daj si tam poverkord aj s linerom a nespekuluj!
04.10.2010 - 16:14:21
00
Ale ja potrebujem rozchodiť Nokon s novými radiaci lankami, takže žiadny iný mix neprichádza do úvahy.
A okrem toho mám k dispozícii aj nový liner Nokon ak by bolo treba. Len mi nejde do hlavy keď Raro hovorí, že do nokonu ide len 1mm lanko a manuál Nokonu hovorí niečo iné.


Naposledy upravil Turbi dňa 04.10.2010 - 16:22:11, celkovo upravené 1 krát.

04.10.2010 - 16:18:40
00
Obnovím tému pretože chaosím a nikdy som si nemyslel, že nejaká "kabeláž" ma uvedie do pomykova.
Na stránke výrobcu je uvedené, že lanká do Nokonu sú hrubé 1,2mm. http://www.nokonusa.com/images/drlrmbinst.pdf
To by znamenalo, že do Nokon lineru v pohodke vtrepem štandardné trebárs Shimano radiace lanko. Ale nie je tomu tak, otázka qua prečo?
Neviete o tom či v minulosti robil Nokon užší liner a tým pádom bolo treba až užšie lanká?
P.S. jediné čo ma napadlo je to, že nové lanko ktoré som tam dával nie je dokonalo ukončené a keďže radiaci liner veľa priestoru na vôlu nemá preto mi to tam išlo ťažko. Hmmm


řadící lánko Nokon je užší cca 1,1mm a na něj je i jejich řadící liner, běžné lánko tam nenacpeš.
dá se sehnat předtažené (používá se pro gripy) a to je v pohodě, nebo originál lánko Nokon 8)
jo a hlavně tam necpi teflonované! ale obyč nerezové a namazat olejem!
04.10.2010 - 16:20:30
00
Prúser je v tom, že mám k dispozícii trebárs lanko Jagwire Ripcord /poteflonované/ ktoré je síce 1,1mm hrubé lenže stačí aby len trošičku bolo nové lanko na konci "lehce" deformované a už to do lineru Nokonu nechce v pohodke vliezť. hehe, hmmm, uff.
P.S. poteflonované tam cpať nebudem a chcel som len naznačiť, že tam treba asi nacpať len kurevsky kvalitné a dobre opracované lanko. hehe
04.10.2010 - 16:29:51
00
Kubad no najviac ma mätie to, že na stránka Nokonu píšu o radiacom lanku 1,2mm.
P.S. Qua akurát nemám po ruke Sram lanká, tie sú 1,1mm.
P.S.2 Záhada vyriešená. 1,1mm lanko tam išlo fajn. Prúser bol v tom, že ma zmiatlo aj to, že v tom boli pôvodne niekym nahodené lanká 1,2mm.
04.10.2010 - 16:34:44
00
řadící lánko Nokon je užší cca 1,1mm a na něj je i jejich řadící liner, běžné lánko tam nenacpeš.
dá se sehnat předtažené (používá se pro gripy) a to je v pohodě, nebo originál lánko Nokon 8)
jo a hlavně tam necpi teflonované! ale obyč nerezové a namazat olejem!




Páni, špekulujem nad Aligator Mini I-link, používam Grip a rám je Canyon Nerve XC 2010 (vnutorne vedenie bowdenov).

Napojenie bowdenu cez spodok je náchylné na zapraskanie blatom, ku koncu Beskid MTB tour som skoro nevladal grip pretocit :(
Utesnit sa to neda, cele sa to hybe hore dole, zivotnost radenia je do 1000 km potom fakt ide tazko a blbne.

Otazka je ci I-link bude korektne spolupracovat s 1.1mm lankom pre grip, a ci zvladne dane podmienky.
Pre znalcov a uzivatelov kludne nafotim ako je to priestorovo usporiadane, a budem ozaj same ucho ohladom praktickych rad.

Upozornujem ze keby sa dal pouzit normalny bowden v celku, tak uz tam davno je :)
Ak sa da natiahnut liner od zaciatku po koniec, tak potom je i-link pre mna uplne v poho, odzadu od saltra sa snad tolko kontaminovat nebude.
07.07.2011 - 15:17:34
00
Ak sa da natiahnut liner od zaciatku po koniec, tak potom je i-link pre mna uplne v poho, odzadu od saltra sa snad tolko kontaminovat nebude.

odpoviem ta túto časť tvojej otázky:
Liner mám natiahnutý od predu do zadu v celku va všetkých bikoch s NOKONM ,bordel sa tam nemá ako dostať a kedže použivam Powercordz tak ani nemusim premazavať lanko a ani sa nedá tak ho raz za roky vyhodim.
Použivan NOKON a tam ako pisal David to lanko nenacpeš aligátor je mi nesmpytický a tak neviem ako je to tam s priemerom laniek.Ozaj prečo Aloigartor a nie Nokon?
07.07.2011 - 17:40:05
00
Co sa tyka aligator vs nokon, je mi to vcelku jedno, aligator mini i-link som videl nazivo na biku a velmo sa mi pozdaval, a na jednom mieste budem potrebovat vcelku ostry ohyb.

Powercordz + Gripshift sa kamaratia? Tusim grip potrebuje lanko specifickeho priemeru 1.1mm

Len tak zo zvedavosti, kde sa daju kupovat nahradne linery do aligatoru/nokonu?


Naposledy upravil Flinker dňa 07.07.2011 - 17:53:30, celkovo upravené 1 krát.

07.07.2011 - 17:45:12
00
Aligator neviem a do NOKONU veci kupiš na werk.cz.Ostrý ohyb spravíš malými korálkami
07.07.2011 - 17:49:20
00
keyboard_arrow_up