Nie, išiel som jednoposchodovým ... ale vo vnútri pekný, čistý.
02.06.2012 - 18:48:18
00
ja som tento tyzden siel 3x vlakom, prvy rychlik normalne batozinovy vozen s vesiakmi na bajky, osobak bol tiez ok, vzadu 4 miesta na bajk, 2x vesiak a 2x stojan. a dnes rychlik tiez batozinovy vozen ale bez akychkolvek drziakov aleo moznosti prichytit bajk, este aj sprevodcicka bola daka drza ze co chcem prichytavat ze sak to stoji oprete o stenu...
10.06.2012 - 23:13:45
00
Mate niekto skusenost s prepravou biku Kosice > Praha a spat?

Chceme ist so znamym do parku kusok od Prahy takze potrebujem svoj Voltage dotrepat nejako do Prahy. Da sa cestuvat na taku vzdialenost aby som mal bike na dosah? Nejako sa mi nepozdava predstava ze mi z nim bude manipulovat nejaky trol ktory ho supne medzi naklad a v Prahe ho dostanem po kuskoch, pripadne vobec.
26.09.2012 - 14:02:47
00
Zbehni si predtým na stanicu pozrieť, či tá súprava má piktogram bicyklíka. Mal by byť na prvom a poslednom vozni.
26.09.2012 - 19:08:26
00
Tak som takmer uspesne absolvoval cestu na Spicak s bikom vo vlaku.

K cene listka som si doplatil 5 eur za miestenku pre bike tam a spat.

Udivilo ma to ze pri vykladani nikto nekontroloval ci som ozaj majitel biku.

O profesionalite zamestnancov slovensky a hlavne ceskych zeleznic radsej pisat nebudem.
09.10.2012 - 13:43:58
00
FrEeDoM09, v Holandsku by som sa cítil ako v raji. Musím tam ísť kuknúť ;-)
09.10.2012 - 20:14:29
00
O profesionalite zamestnancov slovensky a hlavne ceskych zeleznic radsej pisat nebudem.

Len daj, ta to tuto toto na to to je. Ne tak?
10.10.2012 - 16:06:29
00
no na slovenskej strane ma zarazila dlzka byrokracie pri kupe listka a nasledne obdrzanie 7ks papiera (2x naveska, 2x miestnenka pre bike, 2x miestenka pre mna, 1x listok) a mal som stastie ze som natrafil na cloveka ktory listok na bike predaval asi prvykrat v zivote. Na moju poziadavku "listok do prahy na piatok nocnym spojom a bikom" reagoval otazku ze ktorym vlakom chem ist kedze nie vsetky mi bike vezmu.

Na stanici mi bike ochodne zamestnanec nalozil, miestenku nekontroloval, nedal mi ziadny doklad/coislo/nalepku z ktorym si mam bike vyzdvihnut.

V prahe mi ho bez akejkolvek kontroly ci som majitel vylozili.

Na ceste spat som nieco cez 20m hladal kometentneho zamestnanca ktory mi bike nalozi, nasledne si opytal este 30Kc kedze na biku bola len naveska a kedze v KE odomna pri nakladani miestenku nechceli tak ma nenapadlo mu z bikom pchat do ruk aj listky.
Zistenie teda ze je mozne si spravit rezervaciu na bike bez kupi miestenky a zaplatit az pri nakladani :D

Na bike mi nalepil nejaku nalepku ktoru som este stale nedal kompletne dole a drbol ho do ulicky v nakladnom vagone, na moju otazku ze ci tam bude takto az do KE reagoval podrazdene ze nech sa nestaram a nech si idem hladat kupe lebo o chvilu odchadzame.

V KE som opat bike dostal bez akejkovek kontroly, nastastie neposkodeny.

9 hodin tam a spat som stavil posediacky v kupe kedze moju odpoved "no ano ale nie na opacnom konci vlaku" na otazku "chcete aj lozko" si vysvetlil po svojom a lozko/lezadlo mi nedal....

A ako bonus po ceste spat som dostal kupe z nefungujucim topenim, nefungujucimi dverami a netesniacim oknom takze som musel vybalit aj pouzite termo co som mal na jazdenie aby som do KE dosiel bez zapalu pluc. Miestami som zvazoval si nasadit helmu a okuliare aby mi tak nefukalo na hlavu.

A kedze vlak bol takmer plny moznost zmenit kupe bola ...teda nebola.


A toto uz sa sice netykalo mna ale v kupe sedeli spanielka a talian iduci do nejakeho ceskeho mesta a mali len vikendovi listok ktoreho platnost koncila o polnoci no ich ciel bol az okolo druhej rano. Mila sprievodkyna sa im celudobu vyhrazala policiou a prijemnym hlasom prehlucila vsetky moje snahy o tlmocenie a vysvetlenie problemu tym dvom.Az ked ju prestalo bavit vrieskat a sla skontrolovat dalsie kupe dostal som sancu im vysvetlit problem a oni museli zacvakat este 15 eur za dalsi listok na par zastavok :D
10.10.2012 - 16:54:49
00
Takže úroveň vysoká :doh:
10.10.2012 - 18:06:09
00
Slovenske zeleznice a ich preprava/nepreprava bikov vlakom je jedna velka ubohost :tmi: ;(
10.10.2012 - 18:17:50
00
si si mal vychytať ECčko :) aj keď neviem či nejaké chodí KE-Pha
10.10.2012 - 18:27:09
00
IC chodi ale nema vozen na prepravu bikov
10.10.2012 - 18:44:12
00
ec nechodí,len spodkom.do ic si to mal dať do toho služobného či čo to je.
10.10.2012 - 18:48:22
00
no vzdy to vravim ze kradnut bajky je najjednoduchsie vo vlaku ;) este ti ho aj vylozia a podaju, len si ukazes na nejaky pekny :), podobne ako kradnut batozinu je lahke v busoch, kopec ludi hodi batoh do nakladneho prestoru a ide do busu kym ostatni hadzu dalej, staci aby dakto prisiel nejaky si zobral a siel het, uplne brnkacka :)
10.10.2012 - 21:09:07
00
no z nocnych spojov vraj len do tohto jedneho mi vezmu bike takze som neskusal iny.

po tychto skusenostiach si to radsej potiahnem za volantom.
cudujem sa ze nemal nikto problem z vahou biku
10.10.2012 - 23:06:36
00
keyboard_arrow_up