DAVORIN XCM Slovak paradise

10.09.2011
12. kolo - Cyklomaratónska séria
10. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Hrabušice - Podlesok (Slovensko)

Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (26)
AK4477alfiretoAndobikerarmgcorrieGreywolfKockaKotolnikBBkrtko333magic7marenmaturmilsumisenoMisqa12MSHPajoncekpetrerichardleromanxRudy79scr@tchsenky15vankesyojo
z pohladu 3. najrýchlejšieho na 40 km :
parkovanie výborné, len strašne daleko od štartu, prezentácia horror, ci prihlásení ci neprihlásený, ci zaplatený ci nezaplatený, všetci vypisovali prihlášku a stáli v radoch a nakoniec som dostal ajtak klobasu miesto pirohov. Posunutie štartu je najhoršie čo može byť z pohladu pretekára ktorý ide bojovať o umiestnenie (na tomoto maratone je to už asi štandard).
Značenie uplné zlé, chaotické, napriek tomu že som to šiel vicmenej z pamati, niekolkokrát som zle odbocil (vedel som kadial sa ide no znacenie nebolo alebo bolo matuce, alebo neskoro do zakruty nakreslená šípka. Jedine umyvanie bajkov na 1. ale to asi len preto ze som bol 3. v ciely.
K traťi sa radšej nevyjadrujem,chapem ze sa tažko vybavuje povolenie, no za tatu variantu nadalej neviem povedať nic pozitívne. ze nejaký výťazi a umiestnený došli do ciela si malokto všimol, hlavne že hrala užasná ludová kapela, ktorá podla mna na tuto akciu nie je vhodná (pri vyhlásení výsledkov z toho Ronam urobil srandu, a dalo sa to tak zobrať, ale v skutku to bolo podla mna na plač). Sprcha opať strašne daleko od parkoviska, a nikde neoznacené, nikto nevedel kde to vlastne je. Vyhlásenie výsledkov zas neskutočne natiahnuté ( Romanovi všetka česť, rozprával dobre a robil šou,bolo to fajn, len takto to treba začať o 2 hodky skor nabuduce).
Bol som pred 4.rokmi, vtedy som vyhral dlhu trať, mal som podobné dojmy. Suma sumárum nic sa tu nezlepšilo ani nepokazilo,bol to taký Slovenský podpriemer.
Nepíšem to preto lebo chcem strašne kritizovať, len nech sa tie (podla mna velmi jednoducho riešitelné veci) konečne opravia a bude to fajn pretek v krásnom prostredí na urovni.
12.09.2011 - 12:28:48
00
no podľa mňa parkovanie či to prvé alebo druhé na lúke bolo relatívne stále blízko štartu

na prezentáciu som prišiel s vytlačenou prihláškou pani za stolom pozrela či mam zaplatene nemal som poslala ma k druhému stolu zaplatiť zaplatil som vrátil sa opäť k pani dal jej prihlášku z bločkom o zaplatení a dostal igelitku zo štartovným číslom celu prezentáciu som mal vybavenú ani nie za 3min

značenie bolo si myslím dobre nemal som problém že by som zablúdil

občerstvovačky neviem ohodnotiť aké boli ani na jednej som nestal

sprchy áno boli trochu ďalej ale zato išla tepla voda čo na iných maratónoch nebýva

možno by to chcelo do budúcna spraviť nejakú mapku areálu na ktorej by bolo vyznačené kde sú sprchy, prezentácia, parkovanie...

ono treba si aj uvedomiť že nie vždy sa dá spraviť maratón kde sprchy, prezentácia, parkovanie bude hneď vedľa štartu
12.09.2011 - 13:11:10
00
Mirceli kráááásne fotky :clap: , ďakujem :)
12.09.2011 - 13:37:33
00
mne sa vcelku pacilo, trat OK (az na asfaltovy zjazd) ale to nekonecne natahovanie mi teda poriadne liezlo na nervy (mozno sa niekomu zdalo, ze je nenormalne vtipny...) bike som neumyval, seba pod mostom :D
12.09.2011 - 13:50:58
00
Na ET trasu nemala zmena organizatora ziaden vplyv,
Vzhladom na to ze to ma charakter vyletu tam asi nieje co pokazit.
parkovanie výborné, len strašne daleko od štartu
Horna luka je 250 m na biku sa snad da :-)
prezentácia horror, ci prihlásení ci neprihlásený, ci zaplatený ci nezaplatený, všetci vypisovali prihlášku
Otazka preco neboli registrovaní online ? Nuz dva weby = dva zmetky.
Posunutie štartu je najhoršie čo može byť z pohladu pretekára ktorý ide bojovať o umiestnenie (na tomoto maratone je to už asi štandard).
Dosledok hore spominaj pripomienky
Značenie uplné zlé, chaotické, napriek tomu že som to šiel vicmenej z pamati, niekolkokrát som zle odbocil (vedel som kadial sa ide no znacenie nebolo alebo bolo matuce, alebo neskoro do zakruty nakreslená šípka.
Ak znacenie budu robit rozny dobrovolnici a nie bikeri co odjazdili nejaky ten pretek tak to znacenie budu take ake je :-(
K traťi sa radšej nevyjadrujem,chapem ze sa tažko vybavuje povolenie, no za tatu variantu nadalej neviem povedať nic pozitívne.
Davam za pravdu, organizator nemal chut alebo zaujem co i len uvazovat o jej zatraktivneni. Stacilo malo.
Suma sumárum nic sa tu nezlepšilo ani nepokazilo,bol to taký Slovenský podpriemer.
Nuz bohuzial ak maraton bude stagnovat, tak sa to podpise vzdy na zaujme a ucasti bikerov.
Nepíšem to preto lebo chcem strašne kritizovať, len nech sa tie (podla mna velmi jednoducho riešitelné veci) konečne opravia a bude to fajn pretek v krásnom prostredí na urovni.
Snad ma JŠ. za toto nutopi, ale naskocil do posledneho vagonu rozbehnuteho vlaku a zozal to co zasadil niekto iny. Skoda ze nebola vola akceptovat kazdorocne pripomienky zo strany ucastnikov a mozno tam chybaju aj skusenosti s organizovanim takychto akcii. Vzhladom k tomu, ze tento maraton na poslednu chvilu menil hlavneho organizatora aj tak mu patri vdaka , ze sa na to vobec dal a ja verim, ze buduci rocnik prinesie nieco nove aby si svoje meno XCM Slovak Paradise zasluzil.
12.09.2011 - 14:24:06
00
ked to tak citam a pozeram...uz aby som mal bike na buducu sezonu :P



Presne tak, len sa ty vráť medzi nás. Túto sezónu sú trate suché a jazditeľnejšie ako minulú sezónu.
12.09.2011 - 14:47:48
00
mne je len ľúto že sa na pretekoch zabúda na fotografov čo sa týka stravy, keď si chce kúpiť stravu takú istú ako majú cyklisti, tak tam platia len lístky, v Raji to bolo lepšie lebo tam bolo viacero reštaurácii ale na meride v BB som nemal šancu sa najesť ani v Dixone, predsa nedám 4,50 za halušky ;)
12.09.2011 - 15:06:36
00
Aka bola trasa ET? myslím prevýšenie dlžka a podobne velmi by som chcel isť, tak rozmýšľam či nezačať trenovať :D
P.S. Nenajde sa tu niekto kto sa v zakrute! na asfalte! tesne pred podleskom! zaradil tesne! pred moju sestru? Chcem ti iba vykrutiť krk ;-) a zagratulovať k zisku 30 milisekund. Skončila na štrku a pan inteligentny si toho ani nevšimol!!! >:-(
12.09.2011 - 19:30:28
00
Mirceli vdaka za fotos. Parada :)
12.09.2011 - 19:57:13
00
Vraj bola reportaz o maratone v niektorych spravach, nenatrafili ste na nu?
12.09.2011 - 20:58:25
00
súhlasím so všetkým čo napísal scottman , taktiež som si dal bezmäsité - pirohy a nakoniec mi dali klobásu , značenie bolo otrasné , viackrát sa mi stalo že som až na poslednú chvíľu stihol zareagovať , škoda že mi to nevydržalo počas celého preteku , pár stovák metrov pred cieľom pri vjazde do lesa som s kolegom kúsok poblúdil , namiesto doprava sme šli doľava kde mi tá polozarastená cestička v tej rýchlosti prišla ako ten správny smer , no o ďalších 20metrov bolo komplet všetko zarastené tak sme sa ten kúsok museli vrátiť , ešteže to bola len nejaká tá minútka až dve a nikto nás neobehol , ináč trať ako taká sa mi celkom páčila....a samozrejme veľká vďaka fotografom :) im dávam asi najväčšie plus...
12.09.2011 - 21:03:31
00
Vraj bola reportaz o maratone v niektorych spravach, nenatrafili ste na nu?


ano bola v hlavných správach ale nie je v archíve :@
12.09.2011 - 21:09:16
00
Mirci, ale je:
http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/televizne-noviny/67991

Začína to na 39:47 min.

;)
12.09.2011 - 21:14:32
00
mne je len ľúto že sa na pretekoch zabúda na fotografov ;)
Ak si sa stihol najest tak gratulujem :) mne sa to nepodarilo. Po skonceni som utekal domov, aby som stihol fotky upnut. Ale v nedelu som si to vynahradil :-D
12.09.2011 - 21:36:48
00


ten kameraman bol pol metra odo mňa pri rebríku , mohol ma aspoň na sekundu zobrať do záberu , ale ešte že sú tam Grosovci :D
12.09.2011 - 21:39:02
00
keyboard_arrow_up