Ahoj,
chcel by som vas poziadat o radu, ktorý bike by bol pre moju priatelku vhodnejsi? Bude to jej prvy horsky bicykel. Bud Merida MATTS 90-V model 2006 za 10000Sk alebo Merida SUB 40-V model 2007 za 13000Sk?Vybavu maju velmi podobnu, ale predavac nas dnes lanaril na ten z 2006, ze je to vraj vyhodnejsia kupa. Pripadne poslite nejaky tip na iny, do 13tisic. Vopred vdaka.
27.02.2007 - 19:12:38
00
poviem to asi tak ze babe sa hlavne musi bicykel designovo pacit a potom na neho zopar krat aj sadne :) ...takze ked su na vyber iba tieto dva tak radsej ten SUB 40-V, pretoze ten Matts 90-V je ozaj desny. ja by som vsak uz radsej investoval 15-16tis a niektore znacky ponukaju aj bicykle s damskou geometriou a velmi zaujimavymi farbami...hlavne pre nase neznejsie polovicky
27.02.2007 - 19:27:45
00
súhlasím s Mattom, radšej zainvestovať a mať pre babu bike s babskou geometriou.. možno to časom aj ona ocení a keď je priateľka spokojná, určite to uspokojí aj Teba (a možno "to" sa potom vynechá :lol: ).. ale ak mám pravdu povedať, možno by som sa priklonil skôr k SUB-40 (na Suntour vidlice nemám dobré spomienky).. ber to však len ako môj skromný názor, čo sa páči mne nemusí sa inému a naopak
27.02.2007 - 20:24:02
00
no s tou babskou geometriou pomaly.. ak chce tvoja dievcina jazdit castejsie tak radsej normalnu geometriu. mam kamarata co kupoval priatelke bike a velmi chceli babasku geometriu a po 3 mes zistili ze je to riadna p...ovina. neda sa na tom jazdit (iba ak jemne prechadzky po meste)
a samozrejme - pre zeny ako take je najdolezitejsi faktor vzhlad biku.. takze ona sa musi rozhodnut ktory sa jej paci a az potom nastupuje tvoj odborny nazor tykajuci sa technickeho vybavenia :lol: - bohuzial je to tak.
28.02.2007 - 10:14:43
00
No mne by bolo uplne jedno aku ma bike farbu, hlavne musi splnat moje technicke poziadavky. Ale asi som vymimka. :? Verim tomu ze dost ludi kupuje bike podla vzhladu - farby.No ale nakoniec ved bike ma sluzit a ma sa na nom jazdit, nie je to modny doplnok. Tymto samozrejme nechcem nikoho urazit. Tiez by som asi nekupila ruzovy bike :lol:
28.02.2007 - 10:44:43
00
to by si sa cudovala aky je to modny doplnok pre mojho byvaleho spoluziaka, t.j. jazdi na nom sice dost, ale vacsinou po ceste/dedine, do lesa max. 15 krat do roka a na zimu si dava na plaste silikon, aby mu dlhsie vydrzali, vidno ze je to pre neho "modny doplnok" :wink:
28.02.2007 - 11:28:34
00
bosorka jazdis zensku alebo normalnu geometriu?Co si o tom myslis?
28.02.2007 - 11:39:10
00
Ja mam klasiku, nie zensku geometriu. Vtedy ked som ja kupoval bike este to Merida ani nerobila. Nakoniec ani by som o dacom takom neuvazovala. Moze to byt vyhodne pre babu co ma tak 150-160cm vysku. Vtedy to mozno daco zavazi ale pre bezneho-klasickeho bikera je to asi zbytocnost.Naco si to komplikovat.Podstatnejsie aby bola dobra a vyhovujuca vyska (v tomto priapade) a na geometrii az tak nezalezi.
28.02.2007 - 12:28:32
00
Co sa tejto veci tyka tak scott robi zenske ramy aj trek ma svoj WSD dokonca sa robia zenske tretry,rukavice samozrejme nohavice vlozky dresy,sedlá.A vsetko je to o tom ze zenske telo je ine ako muzske.zeny maju pri porovnavani s muzmi kratsi trup tak aj preto sa na ich bajkoch voli kratsi razvor.Aby nemuseli by na bajku moc natiahnute.Je jasne ze to zalezi aj od vysky.ked je zena vysoka tak kludne moze mat aj mensi pansky ram.Ostatne veci sa dnes dohanaju predstavcom a sedlovkou.Bezne si aj napr. na ceste kupuju o dve cisla mensi ram.
28.02.2007 - 13:14:24
00
ale myslim ze ked chce dievka viac jazdit,ako pisala Bosorka sa to da bez problemov urobit predstavcom a nastavenim sedla,nemal by byt problem s nejakou geometriou,ci hej?
28.02.2007 - 13:22:08
00
ale ty nemozes nani predstavec ani sedlo posuvat ako chces.Na to su presne urcne miery.Ked to zle nastavis tak mozes mat neskor problemy bud s chrbticou alebo s kolenami.
28.02.2007 - 13:27:39
00
Ja myslim ze to nie je az take dolezite, jedine v tom pripade ze je nizsia. Potom to asi zmysel ma.Ina vec je ale oblecenie a ina bike tam uz je rozdiel.To sa neda az tak porovnavat.Nech len zisti spravnu velkost ramu lebo ak to bude zle darmo bude mat bike zensku geometriu :lol:
28.02.2007 - 13:30:05
00
ale ty nemozes nani predstavec ani sedlo posuvat ako chces.Na to su presne urcne miery.Ked to zle nastavis tak mozes mat neskor problemy bud s chrbticou alebo s kolenami.


Sedlo sa da nastavit podla vysky alebo posunut dopredu ci dozadu v tom problem nevidim. Ale mas pravdu ak je to zle nastaveme moze sa to prejavit bolestami v chrbte.Co sa tyka tej geometrie tak na zeny je to robene trocha uzsie,kratsie - predstavec,sedlovka atd. Myslim ale ze tam nebudu az take vyzarne rozdiely.
28.02.2007 - 13:34:24
00
Nemozes si sedlo posunut dopredu dozadu ako chces ale podla miery.
Odporucam ti knihu Chis Carmichael "rozhodujíci jízda".Takm je vsetko presne popisane a nakreslene.
28.02.2007 - 13:41:25
00
Ved jasne ze podla miery :lol: ale nastavit sa to da, nie je to tam privarene na pevno :D
28.02.2007 - 13:46:56
00
keyboard_arrow_up