Zdravím!

Dnes som sa rozhodol pre montáž novej vidli a hlavka v domácich podmienkach.Kedže nemám lis na hlavko tak som si ho vrobil z 16mm závitovej tiče plus podložky a pomocou matky cez podložku som hlavko nalisoval perfektne bez problémov.To čo ma ale prekvapilo je že po kompletnej montáži a osadenia vidli my ostala asi 1mm vôla medzi spodním konusom na vidle a gumenou prachovkou na hlavku.Tu podložku som dal na beton spravne a hlavko je dotiahnute ježkom lebo vôla nieje žiadna.
Ložisko som počas montáži osadil tak ako má byť.Pri ručnej manipulaci ked som hlavko mal ešte nenahodené sa konus spolu s prachovkou tvaril že maju byť tamer pri sebe.Teraz neviem má tam tá vôla byť alebo nie? Mám to rozobrat a ked tam bude vôla znova po zložení vložit tam dáku gumenu podložku?
13.03.2011 - 00:38:42
00
Tak nik nemal z Vás podobný problém? Nevie nikto poradiť? :angel:
13.03.2011 - 09:08:26
00
vcera som menil hlavove (iny typ), nasiel som toto http://www.flatland.sk/how-to/hlavovka/1/index.html
a prachovka by to mala tesnit, ved preto to je "prachovka", aby sa tam bordel nedostaval :D
13.03.2011 - 09:13:20
00
To je tá sranda, že ani na mojich bicykloch tie prachovky nedosadajú, ale je tam medzera. Keď som ich skúsil otočiť či náhodou..., tak to bolo ešte horšie. Tie FSA sú divné, čo sa týka spodných prachoviek. Na starších typoch hlavových (pre vidlice so závitom) prachovky sadli a tesnili.
13.03.2011 - 11:03:00
00
To je tá sranda, že ani na mojich bicykloch tie prachovky nedosadajú, ale je tam medzera. Keď som ich skúsil otočiť či náhodou..., tak to bolo ešte horšie. Tie FSA sú divné, čo sa týka spodných prachoviek. Na starších typoch hlavových (pre vidlice so závitom) prachovky sadli a tesnili.

Takže bude lepšie ak ju nechám tak.Po čase ked prdnu ložiská tak to vyriešim 1mm kružkom z gumy čo vy nato?
13.03.2011 - 12:11:30
00
práve skladám bike, mám to isté hlavové fsa zs3, tiež sa mi to nepozdáva :tmi:

Prílohy:

Obrázok 017a.JPG
Obrázok 017a.JPG 36.1 KiB thumb_up0thumb_down

13.03.2011 - 15:24:08
00
Arvy presne taká špára... FSA si asi robí prdel. :o
13.03.2011 - 17:34:11
00
Takže bude lepšie ak ju nechám tak.Po čase ked prdnu ložiská tak to vyriešim 1mm kružkom z gumy čo vy nato?

Ja mam FSA Orbit Z a tiez tam ma medzeru 1mm, ta gumicka sa ti najprv bude tvarit ze vsetko OKa ale casom sa odere a roztrhne. Skusal som aj neopren na hlavove ale nic moc, voda sa tam dostala aj tak :( . Skoncilo to tak ze mi odislo lozisko a musel som kupovat nove :@
13.03.2011 - 19:38:37
00
Nenahodene hlavko sa tvarilo že prachovku dotlači spodný konus pri montáži.Preto ma to prekvapilo.Ale som toho nazoru že pri narážaní konusu na vidlu muselo dôsť roztiahnutiu konusu(iked to vylučujem lebo trubka je na vidle je z duralu a kov sa skor do hlinika zakusáva)
čo si vyrobca FSA asi neuvedomil :angel: .Ono stačí ak sa uhol na konuse kde dosadá ložisko len nepatrne zmení(teda v tomto prípade bude uhol na dotlačenom konuse ovolačo ostrejší ako uhol na ložisku).Je to len moja teoria takže to neberte vážne.Ale som rád že niesom sám.To hlavko my na Slovensku nevedel nikto objednť više roka.Nahodou som narazil nan v eshope v CZ a ešte v akci.
Takže to neriešim pri najblišej demontáži tam vložim 1mm kružok s teflonu ktorí dotlačí tu prachovku.
14.03.2011 - 00:01:19
00
Ja mam FSA Orbit Z a tiez tam ma medzeru 1mm, ta gumicka sa ti najprv bude tvarit ze vsetko OKa ale casom sa odere a roztrhne. Skusal som aj neopren na hlavove ale nic moc, voda sa tam dostala aj tak :( . Skoncilo to tak ze mi odislo lozisko a musel som kupovat nove :@

A dostal si kupiť aj tu prachovku samostatne?
14.03.2011 - 00:04:40
00
Priznam sa, ze opisu vzniknutemu problemu moc nerozumiem a neviem, ci je to sposobene 11hodinovym letom alebo 7 hodinovym casovym posunom...

Kazdopadne prikladam schemu spravne nainstalovaneho hlavoveho zlozenia FSA ZS-3, kde je vidiet co kde ma dosadat a co kde dosadat nema ;-)

Prílohy:

fsa-zs3.jpg
fsa-zs3.jpg 80.12 KiB thumb_up0thumb_down

14.03.2011 - 02:34:00
00
A dostal si kupiť aj tu prachovku samostatne?

jas som kupil Cube AMSko a tam nebola ziadna prachovka iba klasicky kruzk na spodoku hlavoveho co sa dava na vidlicu. Myslel som si ze sa tam bordel nedostane. Ked bolo lozisko zncene tak som objednal iba nove lozisko a budem sa snazit to nejako utesnit. Rozhodne nemienim koli tomu kupovat cele nove hlavove zlozenie, aspom zatial nie.
14.03.2011 - 08:52:36
00
Dik Rawer.Na tom obrázku je krásne vydieť ta vola medzi konusom a prachovkou.Takže je to v pohode.Ja mam tiež vytlačený tento obrazok ale tam to nieje vydieť vôbec.Ak sa daju kupiť ložiska kde najlacnejšie a popripade aj ta prachovka.
14.03.2011 - 15:17:25
00
ja tam "nevydím" nič :tmi:
14.03.2011 - 15:23:02
00
Ja mám oči v poriadku.Vid spodná prachovka(modra farba).Ta vrchná dosadá. 8)
14.03.2011 - 16:30:44
00
keyboard_arrow_up