Áno, a ešte môžeš za jazdy nohou dorovnávať ten krivý kotúč a riešiť tak cinkanie.
Tuším si to dám patentovať. Len aby nebolo treba prešlapávať z pedálov na brzdu, tak to ešte musím nejako skombinovať s týmto systémom pohonu:

http://www.ihracky.sk/public/imn-115fe3d38e561899.jpg

Inak by to bol v technických pasážach pekný kazačok.
14.05.2010 - 19:21:54
00
Zdravim, nechcem zakladat novu temu preto pisem do tejto, mam otazku ohladom brzd Avid elixir r , ktore som si nedavno kupil nove z eschopu. Pri brzdeni prednou brzdou pri velkej rychlosti sa ozyva od kotuca taky prerusovany zvuk nie je to cinkanie kotuca ani nic podobne- trasenie ramu , vybracie. Moze ten zvuk sposobovat vzduch v otvoroch kotuca, ktory prechadza pomedzi platnicky ? stretli ste sa uz s niecim podobnym? Inac zadna ide v pohode uplne ticho a obidva kotuce mi vobec nesuchaju o platnicky ani v zakrutach pri nakloneni, su nastavene presne. Brzdy mi na zaciatku brzdili slabsie ale po niekolkych jazdach sa dost vyrazne zvysuje ich sila, takze si myslim ze chybne asi nebudu.
21.05.2010 - 20:16:33
00
Este pojazdi, pretoze brzdy si musia sadnut. Moze to byt sprievodny jav, ze brzda este nieje zabehnuta. Po zabehnuti budu brzdy brzdit dost razantne. Mne sa po rane od konara ohol zadny kotuc a sprava sa to tak ze aj pri citlivom brzdeni to na tom ohnutom mieste flekuje. Narovnanie neprinieslo zelany ucinok, takze ho vymenim.
21.05.2010 - 20:30:26
00
Nechce sa mi to tu všetko čítať ale ja som mal podobný problém a postačilo v servise prefrézovať vidlicu a zadnú stavbu. Vlastne plochu kde sa spája vidlica z adaptérom a bolo po probléme.


moze mi niekto vysvetlit co sa tam a ako frezuje dik ;-)
27.05.2011 - 15:33:20
00
Mne počas jazdenia občas cinkal 203 predný rotor a to napriek tomu že mám pevnú osku QR15 a bola dotiahnutá dobre. Problém sa prejavoval pri určitej rýchlosti v závislosti od dezénu fat albertov ale len pri jazde po rovnom povrchu - asfalt.

Keďže mi akékoľvek nežiadúce zvuky lezú na nervy, vyriešil som to výmenou kotúča, nakoľko pôvodné nerezové (myslím G2) sa dosť krútia, možno aj preto začal avid konštruovať posledné verzie rotorov trocha iným spôsobom pri priemere 203, kde je stredná časť "celo-liata" ako cirkulárka a paprsky začínajú až niekde v tretine či polovici rotora, no vyzerá to blbo.

Namiesto týchto rotorov som dosadil plávajúce Hope floating saw 183+203 a i keď prvotné inštalovanie bolo trochu zdĺhavejšie, som maximálne spokojný.... žiadne nepríjemné zvuky, neprehrievajú sa tak ako klasické, nakoľko hliníkový unášač odvádza lepšie teplo, samozrejme zabezpečuje aj ich lepšiu stabilnú polohu a trecia plocha pekne na nitoch "pláva" presne tam, kde má. O peknom vzhľade hovoriť nemusím. Veľa tunerov si ich dáva už len kvôli tomu.

Prílohy:

hopac.jpg
hopac.jpg 224.7 KiB thumb_up0thumb_down

27.05.2011 - 16:49:19
00
sa ozyva od kotuca taky prerusovany zvuk nie je to cinkanie kotuca ani nic podobne- trasenie ramu , vybracie.


Nie je to vada brzdy, mne sa to stávalo na avidoch zväčša po umývaní biku kedy kotúče dostali trochu čistiacich prostriedkov na seba čo mohlo spôsobiť napr inú klzkosť materiálu napr aj nečistotami. Pripomína to narážanie tých otvorov a robí to aj pri malých rýchlostiach pri určitom brzdnom účinku, vždy som tento zvuk odstránil keď som brzdy trošku vypálil pri dobrom zjazde dole kopcom :lol:
27.05.2011 - 16:57:13
00
Ahojte, čo si myslíte o týchto brzdových platničkách http://www.suncycle.sk/sk/produkt/mtb-desticky-alligator-avid-elixir/2360 Cena je výborná, ale oproti 20€ originálom tam bude asi nejaký háčik, že?
24.07.2011 - 22:38:30
00
R-kové platne vieš zohnať za 15eur...
25.07.2011 - 12:48:25
00
Ahojte, čo si myslíte o týchto brzdových platničkách http://www.suncycle.sk/sk/produkt/mtb-desticky-alligator-avid-elixir/2360 Cena je výborná, ale oproti 20€ originálom tam bude asi nejaký háčik, že?


Kludne ich vyskusaj, myslim ze nebudu zle (navyse su sintrovane tak nieco vydrzia)...a za tu cenu :!: Ja som nad nimi rozmyslal ale nakoniec som vzal goldfreny...
25.07.2011 - 13:02:30
00
Djexpres, hore si pisal ze instalacia tych kotucov hope bola zdlhava, preco?? uvazujem tiez ze si take dam...
25.07.2011 - 13:03:55
00
keyboard_arrow_up