Do osobákov môžeš s bikom v pohode, no zväčša je to riešené nešikovne a ani po zafixovaní o interiérové časti nemusí držať pevne. A keďže v tomto nástupnom priestore niekedy chýbajú sedačky, treba stáť. Najväčšou nevýhodou je však cez leto vydýchaný a teplý vzduch, lebo okná tu nejdú otvoriť. Do vlakov typu IC, EC treba miestenky, no takými zásadne necestujem, stačí mi vidieť, ako obsluha s bikami nakladá... :shake:
04.05.2010 - 12:06:18
00
v EC máš posledný vozeň bikový, je tam mrte miesta, sú tam háky, za bike si zodpovedáš a dohliadaš sám.. IC neviem..
04.05.2010 - 12:35:43
00
tak ja tiež celkom často cestujem vlakom s bikom. U osobákov to riešim tak že idem do vozňa ktorý je "akože" vyhradený pre biky tak tam stojím celý čas pri ňom. Pri rýchlikoch ti dajú bike do batožinového vozňa. a tu je kameň úrazu. V tých vozňoch majú aj háky na bike ale málokto to tam zavesí...tak si treba povedať nech to tam pekne zavesia alebo si tozavesíš sám..občas su milý občas nies záleží ako sa vyspia..
04.05.2010 - 12:48:08
00
Skúsenosti mám a poviem ti tak ze je to jedno ci je alebo nie je lebo aj tak som musel pri nom celý cas stat nikde ziadny hak na zavesenie a podobne.


V princípe máš pravdu, no držal som ich ja :D
S bikom som cestoval na trasách PD-TO, PD-Trenčín, PD - BB - Šumiac, PD - Vrútky, Žilina, LM - PD a doteraz som nemal žiadny problém. Najviac sa mi osvedčili samozrejme motorky a osobáky s tými 2 širokými výsuvnymi dverami v strede (kopec miesta) ;)
Neviem ako to je s batožinovým priestorom inde, no u nás býva zamknutý a bike treba dať do uličky, čo je dosť odveci
04.05.2010 - 13:06:27
00
heh.Ak je to rychlik (je jedno ci je IC, EC..) ma vozen na batozinu.Tam Ti ho ulozia v pohodicke.Ak ides osobakom a ma postovy vozen tiez neni problem a ulozia Ti ho tam.Problem moze nastat ak je to osobak bez postoveho a bez vozna urceneho na prepravu bajkov.Vtedy mozu ist do vlaku len bajky dva.Jeden dopredu a jeden dozadu.Zalezi ale od vlakveduceho ci Ti bude tolerovat viac bajkov.Vo vseobecnosti robia s tym problem, lebo v pripade revizora maju problem oni.Podla internych predpisov Ti moze byt odopreta preprava bajku ak neni na to vlak prisposobeny a je ich viac ako dva.Tie Ti povolit musia.A ze Ti predali listok na bajk?Listky sa na konkretny vlak nepredavaju, preto s tymto tvrdenim nepochodis.

Ale ako vravim je to skor na vlakveducom/sprievodcovi.
06.05.2010 - 02:43:00
00
Ja mám takú celkom úsmevnú skúsenosť.Pred 2 rokmi som cestoval na maraton do Bystrici.Na stanici som stretol ešte jedného odvážlivca,ktorý išiel tým smerom.Pýtame sa sprievodcu kde je služobný vozeň a on,že nepripojili,ale môžme ísť do posledného a ak bude volné coupé tak sa tam máme zložiť.Našli sme v poslednom vozni,posledné coupé-volné-paráda.Bol piatok a ludia cestovali domov,chodby plné a v našom coupé,dva bycikle a my dvaja-paráda.Ludia síce frflali ale...
11.05.2010 - 16:42:06
00
+ k tomu co som pisal na zaciatku pridavam dalsiu skusenost s tohto vikendu.. Preprava 2x bike ... vlak ktorym sme s priatelkou sli nemal specialny vozen takze sme dali biky do ulicky na koniec vlaku... bez problemov sa tam zmestia 2 a este sa da chodit okolo.. cena za studentsky (ci to ulozia v prepravnom vozni alebo to bude v ulicke).. je 66centov. Inaksie neni ziadny problem.. :)
11.05.2010 - 19:02:14
00
Idem sa trosku s rodinkou zregenerovat na Liptov. Idem autom, ale nezobrat si bike by bol hriech. Stojan na auto nemam, kupovat nechcem, nevyuzijem ho... Existuje nejaka pozicovna? Alebo je to lepsie poslat vlakom? Je vobec taka moznost a zeleznice to za poplatok prevezu? pripadne nejaky iny napad? Vsetkym velmi pekne dakujem.
27.07.2011 - 12:54:43
00
http://www.slovakrail.sk/en/preprava-bicyklov-a-batozin

ja som vzdy cestoval s bajkom tak, ze som ho mal pri sebe pod dhladom. Nikdy som neposilall bajk extra, takze najlepsie to budes mat, ked pojdes na stanicu a overis si to
27.07.2011 - 13:07:54
00
Dakujem za info. Na stanicu sa chystam, len som chcel, ci ma niekto skusenosti s takymto sposobom.
27.07.2011 - 13:43:09
00
Slovenske Zeleznice uz niekolko rokov nefunguju ako kurier, ze kupis listok na batozinu, ktoru nalozis do spesninoveho vozna a niekto si zasielku vyzdvihne v cielovej stanici.
Listok na batozinu sa da kupit LEN a LEN k cestovnemu listku pre osobu, ktora s tou batozinou bude cestovat v rovnakom vlaku. Takze vlak ti nepomoze.
27.07.2011 - 14:01:33
00
bike vozím často vlakom so sebou. Treba mať k nemu cest. lístok na batožinu. Odporúčam dať bike v rýchliku do batožinového vozňa (žiadny príplatok navyše). Dá sa síce prepravovať aj ako "zjednodušená preprava batožín", t.j. mať ho pri sebe v prvom alebo poslednom vozni (ktoré nie sú upravené na prepravu bicyklov). V tom prípade pozor na 1. triedu, už ma raz kvôli tomu poslal sprievodca z jedného konca vlaku na druhý.

Neviem ale, ako prepravujú biky v batož. vozni. Majú tam síce stojany, ale častejšie vídavam stojany prázdne a bicykle opreté kade tade, resp. rovno zvalené na zemi :tmi:
27.07.2011 - 15:38:25
00
casto cestujem z bikom do RK.. do spesinaku nalozim bike na batozinovy listok daju 1/2nalepky z cislom, 2 cast na bike..
hnusne papierove nalepky drzia ako cert :devil: ked to capne baba na ram je to problem dat dole to nehovorim o ukladani bikov..
vecsinou maju na haku to davat na stojany a drbnu to na seba.. po par jazdach mam ram poriadne dotlceny :swear: minule som jednej uz aj vynadal, tak to trepla! :swear: baba blazniva... niekedy ma tam pustia, tak si ho vesiam sam,vtedy je to ok...
27.07.2011 - 15:44:48
00
Z tohto vsetkeho mi vychadza radsej obetovat eurka na stresny drziak na auto a potom sa ho snazit, co najviac vyuzit. Ja vlakom nemozem ist a ani ho nemozem predbehnut a vyzdvihnut si to tam, to su minimalne tri prestupy, to by bolo nemozne... Vsetkym dakujem.
27.07.2011 - 16:37:18
00
To sú neni eurka iba za nosič, zhruba o 1/3 ti stúpne cena za naftu/benzín (závisí aj od výkonu motora) keď brať niečo takéto, najlepšie je nosič dozadu na guľu.

PS: Ja vozím bike výhradne v aute
27.07.2011 - 19:56:36
00
keyboard_arrow_up