Myslím že keď uvažuješ nad predstavcom menším ako 90mm, máš veľký rám. Aj na videu sa mi to zdá dosť veľké. Podľa mňa skús zdvihnúť sedlovku podľa známeho testu (päta na pedáli v dolnej úvrati, noha mierne pokrčená), kufor na tretre posunúť viac k päte. Musíš to proste všetko skúsiť sám, my ti budeme radiť asi zbytočne
28.11.2010 - 18:12:38
00
poradit sa da ale samozrejme treba skusat osamote ;) skus najprv ten posed podla toho co tu uz bolo napisane potom sa uvidi ....

jej este by ma zaujimalo aku vzd. mas od clenka po koleno a od kolena po bedrovy klb ....
28.11.2010 - 18:20:35
00
to Jhesi: mal som podobný problém tento rok, ale jazdím na MTB. Asi po 1,5 hodine ma na výjazde začalo bolieť koleno, kým som došiel domov tak bolelo už dosť. Prešlo ma až po dvoch týždňoch (zaujímavé je, že pri behaní ma nebolelo vôbec, len na biku). Ja som to riešil tým, že si dávam pozor hlavne tak, že pedálujem "rozumom, nie silou" :) - ak vieš, čo tým myslím. Keď si nastavíš posed, skús trochu ubrať z tréningu na pár týždňov.
28.11.2010 - 18:46:53
00
Dakujem za postrehy.Bycikel som kupoval na inzerat,a predomnou ho jazdil chalan menši odomna,len sotal nove kolo tak toto som kupil.Tie rozmery sa tazko meraju,no os clenka-os kolena asi 40cm a os kolena-bedrovy ktiez asi tak 40 priblizne.
28.11.2010 - 19:26:45
00
Posielam ešte odkaz na nejake foto,neviem či sa da podla fotiek vyvodit nejaky zaver no možno mi niekto pomože,sedlovku mam uplne zastrčenu a sedlo je taktiez posunute čo najviac k riaditkam.

Kód:
http://img827.imageshack.us/gal.php?g=bike006.jpg
28.11.2010 - 20:20:48
00
no takze aj ja mam clenok koleno koleno bedrovy klb 40-40 tj ze jedine co tu nehra je vzd sedla a stredu u teba63cm u mna 67 cm vsimol som si az moc pokrcenu nohu na tych fotkach co si poslal tj je to druhy extrem ked je v kolene mensi nez 90 st uhol (kluka nahor) musim este zmerat seba sa na biku ale to az zajtra..... bude ma zaujimat uhol pokrcenia nohy ked je kluka hore a tam je podla mna hafan zakopany .... skus zmerat aj teba sa :-) a porovname kto ma vacsii :P :$ uhol samozrejme :lol:
28.11.2010 - 21:37:10
00
Okej,rad zmeram :D ,lenze uhlomerom na matiku asi nie,či ? :D.Ak by som kupil 170 kluky tak by som ho nemal az tak pokrcene nie ?
28.11.2010 - 22:11:37
00
Posielam ešte odkaz na nejake foto,neviem či sa da podla fotiek vyvodit nejaky zaver no možno mi niekto pomože,sedlovku mam uplne zastrčenu a sedlo je taktiez posunute čo najviac k riaditkam.

Bože môj...
Však ty máš sedlovku integrovanú s rámom. Taká sa odreže na presnú veľkosť jazdca, zastrčí sa do nej zámok sedla a sedlo a jazdí sa. Ak sa niekto pri rezaní pomýli a odreže viac ako treba, tak sa môže vymieňať rám.
29.11.2010 - 18:23:36
00
Pokial sa ten co navrhuje ramy aj niekedy vozil, tak v ramci univerzalnosti navrhol integrovany stlpik sedla s vnutornym priemerom 31,6mm (vsuvne) aby eliminoval aj problem so zle urezanou sedlovkou alebo pri pripadnom predaji niekomu s dlhsimi nohami kedy nestaci nastavenie vo vyske cca 15mm, co zvacsa dovoluje hlavica integrovaneho stlpika sedla...
29.11.2010 - 18:55:37
00
Sorry,nerozumim presne o čom pišete no so sedlovkou možem manipulovat dostatočne,ide posuvat nahor a nadol,nie je to niečo ako že tam kde konči sedlova trubka by bolo nejak na pevno sedlo a ja s tym nemohol manipulovat.
29.11.2010 - 18:59:13
00
K teme: naozaj si skontroluj predo-zadnu poziciu sedla podla tohoto obrazku (http://www.ivelo.cz/img-serialy/domaci-dilna/16/07-vymena-sedla.jpg) a skus sa pohrat s nastavenim kufrov na tej lavej tretre. Poloha kufru, ktora ti bude vyhovovat moze byt naozaj ina ako na pravej tretre ;)
Z mojho pohladu su toto dve zakladne veci, ktore ti ten problem mozu sposobovat.

Ak by si mal dlhy posed, neboli ta lave koleno, ale nieco ine - chrbat, krk.
Ak by si mal vysoko sedlo neboli ta lave koleno a pri slapani na tazsi prevod sa naklanas v sedle zo strany na stranu jak ozran iduci z hospody na ukrajine ;-)
Navod na nastavenie vysky sedla tu uz bol spomenuty: pata na pedal a mierne pokrcena noha (http://www.ivelo.cz/img-serialy/domaci-dilna/16/06-vymena-sedla.jpg)


Naposledy upravil Raver dňa 29.11.2010 - 21:39:16, celkovo upravené 1 krát.

29.11.2010 - 21:10:34
00
Dakuje za prispeveok,hned ako si zozeniem nejake tretry tak to začnem všetko nastavovat.Zatial som si nastavil vysku sedla no aj tak sa to najlepšie odzrkadli až ked budem mat tretry.
29.11.2010 - 21:28:45
00
Aha, takze vlastne ani neslapes do kruhu, len tlacis nohami do pedalov...
29.11.2010 - 23:31:11
00
Jasne,aj nad tym som rozmyslal ze mozno to je cely problem a taktiez mozno dlzka kluk je problem,no je pravda ze ked slapem tak len tlačim a dokopca je to niečo teda.
30.11.2010 - 07:21:39
00
keyboard_arrow_up