totiz ja neviem co bol za problem z ich strany. boli sme poslední cestujuci, ktorí mali pokracovat dalej. je to už par rokov a neviem ci nas bolo 5-6 ludi. islo o to , ze sme mali uz zaplatene ubytko, schylovalo sa do tmy a neboli sme pripravení jazdit s plnou poľnou na kolach.
a jednoznacne vtedy mala podla internych smernic čd zabezpecit spoj alebo noclah. ked ti vydaju listok, tak ta tam aj musia dopravit.....aj toho roku....boli sme na šumave 8 dni a domov sme nesli cez prahu ale juznou tratou a kdesi na vysocine bola vyluka, tak nas naložili do autobusov, kola do 1203jek a šli sme myslim až do brna v buse.

a ci to bolo lacnejsie ? no to zalezi na pricine. ak sa tutlal nejaky prieser a bola to "cierna jazda" , tak to bolo mozno pre nich sice riskantne ale vyhodnejsie ako zabezpecit noclah a potom inšpekcii vysvetlovat koli čomu mali taketo vydavky. vieš 20litrov spalenej nafty (dali nam motorak, asi 810nu) skorej vedia "rozpisat" a zadarmo ako bud z vlastneho vrecka alebo za peniaze drahy platit 1500 kč za ubytko. ale opakujem neviem o co islo a možme len špekulovať
19.03.2014 - 13:15:02
00
Tak vdaka vsetkym za reakcie nakoniec som vlakom nesiel ale v buducnosti sa tomu urcite nevyhnem ale to sa uz informujem na stanici v KE ako to vlastne maju s ISICom ale uz aj inde som pocul ze na listky na bike ISIC neplati
31.03.2014 - 14:48:31
00
Zlavneny listok na bike po novom neexistuje, takze logicky ani ISIC karticka na tom nic nezmeni...
01.04.2014 - 14:10:44
00
od vlani zmena: v cechach zanikol celodenny listok a za kolo sa plati od kilometra !
20.05.2014 - 09:12:06
00
.... a cesta sa da prerušiť po 100km a potom pokračovať dalej - to plati ako aj na Slovensku.
20.05.2014 - 09:14:01
00
Nové vozne určené na prepravu bicyklov pod dohladom cestujúceho v počte 10ks http://www.zelpage.cz/zpravy/9338
Ďalej by malo pribudnúť 30 rekonštruovaných vozňov tiež na prepravu bicyklov.

No a na facebooku som čítal, že sa vedú nejaké stretnutia so ZSSK za účelom zníženia cien prepravy bicyklov.
17.06.2014 - 12:19:55
01
Ahojte, mam otazku. V R606 je pisane dvojite radenie. Voznom Bghmeer som uz siel, je to luxus. Avsak je tam pisane mozne zaradenie vozna BDsee a pani pri okienku na otakzu, ako je to s prepravovu v takom vozni nam len povedala, ze si dajako poradime. Mate niekto s tym starym voznom skusenosti?
24.06.2014 - 20:51:00
00
Obvykle tam býva poznámka, že to jazdí len víkendy a tak podobne. Tu je to asi myslené tak, že sa tam môže vyskytnúť aj tento starý črep. Ale skôr by som tam očakával Bdghmeer. Tie BDs(ee) nemajú vešiaky na bajky, možno ich na niektoré namontovali, ale skôr nie ako ano. Ale dajú sa zamknúť a keď bajk opreš niekam do rohu, tak sa mu nič nestane.
A potom keď budeš mať bajk naložený tak si pýtaj aj tú samolepku na lístok od bicykla, pretože inak v prípade problémov nemáš doklad o tom, že bol bicykel prevzatý do pojazdnej úschovy batožín. Vlaková čata nebude moc ochotná, ale aj tak si ho vypýtaj - mne sa stalo len raz, že som ho dostal, aj to som si ho musel na 2-krát vypýtať. Mám taký pocit, že sa tým chránia pred prípadnými problémami, alebo sú lenivý - neviem.
24.06.2014 - 21:28:36
01
Skor su lenivi, mne minule sprievodkyna len oprela bike o stenu (aj ked tam su stojany) samozrejme ten spadol. Este pocas vlaku sa ma tak ustipacne spytala, ci som na bicykli. Som si myslel, ze jej vadi, ze som od blata. Na pravu pricinu som prisiel az v KE. Bike spadnuty, je aj oskrety ale neviem ci sa to stalo vo vlaku. Najhorsie vsak bolo, ze sa mi pri pade uvolnila brzda. Nastastie som mal domov uz len asfalt. Keby som vtedy vedel o tom potvrdeni...
24.06.2014 - 21:33:04
00
Len pre O2 zákazníkov. Z aplikácie O2 extra výhody.

Prílohy:

Screenshot_2014-07-06-09-16-39.png
Screenshot_2014-07-06-09-16-39.png 401.09 KiB thumb_up0thumb_down

06.07.2014 - 09:21:23
00
Nové vozne určené na prepravu bicyklov pod dohladom cestujúceho v počte 10ks http://www.zelpage.cz/zpravy/9338
Ďalej by malo pribudnúť 30 rekonštruovaných vozňov tiež na prepravu bicyklov.

No a na facebooku som čítal, že sa vedú nejaké stretnutia so ZSSK za účelom zníženia cien prepravy bicyklov.


Podobne su nasadene na trase Prievidza - Bratislava, mozno su to tie nove - minimalne ten 16:21 Zobor cez vikendy chodi s hojnym poctom cyklovoznov. Zo styroch prvych vagonov za rusnom som dnes napocital 3 cyklovozne, pravdepodobne ich mal este viac, je to nadherny luxus.
Edit: tak nie, v Zobore su Bdteer.

Len skoda, ze sa lady nepohli na trase BA-ZA, za posledny polrok je akosi prilis zvyseny pocet ludi, co cestuje s bikom vlakmi. Uschovna batozin na tejto trase v exponovanych casoch je casto plna a dnes to bolo uz v R 613 miestami trochu zufalstvo - minimalne pre sprievodkyne ktore zufalo rozpazovali rukami v Leopoldove, ze batozinove su totalne plne a od Leopoldova do Piestan chcelo nastupit dalsich 8ks bicyklov :D Ale aspon ze bol nasadeny tento vozen so sirsou ulickou do tych starych blsakov by sme takto pekne do ulicky neposkladali :D V NMnV sa to uz nejako poriesilo. V dalsich dvoch vagonoch boli asi tiez tak po 2 bajky v ulicke. Este je i tak dost mile, ze nam umoznili nastupit a nejako sa tam poskladat na tie 2 zastavky a neposlali nas do certa :D

Len sa obavam aby sa nestalo to, ze bude vlakmi cestovat prilis velke mnozstvo ludi a budu z kapacitnych dovodov musiet na niektorych linkach umoznit nastup iba s rezervaciou cyklomiest vopred.

Prílohy:

20072014713.jpg
20072014713.jpg 419.61 KiB 3 thumb_up0thumb_down

20.07.2014 - 21:41:39
00
Mna v ceskom rychliku zaujal voz
http://www.vagonweb.cz/fotogalerie/CZ/CD_Bbdgmee236.php
Oficialne pre 12 bicyklov ale do tych priestorov by sa urcite zmestilo este 12 dalsich.
Je to taka samoobsluzna varianta vozna pre batozinu z nasich BA-KE rychlikov.

Na trase BA-KE som zvedavy s cim pre cyklistov pride od decembra RegioJet.
V navrhu noveho CP uz ich vlaky su (trat 120).
http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/5338-Prvy-navrh-GVD-20142015-pre-osobnu-dopravu
.
20.07.2014 - 22:01:18
00
Ake mate skusenosti s tymi vesiakmi vo vlaku a vacsim rozmerom bicykla? Moja skusenost je taka, ze 29" a treking je prilis dlhy a stoji zadnym kolesom na zemi...
Inzinier to asi navrhoval na bezne rozmery 26-ky
30.07.2014 - 10:13:34
00
Ja som mal bajk z BB do ZV v starom vagone na batozinu a tam boli vesiaky na striedacku v 2 vyskach a zmestil som ho tam uplne v pohode, potom zo ZV do BA uz v novom vagone a tam to bolo podobne a rovnako bez problemu
30.07.2014 - 10:38:50
00
Zda sa, ze regiojet o prepravu bicyklov na trase BA-KE nema zaujem :( V CR sa uz 3 roky vyhovaraju, ze este nestihli zabezpecit vhodne vagony.
http://www.regiojet.sk/bratislava-kosice/sluzby/preprava-batoziny/
15.12.2014 - 07:40:11
00
keyboard_arrow_up