Ja idem zajtra prvykrat s bikom na vlaku a nikde som nenasiel ci plati listok pre bike na jednu cestu aj s prestupmi ked idem do KE a v Presove mi treba prestupit a ako to je s cenou ked mam ISIC ci normalne 50% dolu cize 75centov alebo plna cena ,dik za info
16.03.2014 - 17:28:26
00
Platí ti celú cestu. Cena je tiež na ISIC nižšia. Je tu aj možnosť kúpiť celodenný lístok na bike, ktorý bude lacnejší ako 2 samostatné, ale nie o veľa.
16.03.2014 - 18:59:34
00
s prestupmi ti platí len ak kúpiš celodenný lístok na bike, inak platí len jednu jazdu
16.03.2014 - 19:59:51
00
presne tak, ak je prestup 3-4 a viac, tak treba celodenny. v čr plati to same. medzinarodny rychlik potrebuje rezervaciu vopred. tu je v suprave pridany obsluzny vagon a sem patria bicykle. sprievodcovi podavas listky a on ti ich v cielovej stanici vyda na zaklade tohto listka.
pred 10timi rokmi (ked este fungovala spešnina) nebol problem na stanici v prijme bicyklov natriet sedadlo chemoprenovym lepidlom so stetcom sirokym 6cm a tam nalepit doklad.
v cr jazdia regionalne vlaky a hlavne diesle masiny 810 a 814, ktore su super upravene pre bicykle.

na slovensku mam pocit, ze žsr je v sfere osobnej dopravy proti akej-kolvek preprave batožiny (kanoe, bicykle, rogalo....), jednoducho to vnimaju ako komplikaciu svojej cinnosti. bicykel , zalezi na sprievodcovi, chcu vacsinou na prvy alebo posledny predstavok.
18.03.2014 - 11:11:49
00
Dagger na 3 prestupy treba celodenný? Asi väčšinou chodím na 2 prestupy (3 vlaky na cestu) ale ani som o tejto informácii nepočul a vždy len s jedným lístkom na bike. Medzinárodný rýchlik potrebuješ rezerváciu len na cestu do zahraničia, inak ak medzinárodným rýchlikom cestuješ v rámci SK, tak ju netreba.
18.03.2014 - 12:14:37
00
Dagger Dovolím si trocha nesúhlasiť. Nehovorím že u nás je to lepšie ako u ČD, ale aj u nás sa dajú biky pohodlne prepravovať. Napr. bagety (813-913), reko vozne Bdteer, ale push-pull, či poschodové jednotky sú celkom vhodne upravené na prepravu bicyklov. Teraz sa mi zdá, že by sa mali rekonštruovať staré B-čka s oddielom pre sprievodcu, vozíčkarov a bicykle. Takže všetko nové, alebo zrekonštruované je v súčasnosti prispôsobené na prepravu bajkov.
Ale samozrejme si aj rád zanadávam keď ide stará súprava namiesto plánovanej :D Ale tam to už mám vymyslené viď foto http://jpeg.cz/images/2014/03/18/BPFUM.jpg
18.03.2014 - 12:28:33
00
Pôsobivé. Predpokladám, že máš nejaký vzťah ku železniciam keď ti toto sprievodca povolí, bežný občan by bol asi vypoklonkovaný aj s bicyklom. Mňa hnevajú staré osobné vozne kedy jediná možnosť je v prvých, resp. posledných dverách. To je naozaj o hubu.
18.03.2014 - 12:36:54
01
Sprievodcu som nepoznal. Skontroloval ma a išiel preč. Cestou tam som hodinu stál pri biku pri vstupných dverách. Cestou späť som bol už unavený a nebola chuť tam zase hodinu stáť tam som to riskol.
18.03.2014 - 13:07:49
00
ako je to s rychlikmi KE-BA?
http://ekonomika.sme.sk/c/7127794/bicykle-prevezu-zadarmo-len-ak-im-stat-kupi-vagony.html
18.03.2014 - 13:14:15
00
ja teda prevazne jazdim s kolom po čr preto som spominal rezervačku na medzinarodny. porezal som teraz cd.cz a maju pre mna novy prepravny poriadok platny od 15.12.2013.
v minulosti to bolo myslim tak, že jeden vlak stal 25kč, druhy 50 a celodenka 70kč alebo 100???. takže mne sa potom oplatila celodenka.
to mas napriklad z kadane do nejdeka 3x . potom cosi pojazdis na božím daru a klinovec a potom naspat zase 3x lebo aj na ubytovnu sa treba vratit , nie ?

erikmir: keby boli nove vozy v celej republike a stare v šrote, bolo by to fajn.
18.03.2014 - 14:29:31
00
Cena je tiež na ISIC nižšia.

Tym by som si nebol isty. Ja som platil tento rok vzdy 1,5, hoci mam isic.
18.03.2014 - 16:10:11
00
Tu máte napísané všetko ohladom prepravy bicyklov vrátane taríf:
http://www.slovakrail.sk/sk/listok-na-vlak/ine/preprava-bicyklov-a-batozin.html

http://www.slovakrail.sk/sk/listok-na-vlak/ine/vlak-a-bicykel.html
18.03.2014 - 17:20:23
00
to erikmir:
vdaka

to all:
treba si uvedomit, ze podmienky sa mozu menit kazdym rokom inak. my ked ideme do čr. tak ochotny režista vycestuje za hranicu, tak nam kupi listky od št. hranice na cielove miesto. listky su skupinove alebo SO-NE. a my si u žsr zase kupime listky "domovska stanica - št. hranica". a tieto i pre den, kedy planujeme navrat domov.
nejake dengy sa takto ušetria.

skusenost:
predali nam listky čd z bodu A do bodu C ale v bode B nastal problem. neskumali sme koli comu.
na perone sme dostali info, ze vlak dalej proste nejde a ze zrejme si budeme musiet najst narychlo (bol uz podvecer a my bicykle pri sebe) ubytovanie na vlastne naklady, lebo ani nahradny spoj čd zabezpecovat nemieni.
tak si "veduci zajazdu" nechal zavolat prednostu stanice a znajuc reglementov, ako celozivotny zamestnanec čsd, mu jednoducho za 30 sekund dokazal, že ho tam nikto neoje*e .

povedal mu, že v takomto pripade aky prave nastal musi čd zabezpecit bud ubytovanie na naklady čd alebo nahradny spoj.
....tak nam vypravili mimoriadny vlak :-)
19.03.2014 - 11:45:23
03
....tak nam vypravili mimoriadny vlak :-)

Tak toto by som chcel zažiť :nod: :y:
19.03.2014 - 11:54:50
02
to bol mimoriadny vlak pre nich lacnejší ako vám zaistiť ubytko?
19.03.2014 - 12:51:25
01
keyboard_arrow_up