Nic proti ale tie ramove kombinacie karbon-hlinik moc nemusim.
22.01.2011 - 20:59:40
00
hentake Fuji aj cez moju rodnu obec jazdi ? Hmm, musim si viac vsimat. Dnes som len jedneho na mtb videl :)
22.01.2011 - 23:49:27
00
Nic proti ale tie ramove kombinacie karbon-hlinik moc nemusim.


Nemusíš to po dizajnovej stránke alebo po stránke jazdných vlastnosti. Ja som na takej kombinácii odjazdil ostatné 2 sezóny a z mojej strany úplná spokojnosť. 8)
23.01.2011 - 00:24:22
00
:y: :clap: Lubik, tak s hentým strojom ti na Skýcov ani ten chrbát neuvidím.
Už sa teším, kedy vyrazíme. PS: S tým chrbtom to až také zlé nebude - som nováčik ;)
Keby bolo takých januárových dní ako včera viac, tak to môžme ísť vyskúšať :nod:
23.01.2011 - 08:37:20
00
Na takú túru je pre mňa ešte trochu zima. :envy: Až sa trochu oteplí :sun:
Ale priblíž nám ho je to fungláč alebo jazdenka?
23.01.2011 - 09:03:53
00
inak, Fuji predava rakuska siet sportovych predajni Hervis, ked mali minuly rok posezonny vypredaj tak som tam dost vazne uvazoval nad celokarbonakom v novej Ultegre za uplne smiesnu sumu (na moje nestastie som tam bol s manzelkou, inak by som ho uz mal doma) - tusim 1200 eur, mali tam aj hlinikace a aj taketo kombinovane ...
23.01.2011 - 10:53:57
00
Zani, veru ako spomenuli, máš riadidlá nastavené skôr na mestský bicykel a nie na šporťák. Vysoko a predstavec dohora :o Riaditká by mali byť podstatne nižšie ako sedlo. ;)
23.01.2011 - 12:27:47
00
Nemusíš to po dizajnovej stránke alebo po stránke jazdných vlastnosti. Ja som na takej kombinácii odjazdil ostatné 2 sezóny a z mojej strany úplná spokojnosť. 8)

Myslim si ze tieto ramy boli alebo su ponukane spotrebitelovi aby mu ponukli nieco "viac" za sumu ktora nezodpoveda vysledku ktory ponuknu karbonove zadne stavby. Ked je este vidlica aj vzpera karbonova tak dobre ale len zadne vidlice ?
Vzhladovo v pohode ale funkcne ? Slopovany celohlinikovy ram s pouzitim karbonovej sedlovky dobre pohlcujucej otrasy ma nizsiu cenu a rovnaku funkciu ako ram s pouzitim zad. karbonovej stavby.
Aj ceny celokarbonovych ramov postupne klesaju.
23.01.2011 - 14:35:18
00
JOLI: už som myslela, že poznámku si nik nevšimne. ;)
Áno, rám je nový, má dva a pol mesiaca. Menený bol v rámci reklamácie, pôvodný koncom minulého septembra praskol - roztrhlo mu krk. Asi na dva a pol centimetri, tak, že pri teste papierom prešiel papier až úplne dovnútra rámu... Našťastie sa to stalo až na konci dovolenky - boli sme jazdiť južné Francúzsko, zistila som to na druhý deň po výlete do kaňonu Verdon. Kto pozná zjazd z Verdonu a akou rýchlosťou sa jazdí, môže mi veriť, že keby rám praskol v ten deň, tak tých 22 kilometrov dole asi tlačím... :(
Našťastie Kellys závadu vyriešil rýchlo, už o dva týždne som zajazďovala nový. Bola to nejaká výrobná chyba, odborníci pozerali na to ako puci, hlavne keď videli jazdca...
Týmto veľmi pekne ďakujem Kellysu za profesionálne vyriešenie reklamácie, aj svojmu predajcovi, že ho tak rýchlo vyskladal. :bow:

K veľkosti: nie, nie je veľký. Je dokonca menší ako rám starý (ten bol S-48, toto je XS-46). Sa teším, že Sko tohto typu už nebolo na sklade, tento mi krásne sedí a je to úplne iná jazda. :) :bow: Pôvodný bol typovo 3.93, tento je 3.9. Ale na jazdných vlastnostiach je to rovnaké.

Triki: Zani nie je malá, Zani je akurát. :lol: Čo ale narobí, keď sa veľkosť 44 nevyrába? 8) Ale nový cesťák, na ktorý Zani šetrí, je konštrukčne trochu iný, ten bude sedieť ešte lepšie. ;)

Radu: áno, tie pedále sú naozaj hnusné - mám už vybraté nové, sú čierno-strieborné - ale týmto to zatiaľ vozí, takže nové nemusia byť tak akútne, stačí v marci-apríli. Tie staré sú tam od novoti-už budú mať cez tri roky.

Ad: sedlovka. Aj tá je stále pôvodná, ale museli mi z nej odpíliť, aby ju dostali do tej 46ky. :lol:

:bow:
24.01.2011 - 08:50:03
00
Príloha:
DSC04108.JPG
DSC04108.JPG 537.68 KiB thumb_up0thumb_down



A takto dopadol môj pôvodný... :( Keď som to zistila, krvi by sa mi nedorezal a nemalo to ďaleko k pokazenému zvyšku dovolenky... :(
24.01.2011 - 08:58:32
00
No tak pri Tvojej vahe to fakt musela byt chyba materialu. Inak jedina dalsia moznost je, ze by si sla dole z Noveho mosta na petrzalskej strane po tej sikmej rampe, nedobrzdila a napalila celne do steny. :D

P.S. Ako si to zistila? Len nahodou abo to vydavalo nejake zvuky?
24.01.2011 - 10:32:16
00
Keď som na cyklodovolenke, bicykel stojí priviazaný pred karavanom = úplne vonku, alebo pod prístreškom, podľa typu kempu. Mám vo zvyku ho kontrolovať ráno pred výjazdom a večer, keď ho priväzujem, či je v poriadku, samozrejme, keď to ide a nevraciame sa za tmy. Keď som to zistila, bol voľný deň, aj cez voľno bicykel skontrolujem, predsalen sme v prírode, padajú vetvy, zaprší, ráno treba utrieť... Vždy prebehnem vizuálne celý stroj - a našla som tú prasklinu... Večer predtým sme sa akurát vrátili za tmy, bicykle sa vykladali z prívesu až neskoro večer. Možno aj dobre, nájsť to večer, mám po spaní...Zvuky to nevydávalo, bolo to "bez varovania". Ako som písala, deň pred sme zjazdovali slávny Verdon. Akonáhle by sa dialo čokoľvek podozrivé, v momente stojím a hľadám príčinu - neznášam, keď bicykel vydáva zvuky...Ale možno ten zjazd bol už posledným klincom, ťažko povedať.
24.01.2011 - 11:04:49
00
To bol zjazd po asfalte abo terenom? Lebo ak terenom, tak setri rovno na cyklokros a nie na road bajk. :)
24.01.2011 - 12:32:27
00
no to si ho moc nepoutierala, keď je taký špinavý... :P
24.01.2011 - 12:39:32
00
Jezus: 22 kilometrov najkrajších asfaltových serpentín, s prekrásnymi výhľadmi. Srdce cesťáka sa až chveje od radosti. :l:

Bokom sa dá akurát zlaniť. :devil:
24.01.2011 - 13:10:29
00
keyboard_arrow_up