na komenskeho ponukaju len Mgr.To si mozu nechat.STU to nie je nic pre mna.aspon myslim.ktovie kde nakoniec skoncim


a to si vazne myslis, ze na titule este v dnesnej dobe zalezi ? ja si ho napriklad nepisem, ani na firemnych vizitkach ho nemam...

alebo si potrpis na to, aby ta suseda oslovovala Pan Inzinier ?

ja osobne som zacal studovat na Elektrotechnike v KE ale pre nedostatok motivacie a sebadiscipliny som sa vybral na Manazment na UK, momentalne to trosku lutujem, a keby som si mal vybrat tak by som sa vzhladom na svoju momentalnu pracu vybral studovat strojarinu.

Takze ak ti celkom ide dobra matematike a si chlap ako sa patri a bavi Ta technika, tak chod na strojarinu, elektrotechniku alebo stavbarinu, tieto odbory maju podla mna momentalne na SVK perspektivu.

Urcite by som nesiel studovat ekonomiu, manazment, socialne vedy a podobne dristy (ja som tu chybu spravil a rozhodol by som sa uz inak)

Kvazi perspektivne je aj Medicina ale na SVK zatial nie, takze ak chces ist vonku tak mozno.

Co sa Prava tyka, no co ja viem, na to treba mat vychcany zaludok a podrezany jazyk plus nulove svedomie podla mna :)

no a psychologiu a pedagogiku nechaj pre zenske :)
22.01.2007 - 10:09:16
00
2geroy: ty mas teda titul Mgr., ten si naozaj nikto nepise. V technickom obore vsak pisanie si titulu nie je samoucelne, druha strana vie, s kym ma "vraj" docinenia. Chapem, ze na obchodnom jednani na seba mebezeri nepotrebuju vytahovat titul, ale ak je raz niekto garantom odboru v nejakom technickom zavode, je ucelne aby aj druhy vedeli, ze ten clovek ma aj patricne vzdelanie.
No a k tomu co pises o vybere skoly, napriklad moj odbor sme koncili 4 a este pocas skoly sme dostaly 5 ponuk na pracu + moznost zostat na skole a robit pre nejaku firmu vyskum. V praxi som vsak pochopil, ze byt sikovny, tak sa k ovela vacsim prachom dostanem ako dobry obchodnik - manazer nez len nejaky pracovnik v technike.
22.01.2007 - 10:20:16
00
presne tak, napr. v stavebnictve to bez titulu nejde. Pozeraju na teba ako na murara. Suhlasim aj s tou druhou castou, ked sa v mojom obore nevenujes predaju tak len makas ako kon ale ziadne velke peniaze nedostanes.
22.01.2007 - 10:27:46
00
2geroy: ty mas teda titul Mgr., ten si naozaj nikto nepise. V technickom obore vsak pisanie si titulu nie je samoucelne, druha strana vie, s kym ma "vraj" docinenia. Chapem, ze na obchodnom jednani na seba mebezeri nepotrebuju vytahovat titul, ale ak je raz niekto garantom odboru v nejakom technickom zavode, je ucelne aby aj druhy vedeli, ze ten clovek ma aj patricne vzdelanie.
No a k tomu co pises o vybere skoly, napriklad moj odbor sme koncili 4 a este pocas skoly sme dostaly 5 ponuk na pracu + moznost zostat na skole a robit pre nejaku firmu vyskum. V praxi som vsak pochopil, ze byt sikovny, tak sa k ovela vacsim prachom dostanem ako dobry obchodnik - manazer nez len nejaky pracovnik v technike.


Poznam kopec inzinierov, ktori si titul nepisu.
Co sa tyka toho ze "s kym mas do cinenia". Podla mna, ked sa zacnes bavit s niekym o niecom technickom tak v priebehu minuty musis zistit, ze ci ten clovek ma tie vedomosti alebo nema. Diplom alebo titul zo Slovenskych skol ma iba velmi slabu vypovednu hodnotu o skutocnych kvalitach dotycneho cloveka. Samozrejme cest vynimkam.
22.01.2007 - 11:08:51
00
Ja som nenarazal na subjektivny nazor o konkretnom cloveku. Proste niektora funkcia si titul vyzaduje, vyjadruje isty status cloveka a neuvadza sa len kvoli tomu aby si si o cloveku urobil nazor. Urcite, Ing. nie je titul (ani ja si ho nepisem), ale coraz viac sa preferuje PhD. a to najma na medzinarodnej urovni. Proste taky titul urobi uz na prvy pohlad dojem, mal by byt najma pri mensich slovenskych firmach istou zarukou odbornosti. Neviem ako ti to este podsunut, ale napriklad aj na VS mohol prednasat len od docenta vyssie (teda aspon na tych serioznejsich skolach tomu tak je). Su iste pozicie, kde je zo zakona vyzadovany titul (napriklad bezpecnostni technici ziskavaju pravomoci umerne zvysujucemu sa vzdelaniu) a takychto prikladov je v technickom zamerani viac. Takisto ani doktora by bez titulu nepustili rezat, tiez si ho musi pisat na vsetky lajstra.
22.01.2007 - 11:29:46
00
chcem vidiet toho inziniera co by napr podpisal vykres a nedal by tam titul :D . Samozrejme faktura za foun mi chodi bez titulu, obcianku som si tiez nemenil a nepredstavujem sa ing.... :D
22.01.2007 - 12:46:19
00
chcem vidiet toho inziniera co by napr podpisal vykres a nedal by tam titul :D . Samozrejme faktura za foun mi chodi bez titulu, obcianku som si tiez nemenil a nepredstavujem sa ing.... :D


Vo firme kde pracujem maju vysokoskolske vzdelanie na konstrukcii a R&D vsetci a nikto si ten titul na vykresy nepise...
Nic take som nevidel ani na vykresoch ci inej technickej dokumentacii z Nemecka, Anglicka, Francuzska ci Talianska :!:

To si mozno vo Vasej firme len tak trochu hrajete - ale kto si hraje "nezlobi" :lol:

BTW, takisto titul pouzivam v obmedzenej miere, na druhu stranu na pozicii, na ktorej pracujem je vysokoskolske vzdelanie brane automaticky... :wink:
22.01.2007 - 13:06:57
00
no a psychologiu a pedagogiku nechaj pre zenske :)


no comment :lol:
22.01.2007 - 13:24:41
00
no ja studujem na TN uni. konkretne mechatroniku a poviem vam je to masaker niektore predmety ale zase ked to vida a dostudujem som zahojeny ale podla mna cislo 1 je informa a jazyky co sa tyka uplatnenia atd..
22.01.2007 - 13:42:53
00
TN uni mám úspešne za sebou, síce FSEV, ale vidíš ako som skončil - profesionálny moderátor :lol: :lol:
22.01.2007 - 13:49:01
00
2katko:tak potom asi vies o com hovorim ze mechatronika je des..ale hadam to aj ja uspesne dobojujem :mrgreen:
22.01.2007 - 13:58:21
00
veru, nezávidím ti :cry: :cry: :cry: :cry:
22.01.2007 - 13:59:38
00
este teras mam 2skusky a to je dost blbe ..neviem ci ti nieco hovori meno Jezko ale asi hej tak naneho sa chystam to je asi naj ko..t ktoreho som stretol..ten robi take problemy aaa nervy... :evil:
22.01.2007 - 14:04:46
00
Ja koncim STU Stavebna v BA ako Statik a poviem Vam ,ze uz v 4 rocniku mali vsetci fleky za 150 / hod. Je to najtazsi odbor, plny matematiky a mechaniky, ale dnes s tymto zameranim , urcite to stalo za to a vo svete to ma velky dopyt.
13.02.2007 - 02:04:46
00
Akruat za dve hodiny idem na poslednu skusku v zivote (pevne dufam). Chodim na informatiku na matfyze UK. Potom uz len tazky zivot az do dochodku.
13.02.2007 - 08:16:42
00
keyboard_arrow_up