ešte si ani nezačal a už si "skrachoval" :-)
16.02.2011 - 21:58:52
00
katko: tak to mas pravdu.
16.02.2011 - 22:58:59
00
Ak budem hladat dôvod preco to neskusit tak ho najdem,ano myslel som aj na tieto uskalia.Ved sa poziciavaju aj omnoho drahsie veci napr. auta,motorky,chaty a ine.A blbec sa vzdy najde.A ze skrachujem,neskocim do toho po hlave.Mam par bajkov tie mi zatial stacia , ak nie dnes je kupa noveho stroja otazka par min.Ale hlavne som len zvedavy ci bude o to zaujem ak nie tak nesnezi. :D
17.02.2011 - 11:11:10
00
mám pocit že niečo takéto funguje v bikeparkoch, dá sa tam požičať stroj na vyjazdenie.. tam sa to uživí, ale šiel by som sa tam kuknúť že ako tie biky vypadajú..
17.02.2011 - 11:15:53
00
Niečo také fuguje na Pieninách. Ale tak to je o inom, má to svoj význam, totiž tou plťou vás zvezú po prúde, nepamätám si už koľko je to km, ale je to trasa začínajúca v Červenom Kláštore a končiacia v Lesnici. No a z Lesnica sa späť do Červeného kláštora musíte nejako dostať. Tak buď pešo, alebo bickylom po lesnom chodníku s výhľadom na dunajec, alebo mikrobusom.
Tu by som veril, že to môže fungovať, ale inak nie. Biky neboli žiadne super extra najnovšie modely, obyčané horské, za pár korún, myslím že Authory, nejaký základný model.

Skrátka, ak si vieš vybaviť atraktívnu lokalitu, prípadne nejakú trasu vybudovať, tak áno, je to fajn nápad, inak len strata času a samozrejme že aj peňazí.
17.02.2011 - 11:34:34
00
tiež sme sa chceli v lete z Lesnice vrátiť bicyklom, ale okrem toho, že neboli v bohvieakom stave, hľadal som aj taký, čo mal detskú sedačku, tam a v podobných strediskách to podľa mňa potenciál má...ale samotná požičovňa niekde v meste možno tak pri cykloobchode, ako doplnková služba, či súčasť propagácie
17.02.2011 - 12:14:09
00
No neviem ake bajky planujes mat v sortimente, ale podla mna mozes uspiet jedine v nejakom cykloturistickom segmente - biky trekingove, crossove a podobne...Nenapada ma ine vyuzitie ako take, ze niekto je niekde na tyzden (na dovolenke pri jazere) a chce si pozicat bajky, aby sa mohol vozit po okoli s rodinkou.

Ak by si poziciaval kvalitne horske bicykle, tak je naozaj celkom mozne, ze ti ich rychlo rozbiju alebo rozkradnu nejake chalaniska, preto by som sa zameriaval skor na inu vekovu skupinu a hlavne vo vhodnej rekracnej oblasti s mnozstvom cyklotras. Seriozne horske bajky nemaju perspektivu, ak niekto planuje riadnu horsku cyklo dovolenku, tak si dovezie aj svoj bajk.

Takisto, aj keby si susedil s DH tratou, tak by som nikomu serioznu DH masinu nepozical, lebo by ju omotal o prvy strom.
Takze segment by som naozaj volil opatrne, niekde na urovni crossovych a xc bikov ohadzanych nejakym Deore.
17.02.2011 - 14:16:48
00
Na maratony to podla mna nema zmysel.
Ale na dovolenky ano. Cestovke, ktora robi cyklozajazdy k moru alebo kadekde, by si tie bicykle prenajimal. Cestovka by ich odviezla aj s ludmi, a naspat priviezla. Takto by ale CK na seba brala zodpovednost za tie biky pocas pobytu, comu sa radsej vyhnu a donutia zakaznikov zobrat si vlastne biky, za ktore CK explicitne neberie zodpovednost. Musel by si CK presvedcit, ze pocas toho pobytu nebudu mat so ZIADNYM bikom ziadne servisne potreby.
17.02.2011 - 14:43:44
00
Biky su slusne povedane v zalostnom stave :tmi:

Videl som ich na vlastne oci, a myslim, ze dobrovolne by som na ne nesadol :D (brzdy vzhladom na slusny dolekopec :sweat: )
17.02.2011 - 14:55:37
00
hmmm...u nas je toto asi hudba buducnosti...nie sme primarne "cyklisticka" krajina kam by ludia chodili za cyklo vyletmi...myslim si ze targetova skupina by mala byt najma turisti - cestuju, nechce sa im brat svoj bajk a ich primarnym cielom je stravit zopar dni na bajku...taki by mohli priniest peniaze...avsak toto u nas zatial...asi tazko...
...kiez by sme sa niekedy dopracovali k tomu ze pozicovne bajkov budu mat kazdu sezonu v ponuke najnovsie modely Cannondale na cestu aj MTB ako napriklad na Gran Canarii :(
17.02.2011 - 15:11:00
00
Ako tak citam tak je to tu samy pesimista.Ale v skratke ,ak tak len nejake lacnejisie modely.Dobra zmluva + dva doklady totoznosti a kusok stastia.Ale nesmierne som zvedavy ci bude o to zaujem.Ale celkom by bodlo ak by mi bicykle zarobili par € len na dalsie vybavenie na bajk.Kto sa nevenuje tomuto sportu naplno nevie si ani predstavit potrebu staleho obnovovania technickeho zazemia.(a aj mojej manzelke to obcas musim vysvetlovat) :devil:
17.02.2011 - 19:20:37
00
dam ti radu:
zisti si, kde sa zdrziava dostatok turistov, najlepsie zahranicnych, oslov tie penziony/hotely a ponukni im sluzbu.
Ponukni im nielen samotny prenajom, ale priprav zaujimavu trat, plnu vyhladov, nejakych 5-10 bikov a preved ich tou trasou. Ziskas poplatok za biky, poplatok za doprovod a uvidis, bude to mat uspech. Navyse pravdepodobnost, ze ti nejaki starsi Rakusaci alebo Nemci nevratia bajk = nula.

Neviem ti poradit kde zacat, mozno niekde v kupeloch, kam ti turisti chodia. Avsak take kupele, kde maju predpisane pohybove aktivity a pohodovy vyjazd na bikoch im pomoze.

V kazdom pripade drzim palce!
17.02.2011 - 20:14:13
00
Konecne nejaky triezvy nazor.Dakujem :y:
17.02.2011 - 20:21:29
00
Suhlasim s Angelom.
17.02.2011 - 20:28:44
00
Cele to chcem smerovat viac dovolenkarom v okoli ZC,BS,ZH,NB.


A ke vlastne tú požičovňu máš? Ak na Štiavnicku, tak skús nejakú reklamu na www.bajkomktajchom.sk a v štiavnických hoteloch, len jeden či dva majú vlastné bicykle a aj tie sú v žalostnom stave a pritom pokiaľ viem, občas je záujem... Ak sa dobre pamätám, tak Hotel Grand Matej dokonca plánoval robiť cyklobalíčky a zakapalo to práve na nedostatku bicyklov ...
17.02.2011 - 20:31:32
00
keyboard_arrow_up