Zdravím, dúfam že som dobre zaradil tému chcem sa Vás spýtať či nepoznáte nejakú aplikáciu pre mobil (android) ktorá vďaka GPS bude ukazovať veci ako napr. rýchlosť, počet najazdených km, priemerná rýchlosť atď. ďakujem za odpoveď
29.05.2011 - 19:11:48
00
Len tak zbezne co mam vo fone tak: SportsTracker(dost zlozity, pre viac sportov, vela nastaveni a pod.) alebo Trailguru(jednoduche, spolahlive, presne to, co podla popisu ocakavas :)).
Edit: screen z trailguru :)
tapatalk.com
29.05.2011 - 20:23:13
00
Ja pouzivam Move! bike computer. vie to presne to co trailguru + vie to exportovat nahrate trate gpx do kml formatu a tie potom mozes prezerat v google earth.
29.05.2011 - 20:42:04
00
ďakujem Vám presne to som potreboval! ešte vymyslieť držiak na mobil a môžem vyraziť :D
30.05.2011 - 09:04:53
00
egze:
ako narocna je ta aplikacia na baterku?
Ja mam SportsTracker a je to narocna aplikacia, takze rychlo vystavi bateriu :(
01.06.2011 - 23:36:22
00
hociaka aplikacia ktora vyuziva GPS prijmac ti rychlo vystavi baterku...
05.06.2011 - 15:06:59
00
ja používam Tracks (od gugla) a pred tym RunKeeper.... len tak na vyskúšanie ;-)
05.06.2011 - 15:53:08
00
Prečo všetci chcete tachometer v mobile, ktorý meria rýchlosť a vzdialenosť na základe signálu z GPS? Však je na trhu toľko lacných a dobrých cyklocomputerov aj s barometrickým (!!!!) výškomerom, ktoré poslúžia oveľa lepšie a oveľa, oveľa presnejšie.

Tachometer závislý iba na GPS vám predsa napočíta naviac dosť veľa metrov aj keď ste na pive (mladší a "športovci" na kofole) v krčme. Nehovoriac o roklinách a dolinách, kde vôbec nie je GPS signál. Načo je vám potom taký "TACHOMETER"?
05.06.2011 - 19:26:31
00
laco GPS zatial žiadne nemám tak sorry za blbý dotaz ohladne napočitávania ked zastaviš.To sa nedá vtedy kvazi vypnuť a po nasadnuti na bike znovu spustiť( alebo nastaviť nejaká automatika) aby zbytočne nenapočítavala GPSka? Tak ako pišeš to funguje u všetkých GPS že aj keď sa nepohybuješ tak napočitava?Rozmýšlam nad GPSMap62s.dik za objasnenie
06.06.2011 - 22:23:46
00
Priložil som obrázok, ako to vyzerá, keď si sadneš na pivo. Keď si sadneš na viac pív, môže to vyzerať aj horšie.

Áno, dá sa vypínať a zapínať. Tým by si to najhoršie eliminoval. Ale furt sa stresovať, či som nezabudol vypnúť, alebo zapnúť. A na druhej strane, sú vlese miesta bez GPS signálu, alebo so zlým signálom, kde sa vyskytnú tiež rôzne "úlety". Potom taký výstup v podobe prejdených kilometrov a priemerných resp. max. rýchlostí je zlý. A výstup o nastúpaných metroch je zlý už úplne. Navigačné SW (aj prístroje Garmin) majú síce algoritmy, ktorými sa bludné dáta snažia eliminovať, niektoré úspešnejšie, niektoré menej úspešne. Ale nikdy to nie je ono.

Takže: Na počítanie kilometrov a podobných vecí slúži cyklokomputer, ktorý meria podľa počtu a frekvencie otočení kolesa so známym a nemenným obvodom. GPS cyklokomputer nenahradí.

GPS prijímač slúži na orientáciu v teréne, na záznam prejdenej trasy, na navigovanie podľa dopredu pripravenej trasy a pod.

Tú GPSMAP 62s si kľudne kúp. Je to dobrá voľba. Dobrá voľba by bol aj Oregon 450. GPSMAP má lepšiu čitateľnosť displeja, Oregon má zas displej väčší a s väčším rozlíšením a je menší a ľahší. Ale tá čitateľnosť displeja na GPSMAP je taká dobrá, že by som sa ťažko rozhodoval, ktoré výhody prevážia. Do Oregona aj do GPSMAP sa dajú nahrať rastrové mapy zadarmo - je to výhoda oboch. Ja mám Oregon 450 a používam výhradne rastrové mapy.

Prílohy:

1.jpg
1.jpg 177.09 KiB thumb_up0thumb_down

07.06.2011 - 09:59:09
00
egze:
ako narocna je ta aplikacia na baterku?
Ja mam SportsTracker a je to narocna aplikacia, takze rychlo vystavi bateriu :(



pokial mas zapnuty displej pocas nahravania, tak to ti batersku zerie fajne, ja to pouzivam cisto len na zaznamenavanie, displej mam vypnuty a telefon v ruksaku a 2hodiny zaznamenavania plus zapnute mobilne data plus pocuvam hudbu mi zobralo 30% baterky..to je myslim celkom ok
07.06.2011 - 11:15:52
00
tiez ten MOVE! pouzivam len ako tracker prejdenej drahy s vypnutym displayom. vydrzalo mi to 4h cestu s tym ze ostalo 30-40% baterky. Toto ale zalezi od typu telefonu. Rata ti to "cisty cas" ked sa hybes aj total ktory bezi aj ked sedis na pive. Ako tachometer pouzivam nejaky lacny cateye co som dostal z kaktusu gratis k bajku
07.06.2011 - 13:38:26
00
Rata ti to "cisty cas" ked sa hybes aj total ktory bezi aj ked sedis na pive.



Ako zistí, že sedíš na pive, keď tok GPS dát mu hlási, že pobehuješ okolo?

Ako vieš, koľko z tvojho sedenia na pive započíta do "čistého času" a koľko správne priradí sedeniu na pive, teda státiu?

Na záznam trasy je to O.K., ale ako cyklokomputer/tachometer sú podobné programy iba peknou hračkou s peknou grafikou a s diskutabilným použitím.
07.06.2011 - 13:51:14
00
no ked sedis na pive tak to stoji, ale akonahle sa vyberies peso po pivo zas sa to rozbehne :D ako som povedal ako tachometer to nepouzivam. Robi to ale naslapane stupanie, nie len najvyssie dosiahnute prevysenie. Kedze toto moj cateye nevie. Skusal inac niekto presnost barometrickych vyskomerov v premenlivom pocasi? Napriklad ako v pocasi ako teraz, ze je jasno a potom pride vlna nizkeho tlaku. Viem ze GPSko je vo vyskovej osi dost nepresne, ale nemam to moznost porovnat...
07.06.2011 - 14:52:58
00
laco dik za vysvetlenie ja cyklokomp použivam a budem nadalej a presne na to čo si písal chcem tú 62s. Uvidim ako sa kamarátovi osveči na tom závode 1100 mil cez SR do ČR.
07.06.2011 - 20:50:39
00
keyboard_arrow_up