zalezi na tom, co myslis pod narocnejsimi bikermi, su to XC-ckari, ktori chcu za den prejst aspon 100km s nie velkym prevysenim, alebo su to bikeri, ktori vyhladavju skor ist hore aj s tlacenim a potom technickymi usekmi dole (kameniste, koreniste chodniky), alebo vyhladavaju skor DH zjazdy atd., treba blizsie specifikovat, aka je asi predstava, podla toho mozno nieco najdeme a poradime...
25.07.2010 - 18:33:23
00
myslim ze chlapy od pistu uz maju co to za sebou tak snad tych 100 km vo vyzivnejsom tempe aj sklone ze ?
25.07.2010 - 18:45:09
00
pisosipovu trasu najdem kde? inak podla ich stranky http://merkaptse.hu/ by som povedal, ze celkom zdatni XC - maratony, Rumunsko, Lago ...
25.07.2010 - 20:04:07
00
daco taketo ale mozete si aj pridat :-) http://www.bikemap.net/route/84178
25.07.2010 - 20:40:57
00
Akurat minuly tyzden som bol:

http://cyklisticke.trasy.sk/regiony/liptov/bobrovec-chata-cervenec

nie dlhe, vyslap troska strmsi, ale da sa, zjazd po turistickom chodniku, na chate sa da prespat (nutna rezervacia), dole po turistickom chodniku, v ten isty den popod horu magistralou (od Tokarin) pokracovat do Ziarskej doliny a trebars na Ziarsku chatu (hore rozbitejsou asflatkou a dole turistickym chodnikom - tak ako to tu niekto vyssie spominal), pripadne pokracovat magistralou....

A na druhy den napr. Kvacianskou dolinou (znacena cyklotrasa), na Male Borove a potom po cervenej na Velke Bororve, Malatinu a Bukovinu, odkial sa da zase pokracovat (nie je este na stranke, ale do oktobra bude aj popis aj GPX na stiahnutie ak bude potrebne)

Pripadne dalsia trasa, taka pohodovka:

http://cyklisticke.trasy.sk/regiony/liptov/lipt-mikulas-maluzina-bobrovec-ziar

je to taka osmicka, nemusi sa ist cela trasa, Janskou dolinou vedie az ku horarni starsia asfaltka od horarne az da sa povedat na Maluzinu lesna cesta, da sa to kombinovat...
25.07.2010 - 21:42:13
00
Faaaaaaaaajn. Dakujem. Priznavam, ze na daktore dostavam chut aj ja.
25.07.2010 - 21:43:45
00
tak ako pista, dojdete teraz na vikend ?
30.07.2010 - 10:40:23
00
Neviem - je dajaka akcia? Tamto co som robil zber dat to pridu madari z Debrecina niekedy koncom oktobra. Teraz na vikend planujeme skor daco na pevnejsom podklade - asi po tych dazdoch bude bahna dost.
30.07.2010 - 13:23:01
00
hmm som mal pocit ze idu na tento vikend sem no nist teraz je v lese sodoma komora ale na cervenec sa nebojim tam je vapencovy podklad ....
30.07.2010 - 18:36:32
00
zdravim chlapi, budem toto leto travit trochu viac casu vo vysnej boci, neviete poradit, da sa v okoli vysnej boce aj nieco po okoli pobikovat (po terene samozrejme), alebo je to tam cele na tlacenie biku?
01.06.2011 - 13:58:50
00
noo mas odtial priam idelny start na rozne smery , co ja poznam tak smer maluzina a postupne po asfaltke sa dostanes do dolin od vymyslu sveta, nepoznam nazvy, staci ci pozriet www.bikemap.net alebo mozes strihnut na neznamu alebo smer liptovsky jan alebo ist na certovicu a odtial na staru cestu do brezna (?) latanka by i to vedel pekne popisat ,ak cita, nech sa prihlasy a ukaze svoje vedomosti :P
01.06.2011 - 16:17:33
00
kuk: vase-cyklotrasy/liptov-t14421.html?hilit=liptov
01.06.2011 - 16:43:34
00
Začiatok výjazdu vo Vyšnej boci má nevýhodu v tom, že keď sa tam chceš vrátiť zo strany od Malužinej, tak máš pred sebou hnusný kopec na záver :) .
01.06.2011 - 18:43:05
00
Začiatok výjazdu vo Vyšnej boci má nevýhodu v tom, že keď sa tam chceš vrátiť zo strany od Malužinej, tak máš pred sebou hnusný kopec na záver :) .


to hej, mam rad aj dobre zjazdy, aj dobre vyslapy, len nie asfaltom :(

dik za tipy zatial.

najviac co teraz na zaciatok hladam je ci sa daju priamo z boce robit nejake kratsie vyjazdy tak do 2h. nie vzdy bude cas na poldenny ci celodnny vyjazd. zatial sa mozem orientovat len podla turistickych tras.

vidim tam zltu hore na bocianske sedlo (podla bikemap sa vraj da) a dole zelenou na jednu alebo druhu stranu alebo cervenou na certovicu. podla mapy tie zjazdy vyzeraju dost strme, tak neviem.

alebo hore na certovicu a cervenou cez s. za lenivou, bacusske s. dole modrou.

a ak by sa tam naslo zopar zvaznic na kombinovanie pripadne obidenie nejakych tazko zjazdnych usekov, tak to by bolo super.

ale to su zatial len moje teoreticke predpoklady podla mapy. netusim ako je to zjazdne realne a z ktorych stran.

tak idem postudovat zatial z toho co ste poslali :)
01.06.2011 - 22:12:10
00
Blízko pri Boci osobne poznám len prechod Lipt. Ján - Svidovské sedlo - Malužiná, len tam sa ide cca polovica po asfalte: http://www.bikemap.net/route/93702#lat=49.01851&lng=19.87976&zoom=11&type=2

Ak to sem už niekto postol tak sorry za opakovanie.

Na opačnej strane mám trochu pochodené okolie Svarína a Čierneho Váhu. Na obr. dole sa z Východnej dá vrátiť do Kráľ. Lehoty lesnou cestou popri železnici, namiesto D18.

Prílohy:

Track_PVE cierny vah vychodna.gpx [91.87 KiB] Zobraziť na mape

Hybe_PVE_Vychodna.jpg
Hybe_PVE_Vychodna.jpg 67.46 KiB thumb_up0thumb_down

04.06.2011 - 08:20:39
00
keyboard_arrow_up