jazdím na formula k18,2roky...trochu mám vybrácie na strmeňoch..ináč brzdia dobre...uvažujem o XT-čkách..mám ísť do nich,alebo zostať u k-čiek...poradí mi niekto? dík
08.12.2010 - 18:07:58
00
vibrácia na strmeni neni závada bŕzd ... to isté ti môžu robiť XT alebo aj iné ...
Osobne som mal Shimano, potom Avid, potom zas Shimano a teraz mám naštastie znovu Avid ... Formule mal kamoš a v mojom rebríčku účinnosti sú Shimano určite nižšie ako Formula...
08.12.2010 - 18:43:13
00
ja mam Formula RX (180mm/160mm), XC jazdenie, ucinok dostacne vyhovujuci, vibracie nezaznamenavam nejak..klop klop klop...
08.12.2010 - 19:24:02
00
moje brzdy tiež vibrovali. stačilo vymeniť kotúče a už je pokoj
09.12.2010 - 22:24:50
00
moje shimana(saint08) s formula kotucikmi nikdy nevibrovali, ani na HT ,ani na fulle ^_^
10.12.2010 - 06:45:02
00
osobne jazdim XTcka pred tym deorecka ale idem presedlat na formule kvoli vahe...inak ako pocuvam jazdcov tak vsetrci skoro menia na formule. XTcka su tazke kravy...
14.12.2010 - 14:20:24
00
Jazdil som stare Sainty-dobre brzdy, nemal som im co vytknut. Sice trosicku tuhli v mraze, ale inak super. Potom som presiel na The One od Formule a aj napriek dobrym Saintom, to bolo o niecom inom. Davkovatelnost, brzdna sila bola tip-top. Na druhom biku mam Elixiry a neustale mi vibruje zadna brzda. Brzdia sice ok, ale v porovnani s Formulami slabsie. Tak som sa rozhupal a zadovazil R1 od Formuly. Priemer piestikov sa musi niekde prejavit...
Takze tiez budem komletne Formula ready ;)
14.12.2010 - 15:46:34
00
Mne tiez vibroval zadny kotuc na K24 a nakoniec bol uvolneny. Po dvoch tyzdnoch mi zacal znovu tak som to odignoroval. Teraz som vymenil "letne kolesa" za "zimne kolesa" z novymi kotucmi a vibracie pominuly :)
14.12.2010 - 23:12:56
00
ja som bol Formulami som bol velmi spokojny, brzdny vykon, davkovanie, komfort pouzivanie, servis (cena servisu a nahradnych dielov), ale som chcel opacit Magury. Momentalne mam Magury Louise BAT tiez som s nimi spokojny (brzdny vykon, davkovanie, komfort pouzivanie) ale na buduci rok ich chcem urcite vymenit za Formula RX alebo Formula The One FR
24.12.2010 - 10:19:55
00
Ja mám najlacnejšie hydry od shimana M486 predtým som mal dosť drahé V-éčka rozdiel je samozrejme dosť veľký :D ale nemám s čím iným porovnať ale nesťažujem sa na ne, zo začiatku Škŕkal kotúč atď. ale teraz paráda :D a išiel som aj lepšie traily v lese a nikdy ma nesklamali skúšal som aj zbrzdiť na asfalte s 55 na 0 a dalo sa :D ale asi sa to nedá porovnať účinnosťou a váhou s avid XX alebo sram X.0 ale to už sme v inej kategórii. A jazdím prevažne cestu 80%road a 20%MTB takže mi vyhovujú a stačia.

A máte tu niekto skúsenosťi s brzdami avid elixir CR a aký je rozdiel medzi týmito CR a R ?
24.12.2010 - 13:24:15
00
CR majú oproti Rkám možnosť nastavenia tzv. mŕtveho chodu páky (točením toho červeného "valčeka", t.j. jeho vysunutím/zasunutím sa mení objem v páke, čiže pri max. vysunutej polohe páka začne zaberať skoro až pri gripe), čo aj tak veľmi nevyužiješ (max. na prednej brzde aby bol chod pák zhruba rovnaký). Čo som mal možnosť vyskúšať Rká brzdili o poznanie lepšie ako CRká a aj l_laco by vedel rozprávať o jeho vadných CRkách. Suma sumárum, čím menej kadejakých čudlíkov, tým sa má menej čo pokaziť.

A sú aj ďaleko ľahšie a lepšie brzdy ako Avid X.0, XX (Formuly, Magura MT8?)
24.12.2010 - 14:25:27
00
keyboard_arrow_up