Vsak tie tesnenia na campovych stredoch robia (robili) tuna v Bytci. Ten system je ovela jednoduchsi a schovany v kostre, takze neverim, ze by dochadzalo k takemu brutalnemu zaneseniu. A ked chytis dobry lejak na ceste, tak ten piesok z cesty vie este pekne dlho skripat v roznych tesneniach a spojoch. Este jeden postreh, cistit biku wapkou je podla mna nezodpovedne. Treba pekne zahradnu hadicu, kefu a jemny pristup, pripadne pomocne cistiace latky.
27.06.2006 - 11:18:41
00
S tym poslednym mozem len suhlasit, vysoky tlak je skor na skodu. Ale na takom maratone si vobec rad, ze tam ta vapka je.

A s tym dazdom tiez suhlasim, len to proste neni to iste ako ked sa s bikom trapis 2 -3 hodinky v totalnom bahne.
27.06.2006 - 11:25:50
00
no wapka je pouzitelna v pohode.. ale treba nato trocha s rozumom.. pekne z dialky aby sa ten tlak stratil.. nie ako niektory co to supuju s 5cm aby to blato pekne vyplavilo.. a ano aj stred si vystriekam vsak aj tam slo blato.. :D
27.06.2006 - 11:47:44
00
na Dubnicaku som to ukazal v Kellys service centre, tak mi povedali, ze to mam doniest do Orvista v utorok... Tak uvidime


Môžem vedieť ako si dopadol v tom servise ? Čo zapríčinilo to praskanie?

Mám rovnaký problém tak pozerám archív, čo by to mohlo byť...
01.09.2006 - 12:16:51
00
na Dubnicaku som to ukazal v Kellys service centre, tak mi povedali, ze to mam doniest do Orvista v utorok... Tak uvidime


Môžem vedieť ako si dopadol v tom servise ? Čo zapríčinilo to praskanie?

Mám rovnaký problém tak pozerám archív, čo by to mohlo byť...


Bolo to v servise, pukanie prestalo. Nebol som priamo v kontakte so servismaniakmi pri preberani biku, ale bolo mi povedane, ze to bola uvolnena patka. Ale ani Tibor Vetrik nevedel, ci si robili srandu, alebo to vazne tak bolo... Kazdopadne to rozobrali, zlozili a prestalo to... Az na to ze zabudli dotiahnut imbusy na kluke a lave xtcko mi odpadlo vy vyjazde :). Dotahoval som to klucom od domu :))
01.09.2006 - 12:23:59
00
Tak vsetci co mate tieto priznaky :

Nejako sa to v poslednom case rozpukalo. Tak som to rozobral a premazal, zial bezo zmeny. Dotiahnute su kluky na oske, pedale, sedlovka, vsetko mozne. Kukal som aj ram, ale ziadnu prasklinu som nenasiel. Pukanie sa ozyva vylucne pri slapani, najma pri silovom slapani, nejde zo sedlovky ani z inych komponentov.

Skusal som so zabrzdenou brzdou tlacit kolmo na ram v strede a nic, bol ticho. Ale ked som so zabrzdenou brzdou stupil na kluku a zatlacil (kolesa sa nepohli), pukanie sa ozvalo...


Mal som taky isty problem. Tento syndrom sa objavuje u Kellys, ja osobne mam Kellys Magnus. Islo o problem v hlavovom zlozeni, nie je to ziadna chyba, nema to vplyv na funkcnost len proste uvolnuje sa tlak a iste diely cez seba preskakuju. Fakt ze sa to deje len pri slapani je ten ze k tomuto javu je potrebne aby sa ram trochu ohybal. To sa deje ked slapete a hlavne pri silovom slapani a taktiez ked zatlacite v pokoji na kluky alebo ram v oblasti stredu. Dalsi fakt ze zvuk prichadza akokeby zo stredoveho zlozenia je ten ze zvuk sa pekne siri ramovou trubicou :D a tiez to ze sa to deje pri slapani u nas umocnuje ten pocit.

Takze, problem sa da jednoducho vyriesit. Treba zatmelit hlavove zlozenie prip. aj ine casti a problem prestane. Avsak moze sa opat objavit po sprsani bicykla. Mne to urobili v servise a dokonca zadarmo. Trvalo to 24hod.

Takze moj problem bol hravo vyrieseny. :D
16.09.2006 - 11:33:14
00
ako tu uz niekto niekedy spominal je to rychloupinakom zadneho kolesa..ja som dal dole koleso,poriadne vycistil secko vzadu,pevne namontoval a nepuka...podla mna preto...
28.01.2007 - 00:41:05
00
keyboard_arrow_up