Máte niekto skúsenosť s prepravou biku vlakom? Viem, ze spešniny zrušili, a chceli by sme ísť s kamarátmi na Oravu a zobrať biky. Vraziť takmer 10.000 do strešného nosiča (4 biky) sa mi zdá dosť veľký prepich. Zaujímalo by ma, či je to možné a ako to funguje. Samozrejme aj približná cena. Vopred ďakujem! :)
27.06.2005 - 16:01:12
00
no rozhodne sa vyberte osobakom, budete mat biky celu dobu pod dozorom...cena je 20sk, teda ak to od vikendu nemenili :) ...myslim ze teraz uz su skoro v kazdom osobaku nejake tie vozne na prepravu bikov (take tie s vacsimi predsienkami na krajoch alebo v strede vozna) ...no ale ak chces ist oravskou strelou tak to bude trosku problem asi, lebo tam tie vozne nie su usposobene ani na prepravu ludi :)
27.06.2005 - 17:35:54
00
no my sme tak isli a bajky sme natrepali do toho prechodoveho priestoru pri dverach...ale zobrali nam ich na pekne slovo...
27.06.2005 - 17:38:28
00
zalezi od sprievodcu, nam napriklad raz na stanici nevedeli povedat ci tam bude vozen na biky a zenska ani nevedela ako to nablokovat, tak nam nedala listky na biky a vo vlaku sme sprievodcu ukecali :) a to sme mali 8 kusov... ono je to skoro vzdy v pohode, len v tej oravskej strele si to nejak neviem predstavit :)
27.06.2005 - 17:49:20
00
no co viem ja tak bajky sa daju normalne dat do postoveho len treba ho nalozit aj zlozit... ked nema postovy vozen tak v ten vstupnej chodbe pri dverach by sa mal.. nekde som tusim v poslednej dobe aj neco cital tak skusim pohladat...
27.06.2005 - 21:08:10
00
http://dop.slovakrail.sk/sl_zjednodusena_preprava.html
http://dop.slovakrail.sk/c_zjednodusena_preprava.html

http://www.trend.sk/generate_page.php?p ... 957&tlac=T
27.06.2005 - 21:14:28
00
To: ALL

ĎAKUJEM! :) Asi to využijem aj na nejaké "jednodňovky". Celkom fajn služba od ŽSR...
28.06.2005 - 08:17:58
00
Mozem potvrdit pozitivne skusenosti s presunmi vlakom.
Ak ma vlak postovy vozen (co kazdy rychlik ma), treba tam biky, ked pride vlak, dat tomu sprievodcovi. Listky v cene 20 sk/bike vam preda bud v okienku spolu s normalnymi listkami, alebo vypise priamo ten sprievodca v postovom vagone. Listky nestratit, pytaju ich pri vykladani v cielovej stanici. Sprievodca by mal na biky zavesit niaku cedulku, kde treba biky vylozit. Raz nam pri zmene sprievodcu robil novy sprievodca problemy- biky to nemali a bal sa ze si nepobereme nase. V osobakoch by sa mali davat do ulicky vedla hajzov uplne nakonec alebo zaciatok vlaku.Niektory sprievodcovia chceli aby sme dali z bikov kapsy dole, niektory nie. Za 20 sk myslim konecne os ZSR niaka skutocna sluzba pre bikerov. Ked sa chces pozriet cez vikend napr. na Oravu, staci nalozit bike na vlak, nieje nic lepsie...nesmie vsak prsat,ako nam :-)
28.06.2005 - 11:03:30
00
Cau ludia.Vsetko je to OK, ale ak idete IC vlakom treba si na informaciach zistit ktore beru a ktore neberu bike, lebo nie vsetky maju tie vozne.Potvrdzujem, stoji to 20sk, treba to nalozit a vylozit,ukazat listok.ALE pozor, niekedy sa stane ze vam v pokladni povedia ze maju plny vagon, vtedy to treba skusit u sprievodcu.Mne sa to stalo a napokon bol ten vagon uplne prazdny, dohodol som sa so sprievodcom, dal 20sk a on mi vytlacil ten listocek.Takze sa netreba nechat odbit, lebo ZSR v tom ma miestami dost chaos.No a este jedn vec : ja ked com isiel ICckom do KE z BA tak ma pekne nasrali, lebo mi po ceste neuveritelne obili ram, nemali vo vagone ziadne stojany a stavim sa ze im to tam x-krat padlo, takze nabuduce ho do niecoho obalim...Inak OK.
28.06.2005 - 14:08:59
00
to je vsetko pekne, ale ja by som asi aj tak bike z dohladu najradsej nepustil...staci aby ohli kotuc alebo co ja viem co....radsej do ulicky :)
28.06.2005 - 18:49:34
00
chcem sa vas spytat ze ake mate s tymto sposobom prepravy skusenosti ci sa plati aj navyse za bike a kde si bike do vlaku polozite ci hned vedla seba alebo inde nikdy som tak nesiel tak mi poradte please :wink:
15.09.2006 - 15:26:35
00
mam taky pocit ze takato tema tu uz raz bola a bolo tam toho popisaneho dost vela tak skus pohladat. bude to lepsie ako cakat na nejake prispevky.
15.09.2006 - 16:07:13
00
bohuzial iceman pozeral som celu historiu " o hocicom" a nic
15.09.2006 - 16:25:03
00
bohuzial iceman pozeral som celu historiu " o hocicom" a nic


pozri

http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t ... light=vlak
15.09.2006 - 16:37:38
00
...prípadne napíš Pištovi. Ten často jazdí vlakom

... a potom povie koľko veľa prešiel. :)
15.09.2006 - 16:40:16
00
keyboard_arrow_up