ahojte, prečítal som tu na fore kopu príspevku k tomuto problému, ale to čo potrebujem som nenašiel tak to hodím sem.Mám taký problém pri jazde zo sedla mi niečo puká a ozýva (rezonuje) sa to cez celý rám, už som skoro všetko popozeral odšróboval vyčistil nahodil späť (predstavec, barany, sedlovka, upínaky.) a utiahol a robí to stále, myslel som si že to môže ísť od upínakov tak som jemne namazal spoje kde sa dotýkajú s rámom a utiahol robí to stále už neviem v čom to môže byť. Môžno výplet ale to tiež neviem či by také zvuky mohol robiť on. Zaujímavé že pri jazde v sedle nič ale ako náhle začnem spruntovať alebo idem kvôli kopcu zo sedla tak to robí iba v tedy. A pukne to iba 4-5x keď sa pohnem do predu a nakloním potom nič nakloním sa do zadu a zasa to pár krát pukne. Nemal takýto problém niekto s vás ? tuší niekto v čom by to mohlo byť ?
mám trek 1.5.
16.06.2011 - 22:03:38
00
mal som ten istý problém, v sedle nič a pri šprinte puknutie pri každom potiahnutí pedálov. problém bol v príliš blízkej vzdialenosti senzora tachometra a magnetu na špici, takže ako sa bajk nakláňa a špice zrejme prehýnajú, tie dve malé prkotiny sa ťukali o seba. skús posunúť snímač trochu ďalej, možno je to aj tvoj problém.
17.06.2011 - 06:59:19
00
ahoj, bol som to vyskúšať tak som urobil takýto test: senzor som vytočil od kolesa a magnet som dal dole a robí to stále. A ako to pukalo tebe ? lebo mne keď to puká tak je to celkom počuť a pochybujem že magnet+snímač by bol schopný vydávať taký zvuk. Niečo iné vás nenapadá ?
17.06.2011 - 17:10:49
00
Najskor by som tipoval pedale,stredove zlozenie alebo hlavu pripadne vyplety.
17.06.2011 - 21:45:20
00
pedale mám nové (look keo classic), skúsim hodiť druhé a vyskúšať. A ako to potom odstrániť ?

A môže to byť aj výplet ako mám zistiť či to robí on ? a ako to opraviť ak by to pukanie bolo spôsobené výpletom ?
17.06.2011 - 22:24:36
00
Niekedy sa mozu ozyvat kufre alebo slabsie pritiahnuty a nepremazany zavit uchytenia pedalu v kluke. Alebo spoj osi stred.zlozenia s klukami to ale zalezi aky mas system, ja som za to ze vsetko treba mazat.
Volakedy mi praskal vyplet na prednom kolese Mavic Cosmic tak som prestrekol spoj uchytenia dratov k naboji a prestalo to,pri kolese sa to ale da lahko identifikovat,urcite sa zvuky "nesirili celym ramom".
18.06.2011 - 08:17:30
00
Mne to robil orech ..mechanik nedal jednu podlozku na kazetu a take pukanie to robilo ze az..hlavne ked som poriadne slapol na to.....
18.06.2011 - 08:49:37
00
to federer: orech to snáď nebude, pretože kazeta je tam od nova mám na ňom okolo 1,5k a začalo to robiť až teraz, minule som musel ísť domov s treningu po mokrej vozovke tak sa mohol zaprasiť výplet alebo niečo také aj keď som ho potom dôkladne vyumýval.
to hugo: keď dávam pedále závit vždy premažem, a stred mám 4-hran. A čím mám streknúť výplet ? WD40 aby sa vyčistili spoje, silikónový olej (musel by som kúpiť už nemám), alebo olej s ktorým mažem reťaz ?
18.06.2011 - 10:05:38
00
Tak poďme : zaprieť predné koleso o stenu a kývať - preklápať oblúky, s brzdou, bez brzdy, potom nohou do stredu rámu, z jednej, z druhej strany, potom sedlo ,sedlovka, na záver keď dovtedy nič ešte rovnako nohou sa oprieť do upináku a jemne opakovane do náboja pretláčať. Skontroluj aj skrutky na prevodníkoch. Sralo by ma to...
18.06.2011 - 11:46:45
00
Ja som mal podobný problém s pukaním, pukalo to pri jazde zo sedla, väčšinou až po prejední určitej vzdialenosti a pri zábere pravou kľukou. Skúšal som rôznu diagnostiku a bol som presvedčený, že to vychádza od pedálov. Najskôr som vymenil kufre, chvíľu som myslel, že to pomohlo, potom som menil pedále, ale nakoniec bol problém v stredovom zložení. Keď som ho rozobral, na jednej strane trochu zadrhávalo. Po výmene je to O.K.
18.06.2011 - 12:21:17
00
Volakedy bol casto hlucny octalink ked sa nieco dostalo do draziek tak bolo treba rozoberat a cistit.Mozno je chyba v miskach,mohli sa po neakej dobe povolit,pri rame s talianskymi zavitmi sa mí to stavalo aj ked toto je iny pripad.
Jo,a vyplet som "namazal " hocicim mastnym.
18.06.2011 - 13:59:46
00
Mne to robi tiež. Prisiel som nato že ten zahadny zvuk roby bouden ktory je upnuty o ram plastovou svorkou na kable. Môže to robit aj prilis vysunuta carbonova sedlovka. U mna to je ten bouden.
18.06.2011 - 16:17:43
00
čawte, bol to predsa len ten výplet. Nastriekal som celý výplet (uchytenie-náboj, miesta kríženia výpletu) a prestalo to :party: . Nechcem to zakriknúť, tak to snáď vydrží. 8)
Vďaka ľudia, v živote by ma to netrklo že toto môže robiť výplet. :tmi:
18.06.2011 - 18:42:54
00
ahojte, tešil som sa predčasne dnes mi to začalo robiť zas a už ani spreje na to nepomáhajú. Vybral som koleso s vidlice zatlačil som s hora naň rukami. Potom som ich dal preč a koleso som pustil asi s výšky 1cm o zem a prasklo v ňom to isté keď som spravil ibaže som ho nehádzal o zem a potočil ho po zemi zasa v ňom prasklo. :tmi: Už si neviem rady ;( nenapadá vás ešte niečo sú to kolesá bontrager ssr. Ešte ich zajtra vyskúšam vyzuť (plášte duša - dole) a streknem niečo do nitov (závitov) s vnútra. Len sa chcem spýtať či tam môžem streknúť WD40 na to praskanie s náboja to na chvíľu pomohlo, len sa bojím keď streknem do závitov nitov tak sa mi koleso rozcentruje, neviem fakt. Skúste poradiť keď vás niečo napadne. :sweat: :geek:
20.06.2011 - 19:47:50
00
Predaj tie šmejdy!
20.06.2011 - 20:10:11
00
keyboard_arrow_up