takze po a)

nie som ziaden frajer a mrzi ma, ze si z mojho prispevku nadobudol tento pocit, nejazdim ziadne zveriny, respektive poznam ludi, ktori jazdia extremnejsie veci ako ja...som skor cross-country zalozeny jazdec s uctou k prirode a lesu a nejazdim kade pride na rozdiel od inych ....

po b)
co sa tyka toho zvlneneho kotuca na 95 percent si za to mozes sam (tot moja vlastna skusenost) , a sice nespravnym brzdenim, kotucovky maju totiz tu nevyhodu ze aj pri slabom brzdeni sa velmi prehrievaju, ak teda dlhsiu dobu 30 sekund a viac vkuse bez prerusenia brzdis, zacnu sa velmi prehrievat a moze dojst az k zvlneniu kotuca, preto pri silnom a dlhodobom brzdeni treba brzdit prerusovane a nechat vzdy aspon 5-10 sekund medzi jednotlivymi intenzivnymi brzdeniami....
ved skus na starsom aute ist dolu kopcom a brzdit iba brzdami, po case ak ich budes sustavne namahat ti zacnu vadnut....takze tolko moj prispevok do diskusie...

geroy
03.10.2004 - 23:35:35
00
su to kamko kotuce ktore sa daju sazdit ale najlepsie? kolko si ich vyskusal?mne sa zda ze len tie. Skus si avidy mechaniky a uvidis ze to je jedina mechnika ktora brzdi. Nes tie haysi mechaniky tak to radsej vecka.
04.10.2004 - 15:33:30
00
no ja som uz trocha tie brzdy zabehal a musim povedat ze nemaju chybu :) ucinnost brzdenia ozaj fajna, je na to pat rokov zaruka, vobec nepistia. povedal by som, ze velkou vyhodou je aj moznost plynulejsie regulovat intenzitu brzdenia a aj tie najstrmsie klesania sa daju plynule ubrzdit bez smyku a zbytocneho nicenia plasta. neskusal som este bahno a vodu tak to dam potom vediet, ale v suchom terene sa chovaju viac ako dobre. o mechanickych kotucoch som nepocul nic dobre a uznavam, ze Avid je velmi dobra znacka a ze aj tie mechaniky musia brzdit velmi dobre. otazka je za aku cenu, podla mna porovnatelnu alebo vyssiu ako stoja tieto rafikove magury.
04.10.2004 - 18:18:10
00
a poradíte aj mne ? :) potrebujem mať vyvrtané závity aby som prichytil kot. brzdy na IS vpredu aj vzadu ? :(
12.08.2011 - 12:42:53
00
Aaa, tusim si vitaz sutaze kto vyhrabe najstarsiu temu :lol: .. 7 rokov :y:
12.08.2011 - 13:18:51
00
keyboard_arrow_up