Ahoj, mam na Jackovi (GHOST EBS Race Lector 2010) original sedlo GHOST VL 1376, ktore mi ale akosi nesedi a docela odiera uz pri 4h vyjazdoch (slapem co najviac v sede).
Planujem teda zmenit ale ked som si cital na Fi'zi:k tak podla toho ich systemu rozdelenia sediel vzhladom na ohybnost chrbtice jazdca by som mal mat Arione (najohybnejsi) model K:ium alebo Versus. Lenze ako tak na to pozeram toto sedlo je zrovna stavane na uzko. A mam pocit, ze aj to aktualne co mam je podobne dizajnovane a omina ma.
Na MTB jazdim povodny Fi'zi:k model Nissene 2008 a ten je VELMI komfortny ale zaroven aj hodne velky a tazky.
Viete poradit nieco (samozrejme odhadom) vhodne na ziletku?
Zatial by som asi vyrazil pri najblizsej navsteve BA do Kaktus bikes alebo Sport servis kde maju vraj testovacku Fi'zi:k a poskusat ci to Arione naozaj sadne. Alebo este za paradnu cenu a velmi lahke Selle Italia SLR TT.
Diky.
22.06.2011 - 08:20:26
00
Pred casom som riesil ten isty problem. Na cestaku som pouzival Fizik Nisene. Po dlhsich vyjazdoch 4 a viac hodinovych sa mi zacali robit pluzgiere. Nevedel som ci je to od cyklovozky alebo od sedadla. Cyklonohavice boli nove a sedadlo stare. Sedadlo som vymenil za Spezialized Tupe Gel a od vtedy nemem ziadny problem. Tieto dva sedadla sa ani nedaju porovnat. Je to uplne ina "liga". Uz som zacal uvazovat zaobstarat si aj na MTB bike taketo Spesl TUPE sedadlo. Zatial ma odradza ze nema zosilneny bok a v pripade padu sa rychlo poskodi. Dokonca sa mi na nom lepsie sedi ako na Selle Italia SLR XC Gel Flow ktore mam na MTB biku.
22.06.2011 - 09:03:09
00
Pred casom som riesil ten isty problem. Na cestaku som pouzival Fizik Nisene. Po dlhsich vyjazdoch 4 a viac hodinovych sa mi zacali robit pluzgiere. Nevedel som ci je to od cyklovozky alebo od sedadla. Cyklonohavice boli nove a sedadlo stare. Sedadlo som vymenil za Spezialized Tupe Gel a od vtedy nemem ziadny problem. Tieto dva sedadla sa ani nedaju porovnat. Je to uplne ina "liga". Uz som zacal uvazovat zaobstarat si aj na MTB bike taketo Spesl TUPE sedadlo. Zatial ma odradza ze nema zosilneny bok a v pripade padu sa rychlo poskodi. Dokonca sa mi na nom lepsie sedi ako na Selle Italia SLR XC Gel Flow ktore mam na MTB biku.

Pozeral som aj tie Specialized sedla ale nemam na ne referencie okrem netu a ich dizajn sa mi zdal az moc futuro - ale pokial dobre sluzia tak pridam na zoznam tych co otestujem pred kupou.
Dikes za info.
22.06.2011 - 09:11:28
00
sedlo je individualna zalezitost - podla pozadia konkretneho sudruha..
neodporucam dat prilis na reklamu a marketing - aj z profipelotonu su zname pripady ked borci jazdia relativne takze a velke sedlo (armstrong, stybar - ssm concor) namiesto ultralahkych karbonovych skrupin..
mne napriklad fizik nevyhovuje vobec - jazdim na mtb tundru a dalsi fizik by som si nikdy nekupil. naopak poznam kopec ludi ktorym to uplne vyhovuje a nikdy by si nesadli na moje selle italia slr xp
22.06.2011 - 10:26:40
00
Pozeral som aj tie Specialized sedla ale nemam na ne referencie okrem netu a ich dizajn sa mi zdal az moc futuro - ale pokial dobre sluzia tak pridam na zoznam tych co otestujem pred kupou.
Dikes za info.


referencie na toupe su vsade na forach
ja ich vozim tiez na oboch bikoch a neviem vynachvalit...
akurat treba davat bacha na mtb ak mas vyssiu vahu, toupecka sa pod tazkymi jazdcami dost lamu
na ceste pohoda aj pre tazkotonaznikov

Prílohy:

cimg1701.jpg
cimg1701.jpg 99.6 KiB thumb_up0thumb_down

23.06.2011 - 13:31:27
00
referencie na toupe su vsade na forach
ja ich vozim tiez na oboch bikoch a neviem vynachvalit...
akurat treba davat bacha na mtb ak mas vyssiu vahu, toupecka sa pod tazkymi jazdcami dost lamu
na ceste pohoda aj pre tazkotonaznikov


Vdaka. Vcera sa mi podarilo pozicat testovacku Specialized Romin - ak nahodou nesadne skusim este Toupe a ako vravi slepy "uvidime" :] Dufam, ze jedno z nich "sadne".
23.06.2011 - 14:27:45
00
keyboard_arrow_up