Ja som problém s vlakom nemal, teda čo sa týka biku. Z domu ku vlaku 6km pod Oščadnicu na osobák a tým až priamo do Banskej Bystrice, lebo v Žiline sa pripojili ďalšie vozne a z osobáku bol Zrýchlený :D Navyše to bol ten nový vozeň, takže som len bajk zavesil na držiak a sadol si tak aby som naň videl. Ešte aj autobus do Brezna nebol problém, aj keď bol vodič z nás vypukaný, že v živote nevidel nikoho viesť bajk v autobuse, ale potom privolil a hodil ich do kufra. Ale to fakt záviselo od vodiča, natrafiť na nejakého nerváka tak môžem ísť do prdele a nie na maratón. Menej veselá bola jazda späť, kamarátku som musel nechať v nemocnici...

Inak sú naše a české vlaky hanba európy. Keď som študil v blave tak som chodil po slovensku na ISIC spokojný s 50% zľavou. Potom som prestúpil do Ostravy a zistil nemilú vec: ISIC v rámci československej spolupráce NEFUNGUJE! Musel som si vybaviť PAPIEROVÉ preukážky ktoré ma stáli 10e aj s fotkami aby som získal zľavu 100Kč > 89Kč, čo je 4€ > 3,56€! Ešte štastie že existuje RegioJet, s ktorým sa odveziem za 2,30€ s luxusom 1. triedy!

Rozmýšľal som že budem chodiť bajkom, však 90km nie je tak veľa :rofl: :rofl: :rofl:
10.10.2012 - 23:48:50
00
Zdravím , ako je to aktuálne z prepravou bicyklou ? V stredu sa chystám do žiliny na obhliadku Bicykla a chcel by som ísť späť Vlakom Spišan o 16:39 Do kysaku .
Na cp.sk som našiel že vlak má úschovňu batožín , ale radšej by som ho mal potom pri sebe ak by som ho kúpil. Čiže ktorý vozeň je nato určený ? Vždy posledný ? alebo ako ho rozoznám a stačí mi kúpiť lístok aj pre bicykel ?

Radšej sa pýtam na všetko než by som mal byť potom prekvapený. Vďaka za reakciu.
03.06.2013 - 18:27:46
00
na vagone je standardne logo bicykla ak nie je treba ist do batozinoveho vagona. Inak ked vies presny spoj tak sa da zistit aj presne zoradenie voznov a mozes sa zariadit aj podla toho. Batozinak je najcastejsie radeny niekde na zaciatku alebo konci vlaku. Vacinou(nie vzdy) sa v nom da sediet. Ja to riesim tak ze som v ulicke a hned viem co je s bajkkom. Ak chces byt pri bajku aj ked nebude batozinak, tak chod uplne na zaciatok alebo uplne na konciec vlaku, popripade vybehni za sprevodcickou a usmerni ta. Alebo najlepsie rieseni je zbehnut na stanicu a mas info z prvej ruky.
03.06.2013 - 19:59:27
00
Dopravny vozen je vozen z velkymi nakladacimi dverami na boku a ak tam ten vozen bude tak nemyslim ze by ta nechali ist z bikom do ulicky a byva bud posledny alebo hned za rusnom. A ja ked idem vlakom z bikom tak v tom batozinovom vozni mi ho tam vzdy slahnu na zem alebo len tak opru a ked sme isli traja tak sme asi minutu rozmotavali tie tri biky ked sme vystupovali cize asi tolko.
03.06.2013 - 20:01:19
00
Jazdime pravidelne vlakom. Aspon raz dvakrat mesacne. Idealne su vagony uz pripravene pre biky, kde si ho zavesis na hak a mozes ho mat na ociach. Vsetky dalsie varianty su uz len o opreti a riziku, ze ten bike bude poletovat alebo si daj do batohu gumicuk (to je taka guma s hacikmi na konci, hlavne sa uzivala na upevnenie nakladu na streche auta) a upevni ho. Na druhej strane pokial neide o superdrahy karbonovy special tak vocogo? Najprv sa vytahujeme ake superpady sme prezili a potom mame hrozu zo skrabanca na laku? Viem, ze existuje teoreticka moznost poskodenia ale asi je nizka, pretoze sa nam to este nestalo.
04.06.2013 - 07:12:41
01
V nedeľu som mal novú skúsenosť. Aj cestou tam aj nazad na hlavnej trati bol zaradený batožinový vagón s otvoreným priestorom pre batožinu. Boli v ňom tri háky, cestou tam všetky prázdne, cestou nazad sa jeden rozhodol blokovať pánko, asi nemal inde miesto na sedenie..... :@ Bicykle neboli jeho.
Zrejme agent provokatér z povolania.

lh6.googleusercontent.com

SimonSvk Tairo na Hlavnej trati KE-BA je batožinový vagón tretí na strane od Košíc. najprv je prvá trieda, potom jedálenský, batožinový a ďalej dvojky.
keď ide vlak z Košíc je tretí od konca, keď ide z Bratislavy je tretí za rušňom.
04.06.2013 - 21:55:58
00
A co cena, plati sa za bike nejaka prirazka?
05.06.2013 - 18:11:41
00
1,50 € či ?
05.06.2013 - 18:49:26
00
1e stoji listok na batozinu(=bicykel)
05.06.2013 - 21:36:06
00
Ked pouzivas vlak tam aj naspat tak si mozes usetrit na male pivo ak si kupis celodenny listok za 1,50€. Inak je to 1€ za jednu cestu.
05.06.2013 - 21:51:02
00
1,5€ stoji cestovny listok na batozinu, dnes som akurat prevazal bike..(btw otras)..

Cena za zjednodušenú prepravu batožín

Cestujúci s platným cestovným lístkom smie v rámci ZP a ZP v PÚB prepravovať najviac tri kusy batožiny. Cestovné za batožinu zaplatí za každý prepravovaný kus osobitne.
jednosmerný lístok (do PÚB aj na ZPB): 1,50 EUR
zľavnený jednosmerný lístok (do PÚB aj na ZPB): 1,00 EUR
jednodňový lístok: 2,50 EUR
týždenný lístok: 6,00 EUR
možnosť rezervácie miesta na bicykel vo vybraných R vlakoch v cene 1,00 EUR
vo vlakoch IC je cena za prepravu: 2,50 EUR (vo vlakoch IC jednodňový a týždenný lístok na batožinu neplatí)

Držitelia preukazov JUNIOR RAILPLUS EURO<26, KLASIK RAILPLUS, SENIOR RAILPLUS, žiackeho preukazu, preukazu ŤZP/ŤZP-S a sieťového cestovného lístka MAXI KLASIK a deti do 15 rokov majú nárok na zľavnený jednosmerný cestovný lístok na batožinu.
Do PÚB povinne miestenkových vlakov je povinná rezervácia miesta na batožinu.


http://www.slovakrail.sk/sk/listok-na-vlak/ine/preprava-bicyklov-a-batozin.html
05.06.2013 - 22:20:43
00
Sypem si popol na hlavu. Mas pravdu. 1,50€ a celodenny 2.50€. Aspon, ze usporu som nepoplietol. :-(
05.06.2013 - 22:47:31
00
No ja som si platil len na jednu cestu, to som mohol napisat :D
06.06.2013 - 00:57:35
00
No co, ja som minule viezol bajk, stojac v ulicke a blokujuc dvere aj chodbicku na kazdej jednej zastavke. A pod hakmi rozlozena rodinka spoluobcanov. Sprievodca mal na mna blbe reci, tak som ho poslal uvolnit mi fleka, kedze "rodinka na vylete" ma mala v analnom otvore... Myslite, ze siel? Zaliezol k strojvodcovi do kabiny.
Cena za bike je inac otrasna. Pri 3-4 ludoch (po 2,50 na jeden vyjazd) + cestovne vyjde lacnejsie auto.

A este spred roka ten isty pripad. Motoracik na cervenu skalu neocakavane plny. No miesta na bicykel obsadili dve dochodkyne s baglami, co niesli na chalupu. A piati bajkeri drzali stroje v rukach, jeden sa zmestil uz len na schodiky s bajkom postavenym na zadne koleso.
PS: v takychto pripadoch to isti zachod a nech sa skusi dakto ozvat, ze mu treba.
11.06.2013 - 14:11:04
00
Nakoniec to dopadlo dobre vtedy aj keď mi trochu trvalo nájsť správny vozeň :D

Prílohy:

IMAG0337a.jpg
IMAG0337a.jpg 1.74 MiB thumb_up0thumb_down

23.06.2013 - 13:31:13
00
keyboard_arrow_up