Ake mate skusenosti s prevozom bicyklov vlakom? Mozem zobrat so sebou bike do vlaku, ktory nie je oznaceny na prevoz bicyklov?
04.05.2010 - 10:30:25
00
Skúsenosti mám a poviem ti tak ze je to jedno ci je alebo nie je lebo aj tak som muselpri nom celý cas stat nikde ziadny hak na zavesenie a podobne. Trasa bola LM-Horná štubna. Mensie vlak supravy ako z hornej stubne do PD to uz bolo lepsie dali sa kde opriet biku ;)
04.05.2010 - 10:36:51
00
ano ide to.. ale zalezi od toho aky vlak to je -ci ma priestor na bike alebo vaciu batozinu..(nemusi byt oznaceny) Odporucam si ist vopred zistit tieto veci na stanicu ;) koli nedorozumeniam.. a rovno si mozes kupit aj listky..
Tiez to teraz riesim a je to dost problematicke ked treba niekolko krat prestupovat a jeden z vlakov nema oznacenie na prepravu bikov...
tu si precitas viac... http://www.slovakrail.sk/sk/preprava-bicyklov-a-batozin
04.05.2010 - 10:38:57
00
moje skusenosti su, ze je jedno, ci je vlak oznaceny nejako
ked si kupis listok aj na bike, tak v pohode
pripadne postojis v ulicke alebo pri vychode z vagonu s bikom
04.05.2010 - 10:51:52
00
pridam aj ja svoju skusenost ja som cestoval s bikom BA->Snina co je dobrych 560km. samozrejme dopredu som si zistil ze ci na danom spojeny budem moct ist aj s bikom. BA-Kosice som isiel IC-ckom takze tam mi ho pan sprievodca zamkol do vagona nato urceneho. takze to bolo v pohode len sa cudoval ze s tym bajkom idem az do kosic. a potom v kosiciach som prestupil do osobaka. skor nez som nastupil som sa spytal sprievodcu ze kde mam ist tak mi povedal ze celkom dopredu tak som siel ale myslim ze na prepravu bicyklov ten vlak nebol, ale ani s tym neboli velke problemy. takze tolko odomna.
tak ako pise funkatron treba mat listok na bike a myslim ze problemy by byt nemali
04.05.2010 - 10:58:39
00
Ved prave, v tych vlakoch je dost malo miesta, najskorej by som sla do posledneho vagona az na koniec, aby som nikomu neprekazala....len ide o to, ci by ma sprievodca nevyhodil aj s bicyklom :lol:

Brayenn: a koko zvyknes priplacat za bike, pokial ho mas len tak pri sebe?

TOME: dakujem za link, urcite sa pojdem spytat aj na stanicu, len tam niekedy tiez sami nevedia a natrepu toho, tak zato chcem vediet aj vlastne skusenosti inych ;)
04.05.2010 - 11:00:43
00
Uz pri okienku si kup listok pre seba ako aj pre bike. Ak ti predaju na tebou zvolenu trasu aj listok pre bike, ostatne neries. Ty listok mas, tak vyhybkari su povinni ti batozinu prepravit. Vzdy to tak robim. Ved musia vediet, ci su schopni prepravy bicykla. V opacnom pripade ti listok nemaju pradat.
Raz sme dokazali natrepat 19 bikov do vlaku, ktory nemal batozinovy vozen.

Male odporucanie: ak pojdes iba jednosmerovo, kupis si normalny listok na jednu cestu. Ak budes s bikom cestovat tam aj spat, kup si pre bike celosietovy listok, usetris.

Kupovat listky pre bike vo vlaku odporucam pri mensich skupinach. So sprievodcom sa da obcas dohodnut a niektory 1-2 bike prehliadne.
04.05.2010 - 11:02:32
00
kazdy vlak ti musi zobrat batozinu a tym padom aj bike. Pri pokladni to nahlas a kup listok.
04.05.2010 - 11:06:54
00
jfab dakujem, pojdeme len 2 osoby a teda aj 2 biky, tak to radsej kupim listok na stanici aj pre biky...bude to obojsmerny listok, tak dufam ako vravis, pokial budem mat listok aj pre biky, nebudu robit problemy :)
04.05.2010 - 11:09:22
00
tiez som cestoval vic krat z bikom...
ak nieje spesinak alebo na batozinu treba ist s bikom do poslednych alebo prvych dveri supravy a nieje problem, treba si samozrejme dopredu kupit aj listok na bike....
ak je spesinak( vozen na batozinu a biky) vzdy si biky nalozime aj vylozime a samozrejme v spesinaku ulozime, kapsicku tacho a pumpu si beriem do kupe...
len raz problem...
nocnym rychlikom do PP, ked bolo pisane ze je aj na biky( 3x overovane)a spievodca nam nechcel umoznit nastup, lebo vzadu boli spacie zamknute a v predu 1. trieda, tak sme ho pekne poslali niekam a sli sme na osobak do za a prestup na dalsi rychlik...
04.05.2010 - 11:12:36
00
Ak budes pytat celosietovy listok na bike, tak niektore tety ci ujovia za okienkom ani netusia, co to je. Jeden stoji 1,99€ a je jedno na aku dlhu vzdialenost ides. Plati 24 hod.
04.05.2010 - 11:13:49
00
Zihadlo: presne toho sa bojim, ze nam ani neumozni nastup...niektori sprievodcovia vedia byt fakt "prijemni" :?:


Naposledy upravil Jeanna dňa 04.05.2010 - 11:24:34, celkovo upravené 1 krát.

04.05.2010 - 11:20:10
00
jfab: o tom celosietovom som ani ja nepocula, snazim sa to vygooglit, ale neuspesne :|
04.05.2010 - 11:23:16
00
Zihadlo: presne toho sa bojim, ze nam ani neumozni nastup...niektori sprievodcovia vedia byt fakt "prijemni" :?:

ale je povinny umoznit.... pytali sme sa sprievodcov aj prednostu stanice...
len sa nasackujte dozadu alebo dopredu...
04.05.2010 - 11:25:53
00
len pokial má vlak vozeň pre biky a treba doňho miestenku pre neho (napr EC, IC) tak pozor nato že pri okienku ti predajú lístok len cca 2 hodiny pred odchodom z domácej stanice (čo sa može stať že je aj deň dopredu).. potom už ich nepustí systém
keď nepredajú, tak väčšinou sa dá aj tak dokúpiť vo vlaku kludne..

inak klasika prvé alebo posledné dvere, problém može nastať maximálne ak si jeden vlak vyberie príliš vela cyklistov a proste sa nezmestia..
04.05.2010 - 11:44:39
00
keyboard_arrow_up