jasnéééé 1870...kancelář, šéf...tieto výrazy boli určite v slovníku vtedy :lol:
12.11.2010 - 11:01:34
00
preco by neboli?
ved to nie su novodobe slova
12.11.2010 - 11:14:21
00
no ak by aj boli, tak to nič nemení na tom že je to fake...stačí sa pozrieť na to ako sú všetky písmenká dokonale vytlačené...skús niekedy niečo podobné napísať na mechanickom písacom stroji a uvidíš ako to bude vyzerať... :)
12.11.2010 - 11:59:57
00
ved ja netvrdim, ze je to original :)
ale tie pravidla su celkom zaujimave...skor je na zamyslenie, ze co vsetko museli ludia robit v minulosti a co musime robit teraz a este sa stazujeme :)
12.11.2010 - 12:03:39
00
Ale ak to je fake, tak nad cim sa potom chces zamyslat, ked nevies, co s toho je pravda?
Btw. v roku 1870 existoval len jeden typ komercneho pisacieho stroja a ten nemal diakritiku.
12.11.2010 - 12:06:56
00
chlapci moc to riesite :P
12.11.2010 - 12:22:33
00
ale prečo? tebe je vtipný obsah, nám tá úbohá snaha autora spraviť z toho dokument z 19-teho storočia :lol:
12.11.2010 - 12:25:37
00
Klidek. Mozem dosvedcit, ze dokument kruzil internetom uz v minulom storoci. :rofl:
12.11.2010 - 12:28:37
00
Toto je tiez dobry "ftip" a toto na fake nevyzera aj ked autora nepoznam:


Sent: Thursday, November 11, 2010 4:30 PM
Subject: FW: TESCO Financne sluzby - vyhodna pozicka na cokolvek - PREPOSLITE VSETKYM

Toto sa pobavite, ja som odisiel smutny a pani ostala este smutnejsia.

Isiel som si 8.11.2010 o 17:00 do OD TESCO v Lamaci pre vyhodnu pozicku za 9,90 % ako pisu na letakoch a v televiznej reklame :

sadol som si pred Pani ( blondina asi 40 rokov ) v oddeleni Tesco Financne sluzby a poziadal o informacie o pozicke 2500 EUR.
Mal som na tlacive potvrdeny cisty priemerny mesacny prijem 1374 EUR, vypisy z banky za 3 mesiace a ucet od mobilneho operatora.
Pani to nahodila do pocitaca a povedala, ze na 36 mesiacov je splatka asi 90 EUR mesacne, RPMN 12,3 % a zaplatim dokopy cca 3300 EUR. Pytam sa pani, ci su este nejake dalsie poplatky alebo sa moze menit vyska sadzby, pani, ze nie ! Da sa splatit bezplatne aj pred uplynutim 36 mesiacov bez poplatku ? Pani, ze samozrejme !
Celkom slusne podmienky, skoro lepsie ako vo VUB , kde by chceli okolo 17%.
Vypytala si OP a vodicak nahadzovala to do pocitaca, vytlacila mi Suhlas so spracovanim osobnych udajov, ktory som podpisal a zacala vyplnovat ziadost na pocitaci :

Pani : Prijem manzelky ?
Ja : 100 Euro.
Pani : Preco len 100 Euro ?
Ja : lebo je v invalidnom dochodku.
Pani : Aha.
Pani : Mate splatky od spolocnosti HOME CREDIT ?
Ja : ano, 13 Euro mesacne.

teraz nasledovalo prve zistenie

Pani : 2500 mi to neda, len 2600
Ja : kto Vam to neda ?
Pani : system.
Ja : akoze neda ?
Pani : no 2500 mi nezoberie system, len 2600.
Ja : tak dajte 2600, ved to je jedno.
Pani : chcete aj poistenie, je to vyhodne, len 1,80 Euro mesacne, v pripade choroby mate poistene splatky na pol roka.
Ja : to nie je vela, dajte aj poistenie.

Pani vsetko nahodila do pocitaca a potom to zacalo .........

Pani : Tak oni to zdvihli na 4,43 Euro .
Ja : co zdvihli ?
Pani : To poistenie je nie 1,80 ale 4,43.
Ja : kedy to zdvihli a kto ?
Pani : No v centrale.
Ja : no dobre, tak je 4,43.

Pani vytlacila navrh zmluvy dala si ho k ostanym tlacivam a povedala :

Do zajtra bude prebiehat schvalovaci proces, zajtra Vas informujem ci bol uver schvaleny.
Ja : mozem sa pozriet ?
Pani : Ked chcete.......
- zobral som jej navrh zmluvy zo stola z jej kopky dokumentov ! a citam :

Bezucelovy uver
2600 Euro
celkova ciastka 4004,64 Euro
fixna sadzba 28,45 % rocne - rocna percentualna miera nakladov RPMN od 34,1 do 36,7 %
a nakoniec este : Po uzatvoreni uverovej zmluvy zriadi spolocnost klientovi uverovy ucet. Za vedenie uctu je uctovany poplatok vo vyske 71,64 EUR.

chvilu rozmyslam..........
Ja : co je to prosim Vas za zmluvu ?
Pani : Tak to vypocitali.
Ja : kto ?
Pani : V centrale v Brne.
Ja : to myslite vazne ?!
Pani : Ja za to nemozem, tak to vypocitali.
Ja : ale ved tu mate letak, ze RPMN je 12,2 % a na zmluve je skoro 40 % !!!!!!!
Pani : Ja za to nemozem, tak to vypocitali.
Ja : nie je to zavadzajuca reklama ?!
Pani : Nie je, niektori klienti taku sadzbu dostali.
Ja : a uz u Vas niekto takuto pozicku dostal ?
Pani : Ano.
Ja : mate tu nejakeho nadriadeneho alebo niekoho, kto to tu ma na starosti ?
Pani : Spolocnost Home Credit tu ma prenajaty tento priestor a som tu len ja.
Ja : a mozem vediet Vase meno ?
Pani : Ja nie som povinna Vam dat moje meno, ja to tu len posielam do centraly.
Ja : a nejaku knihu staznosti ?
Pani : Nemam.
Ja : ti ludia, co ziadali u Vas o pozicku a dostali taketo podmienky namiesto deklarovanych sa u Vas nestazovali ?
Pani : Aj sa stazovali, aj ked sa chodia stazovat, tak ja nie som za to zodpovedna ako to vyrataju v centrale a nemozem za to ako to system vyrata. Ja Vam mozem dat cislo mobilu na nadriadeneho , ja nie som za to zodpovedna ako to vyrataju........a otocila sa, ze napise cislo.
Ja : tak Vase meno mi nemozete povedat, ja so Vam dal vsetky moje udaje, podpisal som Vam suhlas so spracovanim mojich osobnych udajov, studujete moje vypisy z banky a nemozem ani vediet s kym jednam ? Vase meno mi nepoviete a date mi meno a cilso Vasho nadriadeneho ?
Pani prestala pisat a povedala : Ja Vam vlastne mozem dat len cislo na zakaznicku linku ...0850...
Ja : dakujem, to si naozaj mozem pozriet aj na internete.
Pani : Ja Vam ani nie som povinna hovorit, ci su ostatni spokojni a rozpravam s Vami slusne....
Ja : ved ja s Vami tiez rozpravam slusne ale nie je slusne klamat a zavadzat ludi s urokom 9,90 % alebo 12,2 % a na zmluvu mu vyratat o 300 % viac !
Ostali sme smutni, aj Pani , aj ja, ale Pani za to aspon dostava zaplatene !

Po tomto milom rozhovore som vstal, podakovat som naozaj nemohol, aspon som pozdravil a isiel na INFO stanok v TESCU , opytat sa kto ma na starosti stanok Financne sluzby. Bolo mi povedane , ze spol. Home Credit to ma len prenajate a TESCO nema s nimi nic.
Tak som im povedal, ze TESCO na to, ze nema s nimi nic, si robi peknu reklamu na bilboardoch a v televizii na vyhodne uvery.
Na tel.cisle 0850 003 777 mi mila pani v Home Credit povedala, ze som asi nesplnil akesi ich interne podmienky a preto nemam ten urok z reklamy. Co su ich interne podmienky mi nesmie povedat, lebo su tajne, tak som sa spytal ako ich mozem splnit aby so reklamny urok dostal, ked ich nepoznam a ona , ze to mam skusit znovu o mesiac a ze su klienti, ktori takyto urok maju - pritom som mal skoro presne podmienky ako z prikladu na letaku , dokonca ma pani prehovorila aby som namiesto 84 mesiacov dal len 36 , ze menej preplatim !
Tak to uz naozaj neviem kolko by som za 2600 EUR zaplatil - asi nie 4000 (50 %) ale 5200 (100 %) !

A to som myslel, ze lichva je u nas trestna !


TAKETO SPOLOCNOSTI MOZU FUNGOVAT LEN V SPOLOCNOSTI LUDI, KTORI SU UPLNE BLBI ALEBO NECITAJU, CO PODPISUJU !

Ale dobre nam obidvom tak, Pani nevie co predava a ja neviem co nakupujem, takze sme si kvit !

A nekupil som si v TESCU ani veceru. Presla ma chut !

Toto je reklama z internetu a medií :

http://www.pozickauver.sk/tesco-pozicka/

Hotovostná pôžička od TESCO, finančné služby
Výhody
TESCO a jeho partneri v oblasti finančných služieb Home Credit Slovakia a. s. a Generali Slovensko poisťovňa, a. s. sú predpokladom korektných a štandardných obchodných podmienok. Pôžičku si klient vybaví v stánku finančných služieb na počkanie a bez poplatkov za jej vybavenie alebo predčasné splatenie. Peniaze sú klientovi pripísané na bankový účet spravidla v priebehu dvoch pracovných dní.

a na strankach TESCO :

http://corporate.itesco.sk/tlacova-sprava.html?id=122

Tesco hotovostná pôžička konkuruje ročnou úrokovou sadzbou 9,90 % bankovým úverom

*Príklad hotovostnej pôžičky Tesco

výška úveru: 2400 eur
RPMN: 12,2 %
ročná úroková sadzba: 9,90 %
celková suma splatná spotrebiteľom: 3501,96 eur
výška splátky: 41,69 eur
počet splátok: 84
vedenie účtu: 1,99 eur mesačne (už započítané do mesačnej splátky)
platí pre lehotu splatnosti 15. 10. 2017 (pri dátume poskytnutia úveru 22. 10. 2010, dni prvej splátky 22. 11. 2010 a so splatnosťou všetkých ďalších splátok k 15. dňu v mesiaci, počínajúc 15. 12. 2010)
12.11.2010 - 12:34:24
00
tak to uz je masaker ! :tmi: :punch: a tento stat to krasne toleruje
12.11.2010 - 12:49:06
00
tak to je smutne, ale je to realita. ty si bol aspon taky inteligentny ze si si to precital, ale je vela ludi co si najma v predvianocnom obdobi pozicia, bud si zmluvu neprecitaju alebo je im to jedno a potom je v spravach kolko nestastnych rodin prislo o dom a podobne..
12.11.2010 - 12:52:31
00
jasne a potom su na exekuciach a stazuju sa v lamparni, ze exekutori su zdieraci
pritom vymahaju len to, co podpisali ti dani ludia, ked si brali veci na splatky...
12.11.2010 - 12:56:08
00
mnavak, ja by som si uver cez takych slendrianov ani neskusal brat. Ved som tam napisal "... toto na fake nevyzera aj ked autora nepoznam". :)

Inak nie je uz schvaleny zakon o tych uzernickych urokoch? Mal byt totiz nejaky zakon o uzernictve a v nom mala byt definovana maximalna RPMN, ale neviem ci to uz plati. Ale aj ak uz plati, tak toto asi spada este do zakonneho limitu RPMN... :(
12.11.2010 - 13:04:27
00
druha vec je kolko si za to exekutori pytaju, je trosku od veci uspokojit pohladavku 30 000Eur tym ze zoberies dom za 100 000E a vyjde ti to ltt
12.11.2010 - 16:24:16
00
A to mal este stastie ze narazil na milu pani :)

Pani z Tesca nedodrzala standarty komunikacie. Kedysi nam bolo zdoraznovane sa nevyhovarat na system. Neposobi to dobre a zbytocne to drazdi.

Preco sa ludia tlacia niekam kde ich nechcu? Nedostanem uver tu, dam zarobit inym.

A s tou ochranou statu citlivo. Nieje tomu tak davno ze zdovodnovali zakaz jazdenia po lese ako ochranou ludi pred nebezpecim ktore na nich ciha. Nosenie prilby detto.
12.11.2010 - 16:43:35
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up