nazadar,
chcel by som sa spytat kde sa daju zohnat tesneia do pacok juicy carbon....dik
20.03.2011 - 13:00:09
00
Netusim, co konkretne potrebujes, ale gufera a gumene kruzky z paky Avid Juicy 7 som kupil za smesne peniaze (vtedy 7 Sk na jednu paku) v predajni so sortimentom loziska, tesnenia, klinove remene, gufera, pruziny a pod. Povodne gufera tiekli po vysse roku, tie nove drzia uz 4. rok.
20.03.2011 - 18:41:15
00
takze to najdem v normalonom beznom obchode?no ak si to kupil do juicy 7 tak by som to mal zohnat aj do carbon je to v podstate to iste....dik 8)
21.03.2011 - 20:46:38
00
...na bežný normálny obchod by som sa moc nespoliehal. Určite tam budú mať podobné gumené krúžky, avšak materiál z ktorého sú vyrobené musí byť určený na brzdovú kvapalinu. Bežne sa totiž robia na oleje a to by sa ti po krátkom čase rozpadlo.
Ja som včera objednával 2 sady tesnení do Avid Juice Ultimate z Eximo Nová Dubnica ... cena 13,-/sadu, nie je to málo, no mám istotu že je to originál, bude to pasovať a fungovať.
22.03.2011 - 06:37:36
00
Tak s tym absolutne nesuhlasim. Original tiekol, neoriginal netecie. A vtedajsi rozdiel ceny tiez rozhodol. 300 SK voci 14 Sk za jednu sadu bol jasny. A este, ta slavna firma z Novej Dubnice - ochota, schopnost, rychlost dodania, slubotechna a pod. - sama minuska.

A aky je problem v "obycajnej predajni" povedat, na aky ucel budu tesnenia pouzite? Ved nenakupujem v zelovoci.
22.03.2011 - 08:04:30
00
Joži :y:

NBR 70 je materiál bežných O krúžkov. Takže problém s kvapalinou mať nebudú.
Rozmery sa tiež dajú zohnať od výmyslu sveta. :)

Príloha:
O krúžky.jpg
O krúžky.jpg 151.03 KiB thumb_up0thumb_down

22.03.2011 - 15:36:53
00
Co k tomu dodat? Kto ma kopu penez jak zelez a nervy tiez zo zeleza, nakupuje v exime. My, co sme sa u nich uz popalili a preplatili, nakupujeme v obycajnych obchodoch, ale za to kvalitny tovar za dobru cenu s okamzitym dodanim.

Mne v exime ani osobna navsteva nepomohla. Okrem dvoch bicyklov tam nic nebolo vidno. Mozno mali, ale neukazali.
22.03.2011 - 16:29:32
00
Joži :y:

NBR 70 je materiál bežných O krúžkov. Takže problém s kvapalinou mať nebudú.
Rozmery sa tiež dajú zohnať od výmyslu sveta. :)

Príloha:
O krúžky.jpg


Miro: Neviem, ci by som radsej nepouzil EPDM ako NBR pre tu DOTku ;-)
22.03.2011 - 17:06:47
00
S EPDM bude asi problém s dostupnosťou. Ťažko však povedať, či bude s NBR problém, podľa skúsenosti Jfaba zrejme nie. Jedno je isté, kvapalina klasickým NBR nespraví nič. Tvrdosť majú tiež rovnakú ako aj EPDM takže predpoklad majú podobný.
Možno u áut by bol s nimi už problém?
22.03.2011 - 17:16:14
00
Tak neviem čo za materiál je použitý na tých tesneniach ktoré kúpil jfab, asi mal šťastie a naozaj to bol materiál určený aj pre brzdovku. Ja z vlastnej skúsenosti viem že klasické o-krúžky určite styk s brzdovou kvapalinou nevydržia. Minulý rok som totiž riešil tečúče Elixír CR a uvažoval som podobne ako jfab. Kúpil som v obchode s ložiskami a guferami, no po pár dňoch to znovu slizilo a tesnenie bolo ako špongia, napučané a úplne sa rozpadávalo. Našťastie sa poznám so šéfkou firmy ktorá vyrába tesnenia tak som šiel tam. Prvé čo sa ma tam spýtali bolo, že čo je v tej brzde použité... aká kvapalina, vraj to je dôležité. Takže takto som sa to dozvedel ja ...
No a k f. Eximo. ... komunikujem s nimi s občasnými prestávkami už pár rokov, nakoľko som dlho jazdil vidlice RockShox a servisujem si ich doma, zháňam u nich diely a podobne. Zatiaľ sa mi však potvrdilo to, že ak som ich otravoval s blbosťami, ako sa čo robí, prečo mi niečo nefunguje a je to alebo tamto uznateľné na reklamáciu, tak som na odpoveď čakal veľmi dlho, niekedy neprišla vôbec, v tomto je super f. Cyklo Žitný CZ. Vždy mi poradili, odpísali... dá sa povedať bleskovo. No akonáhle som z Eximo objednával nejaký tovar a mali ho na sklade, boli až neuveriteľne rýchli. :!:
Takže ... zhrnul by som to takto ... ak sa čo len polovica ľudí ktorí tu vypisujú niektoré naozaj debilné otázky obracia vždy na Eximo, tak sa ani nečudujem že neodpisujú.
Kua, snáď som ich teraz neprechválil a tie tesnenia mi pošlú do konca mesiaca :@
Jo a ešte jedna drobnosť... Je to mimochodom vec každého z nás a Vás páni, ale ja osobne s radosťou ušetrím pár eur na neoriginálnom oleji do vidlice, rovnako tak na ložiskách do kľúk, prípadne nábojov, ale na brzdách by som nešetril. :emo:
22.03.2011 - 18:07:07
00
Ale ved v pohode. Nikto z nas ti neradil kupit smejdy, ale kupit dobre a lacno voci Eximu.
22.03.2011 - 18:14:27
00
jfab:vedel by si mi povedat presny nazov toho obchodu kde si to lkupoval? resp adresu?
dik 8)
21.04.2011 - 23:08:44
00
...ja by som chcel vidieť aké tesnenie si kúpil v tom "obchode" na piest páčky, pretože do tých Ultimate ktoré som nedávno pretesňoval, išlo trochu dosť špeciálne tvarované a pochybujem že ho mali v tom bežnom obchode ...
22.04.2011 - 09:04:35
00
PC firma (tesnenia, klinove remene, pruziny, ...), ul. Jesenna, Presov

Stare gufero som vybral, ukazal predajcovi. Predavajuci ujcek, co sa vyzna, mi ponukol vzhladovo take iste, iba ovela lepsie. Uz som raz pisal: Povodne vydrzali asi rok, tie z "obycajneho" obchodu drzia uz stvrty.

Ked uz sme pri tom, ako ste sa branili nakupovaniu inde ako u Exima, co sa tam deje, ze este tesnenia nemate?
22.04.2011 - 19:09:21
00
ako ste sa branili nakupovaniu inde ako u Exima, co sa tam deje, ze este tesnenia nemate?


ale máme ..teda aspoň ja, brzdy sú už od začiatku apríla pretesnené a spoľahlivo fungujú...
22.04.2011 - 19:25:59
00
keyboard_arrow_up