviem preco by mali byt tieto vlastnosti len vysadou sportu.
samozrejme ked leje a nemam nepremokave nohavice (co nemam) tak treba dazdnik, ale ten som nemal so sebou ani nepamatam. nemusi to byt len goretex, ale aj ine podobne membrany.
26.09.2010 - 20:32:57
00
Tiez nosievam jednu z mojich trekovych GT bund celu zimu aj do prace. Na to aby visela cely cas v skrini a cakala na turu som ju nekupoval. Takto si aspon odmaka to, co som do nej vlozil ;)
26.09.2010 - 20:42:49
00
Ja by som to vratila spat k teme tretry, kedze ta odbocka ku Goretexu vznikla koli mojemu prirovnaniu. Co hovorite na novinku Shimana na rok 2011? Tretry MT70 - Goretex a Vibram - univerzal tretra na kazdy den do kazdeho pocasia a terenu.

http://www.vibram.com/index.php/us/SPORTS/Bicycling/Powered-by/Featured-Items/CIC-MOU-SHIMANO-MT70
26.09.2010 - 21:22:13
00
Nevyzeraju zle, ale priznam sa, neviem si predstavit, ako sa v nich bude behat po namontovani kufrov. Od tretier naozaj nepozadujem nejake extra vlastnosti na chodenie a od tenisiek na behanie nepredpokladam pouzitie na bike. Nemam rad univerzalne riesenia, ktore naplno nesplnaju ani jednu poziadavku.
26.09.2010 - 21:33:15
00
Nevyzeraju zle, ale priznam sa, neviem si predstavit, ako sa v nich bude behat po namontovani kufrov. Od tretier naozaj nepozadujem nejake extra vlastnosti na chodenie a od tenisiek na behanie nepredpokladam pouzitie na bike. Nemam rad univerzalne riesenia, ktore naplno nesplnaju ani jednu poziadavku.


Podla mna praveze vyzeraju hrozne :tmi: co sa tyka designu. Ja pozadujem aby som sa v tretrach citila pohodlne aj pri chodeni, teda nie cielenom chodeni iba na turistiku ale takom tom motani sa peso popri bicyklovani pri vyletoch. A ked navyse nepremoknu je to len bonus. A na bicyklovej funkcii ziadnym trekovym tretram nic sirsia podrazka neubera. Samozrejme ked niekto chodi na bike len na par hodin odbicykluje a ide domov pripadne na maratony potom su taketo tretry zbytocne a prave na takyto ucel idem zakupit aj tie sportove "umelaky".
26.09.2010 - 22:07:17
00
Zda sa mi, ze na tych vibramovych Shimanach je pomerne nizka podrazka okolo miesta na kufre. Daj si pozor, aby si nezistila, ze po namontovani kufrov sa v nich nechodi az tak dobre, ako predtym. Drzim palce pri vybere.

PS Posledny prispevok sa necituje.
26.09.2010 - 22:27:46
00
Dik za upozornenie citacie :y: inak ja si ich nejdem kupovat tie Shimana, ja sa rozhodujem medzi Giro Gauge a Mavic Razor ;) ja uz trekove mam.
26.09.2010 - 23:24:52
00
keyboard_arrow_up