PatrikL-a aky mas ty haibike?ak sa mozem opytat?posli odkaz...cena ma nezaujima pokial ho nevidim...
28.03.2011 - 21:28:49
00
http://www.kubicasport.eu/produkt/1297/Haibike-Q-FS-SL-09---neskutocna-cena!/
a tlmič lacno a výborne upravený u Lapierra :)
28.03.2011 - 21:30:23
00
http://www.kubicasport.eu/produkt/1297/Haibike-Q-FS-SL-09---neskutocna-cena!/
a tlmič lacno a výborne upravený u Lapierra :)


:) ja som vyskusal viacero variant,bol som pozriet Spesla,tak i Lapierra, i posledny spomenuty haibike.Ani jeden v tej cenovej relacii sa mi nepacil,no ked som videl Jekylla srdce zaplesalo a jednoducho som ho chcel,potom prisiel uder pod pas,ze moze byt dostupny az v Jun/Jul.uuff hovoril som si ze tolko nechcem cakat a dostal som ponuku na Scotta.i vybavou bol lepsi ako Jekyll.stale som mal na nete otvorene dva obrazky,Jekyll4 a Genius 40.Kamarat mi povedal,ze ***** na to ako vyzera,pozeraj na vybavu,preto som bol nerozhodny :yawn: ni tak ci tak ma to tahalo za Jekyllom,a rozhodol som sa,ze nakoniec pockam.Premna ako je to dost 2100€ mnohi by zado nedali love a ba dokonca aj lopatu by som mal lacnejsie a mozno s carbonovym ramom.no vykaslal som sa nato a kupim si Jekylla :) a verim ze to je dobra volba...... :emo:

Kurna ja som mohol zacat mladym robit aj slohove prace :lol:
28.03.2011 - 22:47:29
00
pre Furmik:pokial ako som ti uz napisal to vydrzis cakat, tak drzim palce,pokial si za tym stojis, tak len moja podpora... a o to bude vacsia radost cez vsetkych tych neprajnikov, ktory to porovnavaju len cez prachy a cely ten cas tu zabity na forach stale len riesia a porovnavaju komponenty a podobne veci ktore aj tak bud len sluzia alebo neposluchaju,opravis,vymenis alebo zahodis a ides dalej...chod si za tym po com tuzis a ostatne veci sa vzdy daju vyriesit ;)
29.03.2011 - 00:15:20
00
http://www.kubicasport.eu/produkt/1297/Haibike-Q-FS-SL-09---neskutocna-cena!/
a tlmič lacno a výborne upravený u Lapierra :)


bez Pro pedal? :)
alebo ako vyborne upraveny?nacipovany na viacej koni? :lol:
29.03.2011 - 00:19:11
00
pre Furmik:pokial ako som ti uz napisal to vydrzis cakat, tak drzim palce,pokial si za tym stojis, tak len moja podpora... a o to bude vacsia radost cez vsetkych tych neprajnikov, ktory to porovnavaju len cez prachy a cely ten cas tu zabity na forach stale len riesia a porovnavaju komponenty a podobne veci ktore aj tak bud len sluzia alebo neposluchaju,opravis,vymenis alebo zahodis a ides dalej...chod si za tym po com tuzis a ostatne veci sa vzdy daju vyriesit ;)


Dakujem za podporu,citim ze som urobil dobre a ak nie tak im ho otrieskam o branicku :rofl:
Heh....vsetko sa da dokupit,vymenit,a na carbonovy ram nemam to su uz ine cenove kategorie...
29.03.2011 - 00:38:39
00
http://www.kubicasport.eu/produkt/1297/Haibike-Q-FS-SL-09---neskutocna-cena!/
a tlmič lacno a výborne upravený u Lapierra :)

ten ramo vyzera rovnako ako som mal ja na hai ride a neviem ci toto je stvorcap....
29.03.2011 - 01:12:26
00
bez Pro pedal? :)
alebo ako vyborne upraveny?nacipovany na viacej koni? :lol:

prakticky hej, znížil tam compression tune a teda je o dosť citlivejší... Propedal trošku funguje, ale fakt decentne :) Mám taký pocit, že sa znížila aj progresivita, čo je tiež len dobre na to moje pohodové jazdenie :)
Ono hlavne som ho potreboval opraviť, lebo bol vzduch v oleji (stačí dať na mesiac tlmič do iného rámu kde je v inej polohe a problémy sa môžu dostaviť :) ) a vydával hrozné zvuky :lol:
Práve toto sú veľké výhody štandardných tlmičov, dajú sa lacno upravovať a opravovať, prípadne aj vymeniť ;)

ten ramo vyzera rovnako ako som mal ja na hai ride a neviem ci toto je stvorcap....

je to štvorčap, väčšina haibikov sú štvorčapy :)
29.03.2011 - 09:16:33
00
...(stačí dať na mesiac tlmič do iného rámu kde je v inej polohe a problémy sa môžu dostaviť :) ) ...


Patrik, toto určite nie je pravda. :)
Problém je jedine v tesneniach. Môžeš tlmič otočiť do akejkoľvek polohy, vždy musí tlmiť. Takéto tlmiče sa nikdy nerobili open bath. Pri tých tlakoch aké tam pôsobia, by to netlmilo.

No a neštandardné tlmiče sa možno tiež budú dať v pohode servisovať. Len to niekto musí na nejakom tlmiči zistiť. Vidím vhodnú príležitosť keď niekto bude chcieť poslať tlmič na repas, tak by som sa na to pozrel. Ak by sa mi to nepodarilo dať dokopy resp. by to bolo nákladné, tak by sa napokon tlmič poslal Botticu (servisujú DT tlmiče aj pre Scott). Platiť bude aj tak len toľko koľko by platil ak by tam poslal naplnený tlmič. Ale to je len teória...

Ale aby ste sa zas toho atypu toľko nebáli, aj Lefty sa považuje za atypické riešenie ale aj tie napr. robím. Njaväčšia sranda bolo naučiť sa ako zložiť valčeky a dráhy vidlice. Ale toto je už poriadna zábava. :)

To len tak naokraj k náročnosti servisu.
29.03.2011 - 15:56:28
00
no ale ja som si tlmič vymenil s Lacom, jeho bol naopak v mojom ráme (ako bývali na ironhorse bikoch http://cykl.cz/media/2196/image/20091031-Iron%20Horse%20Mk%20III.jpg ), môj bol vo vodorovnej polohe. Niekoľko týždňov to takto bolo (môj údajne ešte trochu aj sfúkol, ale to mohlo byť zimou.), potom sme ich prehodili naspäť.
Lacovi sa zavzdušnil a poslal to do slovkolexu či kam, potom keď nahodil tlmič aj mne tak tiež - len ja som to mal extrémne tie zvuky :D Lacovi to opravili v rámci záruky, ja som chcel skúsiť aj zmenu compression tune tak som to poslal radšej tebe :) Tie tesnenia na oboch mali už dosť kilometrov za sebou, ja si to vysvetľujem tak, že práve tá zmena polohy a zima spôsobila že už niečo prepustili.

Inak všetko naj k meninám :party:
29.03.2011 - 16:50:46
00
Určite to nebolo otočením tlmiča. :lol:
Olej je pod tlakom a ak je tlmič správne naplnený, nemôže byť v ňom vzduch. Ak sa tam vzduch dostane je problém v tesneniach. Pri pružení pôsobia z oboch strán na olej obrovské tlaky (od + komory a IFP komory) ... kľudne aj viac ako 300psi. Ak je tesnenie už opotrebovanejšie, môže časom prepustiť nejaký vzduch. No a to je čas na výmenu tesnení. Aj v Tvojom tlmiči som menil 3hlavné tesnenia, ktoré delia vzduch od oleja. ;)

Inak dik. ;)
29.03.2011 - 18:09:14
00
keyboard_arrow_up