Tento typ poskodenia sa zvacsa vyskytne, ak uzivatel dlhodobejsie pouziva vyssie tlaky ako stanovuje vyrobca rafikov... tym nechcem povedat, ze nemoze ist aj o materialovu vadu zo strany vyrobcu.
15.05.2011 - 18:43:20
00
Tiež by som sa nečudoval keby som tie vyššie tlaky používal. Max tlak odporúčaný výrobcom pre 2,2" pneu je 45 PSI (3 BAR). Ja ich nafukujem na 30-35 PSI (2-2.2BAR) občas keď mi popustia tak par km nabehám na 25 PSI (1.8 BAR). Používam túto pumpu tak tej presnosti merania dôverujem.
15.05.2011 - 20:38:12
00
pekne nepekné. vidiet, ze tam sa s materialom ide na doraz. si pamätam, ako praskali kedysi mavic rafky, vselijake 217ky a tak...

jasna reklamacia. otazka este, za co ho vymenit. 355 sa este vyraba/dodava? 355 mozno oznacuje pocet dni, kolko vydrzia v nasadeni? ;)
16.05.2011 - 15:05:20
00
Rozmyslal som ze by som to vymenil za ZTR Arch taky stred medzi 355 a flow. Uvidime cez weekend. Stale cakam na auto zo servisu :(
355 mozno oznacuje pocet dni, kolko vydrzia v nasadeni?

:rofl: :rofl:
17.05.2011 - 09:16:11
00
Takze momentalne skusenosti po cca 250km, tlak stale drzi,jazdne vlastnosti lepsie ako predtym,maximalna spokojnost na to,ze plaste stoja 265 Czk :-)
(kolesa Sh XT M-775 + mlieko No Tubes + Race King 2,2 s dratenou patkou)
17.05.2011 - 10:41:07
00
kedze mi hapruje prehadzovacka tak v objednavke sa zviezol aj no tubes tmel ;-]]] tak som velmo velmo zvedavy .. ani nie tak na jazdne vlasnosti ako skor nato ako to budem nahadzovat
17.05.2011 - 13:35:25
00
Pridam moje skusenosti:

DT XR400 + DT tubeless sada + Fat Albert 2.35 = hodina kliatia doma, dalsia 1/2 hodina na pumpe. Nakoniec po namydleni nahodene, hoci podla manualu sa nema pouzivat mydlova voda. Doma cez ventilok pridany tmel. Predne tesnilo hned, zadne sa umudrilo po 2 tyzdnoch, dovtedy jemne upustalo.

DT XR400 + DT tubeless sada + Rubena Scylla 2.1 = nenahoditelne. Po neuspesnych pokusoch jazdene s dusou.

ZTR Flow + zlta paska + Fat Albert 2.4 = nahodene bez nadavania pomocou duse a klasickej pumpy. Tmel naliaty po ciastocnom zhodeni 1 patky. Tesnia bez problemov od pociatku.
17.05.2011 - 13:38:16
00
pridam svoje skusenosti:

1. ako prve som zacal s UST raf + UST plaste:

mavic crossmax + specialized fasttrak UST 2Bliss
mavic deemax + maxxis UST miniony a highrollery

po case sa bez mlieka zvykol vzduch na fasttrakoch predrat pomedzi vrstvenie plasta a v dezene sa objavovali "bubliny". aj ked to boli oficos "UST" plaste, tesniace mlieko bolo nevyhnutne, inak sa plast znicil. aktualny model fasttraku je uz len 2Bliss, takze mlieko takcitak treba.

maxxis UST a Lust plaste drzia vzduch velmi dobre aj bez mlieka, chcelo to len raz za cas dofuknut.

nahadzovanie UST plastov na mavic UST rafky uplne bez problemov bez pouzitia hrubej sily. fukanie obyc pumpou. na crossmaxoch zaskocili patky uz pri 2 baroch, na deemaxoch som musel niekedy ist s tlakom vyssie. POZOR - raz mi explodovalo koleso pri 4 baroch!!!

2. bontrager kola, bontrager tubeless pasky, bontrager TLR (tubeless ready) plaste:
nahodenie plastov chce trochu vacsiu silu, nafukanie aj bez mlieka v pohode, avsak netesni to 100%, takze mlieko je potrebne. pouzil som bontrager juice. niekedy patky nechcu uplne "plopnut", bud natlakovat na 3 bary, alebo plast zhodit a znovu nahodit.

3. rafky od dtswiss a alex/spesl + tesniace pasky ECLIPSE:

pokial som pouzil plaste UST a Lust, tesnilo to ihned s polovicnou davkou mlieka. ked som pouzil obycajne spesl fasttrak aramid bead (su tenucke) utesnilo to az vtedy, ked som nalial plnu davku mlieka.

zhrnutie: jazdim bez dusi 4 roky. na krosovych, trailovych, AM a EN kolach je rozdiel vo valivom odpore a v prilnavosti urcite citelny. osobne by som ten rozdiel oznacil za fenomenalny 8) odkedy som presedlal na tubeless, nemal som ani 1 defekt! pri tlaku pod 1,5 baru mi 1 x pri sviznejsom jazdeni v klopkach preprdol vzduch cez patku. tlaky vsak zavisia od vahy, stylu jazdy a terenu...

na DH kolach/gumach ten rozdiel vo valivom odpore az tak necitit. co citit je vyssia odolnost voci seknutiu/snake bite. ak sa aj sekne, mlieko to zceli. na DH kolach som zatial len 1x presekol gumu tak, ze som ju musel lepit.

mlieka/dzusiky:

eclipse biele mlieko, je to na kaucukovej/latexovej? baze:
+ velmi dobre a rychlo tesni
- smrdi jak ked sa "blondynka" odfarbuje :) , treba pravidelne/pomerne casto 1x za cca. 3 mesiace obnovovat, zaschne to a robia sa pavuciny, zanecha to bordel na plasti/paske/rafkoch

stanove mlieko - rovnako ako eclipse

bontrager juice - modry sliz, je to jak zhustena chladiaca zmes od motora, treba flasu vzdy zatriast, lebo casom sadaju na dno take hrubsie castice, vlakienka (zrejme nieco na lepsie tesnenie):
+ pomerne dlho vydrzi, po roku som zhodil zvedavo plast, vela ho uz nebolo, ale plast bol stale pekne vlhky a slizky
+ cistejsia "robota" jak s mliekom
- netesni tak dobre a tak rychlo ako biele mlieka
17.05.2011 - 13:45:47
00
Super zhrnutie, klobuk dole :y:
Utvrdzuje ma to v tom,ze som sa vydal spravnym smerom, cize prec od dusi :)
17.05.2011 - 14:07:25
00
Jazda bez defektov je jedna vec, ale nepíš že to má lepšie jazdné vlastnosti.

No ma lepsie .. jednak nemas dusu = nizsi valivy odpor, druhak o nieco mensi tlak, takze guma lepsie meni tvar v terene a tym aj viac drzi. Zas na druhej strane plus-minus rovnaky vysledok by sa dosiahol aj s dusou, pri nizsom tlaku :lol: , len potom hrozi skor cvaknutie a pod.
17.05.2011 - 14:15:31
00
cize ak nemavam defekty ... a tlak asi mensi vozit nebudem ... tak to budem zbytocne prerabat?
17.05.2011 - 14:22:00
00
Ale ved uz to prerob, pojazdi a uvidis :lol: K dusiam sa mozes vzdy vratit a cena za tu skusenost nie je az taka velka ;)
17.05.2011 - 15:06:51
00
DT XR400 + DT tubeless sada + Rubena Scylla 2.1 = nenahoditelne. Po neuspesnych pokusoch jazdene s dusou.

Zaujímavé, s Rubena sadou no problem.
17.05.2011 - 20:06:29
00
Mal som upresnit - pre mna nenahoditelne. To nevylucuje, ze niekto iny to nemoze spokojne jazdit. Nemohol som ziadnym sposobom dostat patky, aby zasadli poriadne do rafu. Asi mam lave ruky. :)
17.05.2011 - 21:47:53
00
Dnes mi konecne dosiel plast Rubena Scylla 2.1 Tubeless, na UST rafik nahodene do 2 min. , uplna pohoda, nie ako Hutchinsony :tmi: , plast siel lahko nahodit a pri fukani dielenskou pumpou hned sadol. Trosicku fucal cez 2 male dierky nad patkou, dal som tam cca 50ml tmelu rubena a diery sa zacelili. Dal som kratky vyjazd a zatial je to bez straty vzduchu. Som zvedavy ako sa to bude spravat ale po pociatocnej nedovere k tomuto systemu som velmi milo prekvapeny :)
19.05.2011 - 19:56:02
00
keyboard_arrow_up