chystám sa kúpiť nášlapy ale neviem sa rozhodnú medzi shimano 105 a look keo classic
viacej sa my páčia look pretože nie su tak ťažké ale na druhú stranu ludia píšu že vraj shimaná vydržia dlhšie. Tak my prosím poradte,, a ešte tie exustary pr101 by neboli lepšie?? nepoznám tú značku,, http://www.suncycle.sk/index.php?cPath=21_61&page=1&sort=3a
28.10.2010 - 22:13:03
00
a ches to na cesťák alebo MTB ??
28.10.2010 - 22:15:59
00
force: vsetko su to cestne pedaly...
28.10.2010 - 22:20:05
00
Mal som 6 rokov Looky (bohvie aký typ), v lete som ich vymenil Look Keo Classic. Zatiaľ som s nimi spokojný, aj keď mi dlhšie trvalo zvyknúť si na trochu iný spôsob našľapávania...
28.10.2010 - 22:48:20
00
na cestný,, a čo myslíš tým iným sbôsobom našlapávania ?? asi zacvakavanie kufrov že?? a chcel som sa ťa opítať je tam aj ten kľúč pre ľahšie nastavovanie kufrov ??

A uvidíme už som objednal looky, budu to vlastne moje prvé nášlapy na cestu takže to nemám ako porovnať s tými ostatnými ale snáď budú fajn.
30.10.2010 - 13:43:30
00
a čo myslíš tým iným sbôsobom našlapávania ?? asi zacvakavanie kufrov že??
áno

a chcel som sa ťa opítať je tam aj ten kľúč pre ľahšie nastavovanie kufrov ??
A to čo má byť?? Proste som vymenil kufre, predtým pomeral umiestnenie tretry a zapísal si hodnoty. Napr. ako ďaleko je špička tretry od stredu osky, ako ďaleko je bok tretry od kľuky, ako ďaleko je päta tretry (preventívne som si merací bod na tretre označil fixkou) od zadnej vidly. Potom som nahodil nové kufre (sú trošku menšie ako predchádzajúce), ľahko pritiahol skrutky, nahodil do pedála, pomeral, upravil, dotiahol. Vycvakol a dotiahol fest. A na záver preventívne pomeral umiestnenie kufra na pravej a ľavej tretre. Robota na 20 minút.

To keď som mal nové pedále, to bola iná maturita... Bavkal som sa s nimi asi mesiac. Po každom výjazde trošku upravoval, až kým som si nemyslel, že je to o.k. Asi aj preto jazdím v 7-ročných tretrách, pretože nastavenie kufrov na nových tretrách nebude také jednoduché ako výmena pedálov.
30.10.2010 - 20:57:21
00
Tu je ten kľúč pre lahsie nastavovanie bod č.9 http://www.ivelo.cz/servis-tipy-rady/domaci-servis-kol/nastaveni-polohy-kufru-treter/

ja ani nečakám že to ponastavujem behom týždna tak aby to bolo super, potom keď prídu pedále , tretry ešte tak potom napíšem ako sa my stým darí

A moc vďaka no ale dúfam že sa my to podarí nastaviť OK,, aj keď sedlovku a sedlo mám už konečne ako má byť :D

a aké máš tretry???

a tretry ešte kúpené nemám urcite kúpim s netu je to lacnejsie ale potreboval by som ísť do shopu poskúšať,, neviete kde v okolí Senice, trnavy,BA majú tretry na predajni uz som bol v piatich a nemali.
A čo je pravdy na tom že tretry sa majú kupovať, o číslo väčšie lebo nateká noha,, o pol čisla menšie aby sedela atĎ podla mna sú to blbosti ako by my mali tie tretry sedieť???
30.10.2010 - 23:31:10
00
Shimano... Iné som vtedy na moje čaptavé nohy (vysoký nárt) nedostal.

Majú byť tak akurát... Či sú o niečo dlhšie, to až tak nerozhoduje. Dôležité je, aby v prípade potreby "sedeli" na nohe a to nové upínacie systému dokážu.
30.10.2010 - 23:53:48
00
keyboard_arrow_up