Mam otazku. Namontoval som na bicykel elektromotor do predneho kolesa. Prestal mi fungovat bezdratovy rychlomer. Je mozne, ze ho paralyzovalo, pripadne znicilo elektricke pole, vzniknuvsie pri toku el. prudu cez kabel napajajuci motor? Kabel vedie od riaditok po lavej strane prednej vidlice a obchadza vo vzdialenosti asi 50 mm magneticky snimac otacok pre rychlomer - /cyklocomputer/ . V sucasnosti rychlomer nefunguje ani pri jazde bez pouzitia motora. Mam ale podozrenie - dobre sa uz nepamatam - ale sa mi zda, ze pri prvej jazde s pouzitim motora chvilu fungoval normalne. Vymenil som obe baterky - v cyklocomputeri aj v snimaci na kolese. Predpokladam, ze uvedene elektricke pole okolo vykonoveho kabla bude znacne, lebo tadial tecie prud mozno okolo 20 a viac A, pri napati 24 V. Potesi ma, ked mi niekto bude vediet zaujat k tomuto problemu rozumne stanovisko. Dakujem.
14.10.2010 - 10:30:27
00
je to mozne. podobny problem som mal aj ja. ked som siel okolo river park-u v BA tak mi prestal fungovat tachac. asi kvoli WI-FI. ale akonahle som bol dalej uz naskocil.

1.
skusil by som najskor prekontrolovat vzdialenost magnetu od snimaca.

2.
alebo dat snimac co najdalej od motora

3.
"V sucasnosti rychlomer nefunguje ani pri jazde bez pouzitia motora"
aj ked nepouzivas elektromotor tak sa mi zda ze vytvara pole okolo seba. a to ho moze rusit.
asi by som skusil prehodit na iny bike.

nic ine ma uz nenapada
14.10.2010 - 10:50:17
00
nemam skusenosti s bezdrotovymi snimacmi - ale tak mi napadlo - nemozes dat ten snimac na zadne koleso? :drunk:
20.10.2010 - 04:26:57
00
zalezi aj od typu bezdratoveho spojenia. u starsich typov sa stavalo napr to, ze pod vedenim VN prestalo spojenie fungovat. ak dokazalo spojenie ovplyvnit vedenie x metrov nad zemou, elektricke pole vyzarovane elektromotorom niekolko cm od snimaca je vlastne tutovka.

alebo ina moznost je ze snimac ovplivnuje magnet elektromotora (ak si dobre pamatam system fungovania elektromotora :lol: ). za normalnych okolnosti je v snimaci spinac, ktory je vlastne pritahovany magnetom na dratoch kolesa. tento spinac moze byt teraz ovplyvnovany magnetom elektromotora a preto nefunguje.

edit: to je dan zato ze sa snazis ulahcit si fyzicke tahanie na biku :devil:
20.10.2010 - 07:35:03
00
sice OT ale nevadi :D
dokaze ten elektro system co mas na biku aj regenerativne brzdit? to by bola pecka
20.10.2010 - 13:37:57
00
s elektromotorom nemam skusenosti ci co si to pisal ale ked zapnem predne svetlo ked jazdim vecer tak mi tiez niekedy pravidelne nejde tachometer(bezdrotovy).takze urcite tam nieco na tych poliach v tvojom pripade magnetickom v mojom neviem akom mozno ledkovom,svetelnom :lol: nieco bude ze to rusi....ale ukolisavam sa tym ze ked je tma tak aj tak na ten tachac nevidim ]:) co uz hlavne ze vidim pred seba :rock:
14.11.2010 - 12:05:53
00
keyboard_arrow_up