Jednoduchy vzorec:
Celkova cena bajku = Nakupna cena bajku + 19% DPH + zhruba 30% zisk obchodnika.
A z 30% moze "pracovat"..
Alebo sa mylim????

Samozrejme, že sa mýliš... DPH sa počíta z celkovej ceny, nie z nákupnej čize (nákupná cena + marža) * 19%. Okrem toho z nákupnej ceny je treba odpočítať 19% DPH zaplatenej z nákupu, lebo tú si odpočíta z odvádzanej DPH. Takže vlastne ten vzorec by mal vyzerať takto -
nákupná cena + (marža * 19%)

Podľa teba by sa zo zisku neplatila DPH

No a okrem toho z toho tvojho "zisku obchodníka" musí obchodník platiť napríklad nájomné, napríklad zamestnancov, napríklad ďalšie výdavky spojené s predajom a tak je lepšie používať buď výraz "obchodná-predajná prirážka" alebo "marža". Keby bol zisk 30% tak by všetci robili obchodníkov s bicyklami...
26.09.2010 - 14:11:21
00
vačšina komodít sa na Slovensku predáva s omnoho vačšou maržou ako 30%

a podľa cien na nete to bude aj s bicyklami
keď je bike na nete o 20-30% lacnejší ako v obchode tak ten na nete ma jakú maržu? žiadnu?
a keď je výpredaj myslíž že dakto predáva pod svoj nákup? ja myslím že nie
26.09.2010 - 16:22:24
00
No tak marza je vyssia ako 30% ale zalezi od znacky. Kazda ma inu obchodnu politiku a strategiu a ine ceny, marze......
Niektori vyrobcovia sa na vypredajoch podielaju tiez, takze zlava nejde len z marze obchodnika.
26.09.2010 - 17:51:53
00
ale co ked sa najprv umelo navysi cena na x euro a potom sa da akoze superna 50 % na zlava ale v skutocnosti uz len podla vyslednej predajnej ceny vidno ze ziadna zlava tam vlastne nie je lebo je to furt drahe ako nase dialnice ...
26.09.2010 - 17:55:36
00
keyboard_arrow_up