Od: Laco Habina <chatahresna@gmail.com>

1.
Hladam tim, ktory by zmapoval a presiel cyklotrate od Novej
Sedlice do Spisskej N.V.
Hladam miestnych znalcov terenu. :beer:

Kriteria pre vyber trate su:
- maximum v lese po oznacenych chodnikoch, trasach alebo po
polnych cestach,
- mimimum turistickych, horskych chodnikov (pesia turistika,
tlacenie bicyklov),
- obchadzky miestnych "taborov", bezpecne obchadzky pre
prejazdy aj v noci alebo pre osamotenych jazdcov,
- mimumum brodov, "plavanie" vo vode viac ako kolena, (aj v
lejakovom obdobi),
- ak sa to da, aby bola cesta, trasa skor kamenista nez
ilovita (polne cesty na okraji pola),

2.
V maji 2012 chcem vybratu trasu cca 400km prejst s timom
(cca 20 -30 ludi) miestnych znalcov za 3 - 4 dni. :handshake:


3.
Predmetna trasa posluzi ako voditko pre Maraton 1000miles.

Motivacia:
Zdolavanie preverenych tras, spoznanie maxima zazitkov,
spanie v prirode alebo kde pride. :y:

KTO SA PRIDÁ ? ;)
Dakujem za odpovede a príspevky.

Laco Habina
01.11.2011 - 18:58:42
00
Zakladna trasa je na http://www.1000miles.cz/mapa-trasy.
Tuto trasu treba podla uvedenych kriterii upravit.
01.11.2011 - 19:05:10
00
Nemal byť na budúci rok pretek v opačnom smere ako tohto roku? Čiže z Čiech na Slovensko.
01.11.2011 - 19:46:05
00
Mal a asi bude. Preto je tam tá podmienka vyhnúť sa osadám, aby osamotení a unavení bajkeri nemuseli používať roxor ako Rymanow a ani aby nemuseli kŕmiť cigánčatá "suvenírmi".
01.11.2011 - 21:34:11
00
Ahojte, mame novu trasu od českých hranic po Liptovskou Tepličku - odkaz http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=72086.
Na tuto trasu sa napojime smer Poprad a Spisska NV. Od Spisskej NV potrebujeme GPS fromat trasy pripadne aj s previsenim.
Skuste si pozriet aj clenenie uzemia jednotlivymi Spravcami, ktorych budeme ziadat o povolenia. http://www.sopsr.sk/dokumenty/alter-11_2007_2_6_vchu.png.
Prosim o Vase prispevky este v decembri. Dakujem Laco + Honza
02.12.2011 - 18:47:28
00
Ked to chces riesit oficialne, nepotrebujes aj povolenia od vlastnikov pozemkov? Pri takto dlhej trase si to moc dobre neviem predstavit...
02.12.2011 - 20:51:28
00
Z Podleska az do Sloviniek nieje problem. Otazkou skor je splnenie podmienok ktore si uviedol v prvom prispevku. Trasa ma byt najkratsia alebo ma byt v ramci moznosti aj zaujimava. Zo znacenim je u nas problem pretoze je toho malo, ale to co je znacene sa da pouzit. Otazne su useky mimo tz. spojky medzi znacenymi trasami. Ako to pretekari riesia. Su povinne vybaveny GPS ? Alebo je to len o mape a schopnosti orientacie. Trasu viem navrhnut napr. naklikanim do cykloservera ( ten vygeneruje orientacne prevysenie a aj vzdialenost) ak to staci.
03.12.2011 - 12:55:42
00
Povinná je GPS navigácia a trasa by po skúsenostiach z prvého ročníka nemala byť len naklikaná... Ale s tým teraz problém nebude, keď sa už organizuje jej prejazd :clap: Inak, ja by som sa pridal ak vymyslíte vhodný termín a ak bude na Hrešnej taký dobrý guľáš ako v júli.

Ešte by som pridal jednu podmienku pri výbere trasy: nech bude ešte fotogenickejšia ako minulý rok! :y:

2PaloTT: s povoleniami je to sakra problém, ale problémy sú na to, aby sa riešili. A už sa určite riešia...


Naposledy upravil Marki007 dňa 03.12.2011 - 20:49:15, celkovo upravené 1 krát.

03.12.2011 - 17:01:44
00
Pokial trasa nebude znacena v terene, ludi nie je masa , nejdu vo velkych skupinkach a nemaju cisla na riaditkach, snad by bolo rozumnejsie na niektore veci pozabudnut :) Len pre istotu dat instrukcie ucastnikom, ze nie su sucastou nejakej akcie, ak by sa niekto pytal. Pochybujem, ze pri Loudani riesili povolenia.
03.12.2011 - 20:45:47
00
Marki naklikanu som myslel v tom zmysle, ze trasu poznam detailne ale nemam z nej GPS podklady. Takze sa to v ziadnom pripade neda fyzicky odjazdit a zaznamenat na GPS kedze je december. Navrhovana varianta je prejazdna v celom useku.
03.12.2011 - 21:14:58
00
Marki naklikanu som myslel v tom zmysle, ze trasu poznam detailne ale nemam z nej GPS podklady. Takze sa to v ziadnom pripade neda fyzicky odjazdit a zaznamenat na GPS kedze je december. Navrhovana varianta je prejazdna v celom useku.


Presne za takých traserov by bol Honza rád! 8) Navyše ten kraj pri Spišskej bol fakt krásny a pochvaľovali si ho aj pretekári (teda aspoň tí, ktorí tadiaľ nešli v daždi :rain:)

Pokial trasa nebude znacena v terene, ludi nie je masa , nejdu vo velkych skupinkach a nemaju cisla na riaditkach, snad by bolo rozumnejsie na niektore veci pozabudnut :) Len pre istotu dat instrukcie ucastnikom, ze nie su sucastou nejakej akcie, ak by sa niekto pytal. Pochybujem, ze pri Loudani riesili povolenia.


Jasné, aj tak sa dá, ale Loudání je predsa, trošku viac, dosť, úplne, no proste čistá punková záležitosť.. :)
03.12.2011 - 21:44:16
00
A čo tak to strihnúť zo Spišsskej hore do Levoče cez planiny, Bachureň, Sabinov, Prešov, chata Hrešná atď. Samozrejme nemyslím asfalt. Len návrh do diskusie.
03.12.2011 - 22:49:19
00
Nuz z Levocskej doliny neexistuju ziadne mapy je to uzemie nikoho. Takze si neviem osobne dobre predstavit, kde vsade by sa pretekari motali. Levocska strana je cista katastrofa v podobe mesacnej krajiny a k tomu nestastie ktore sa tam nedavno stalo, mna osobne od navstevy tejto lokality odradza. Sl. raj je urcite co sa prirody tyka zaujimavejsi a krajsi. V principe mi je to ale jedno. Je to na organizatorovy kadial sa rozhodne trasy viest. Ak bude zaujem o vojenske pasmo tak v tomto asi nepomozem kedze tak nechodim.
04.12.2011 - 09:33:54
00
Presne tak! Je to na organizátorovi, ani nevieme ako mu to míľovo vychádza. Nemyslel som priamo motanie sa medzi zarastenými granátmi, aj keď táto možnosť tu pri zablúdení, je. Možno by pomohli miestni borci baronček, bikerxnx, Miloš Lichvár, alebo hosťujúci Racho. No a možno malá turistická hustota a neznámo, je to čo organizátora láka. Proti Raju nemám nič. P. S. Sorry chlapi, že som Vás do toho namočil bez Vášho vedomia. ;)
04.12.2011 - 11:04:18
00
Keď som sledoval tohtoročnú trasu 1000 míľ, tak myslím že prioritou bolo viesť pretek po vyznačených trasách či už cyklistických alebo turistických. Myslím , že najlogickejším a asi najvyznačenejším pokračovaním trasy ak ju Drotár dotiahne až do Sloviniek bude zhruba kopírovanie tohtoročnej trasy len v opačnom smere. Čiže výšľap po červenej t.z. na Tatarkov kríž. Potom najľahšou trasou do Gelnice alebo Helcmanoviec. Myslím, že najväčší expert na túto časť je Lubobubo. Potom výjazd na Kojšovku, buď cez Prakovce alebo cez Perlovku, z tejto strany je to všetko zjazdné. No a z Kojšovky klasika na Jahodnú. Na pokračovanie ďalej sú už experti Košičania. Ďalej na východ je to pre mňa Terra Incognita.
Ak by trasa viedla k Levoči tak prejazdené to mám až do Košíc, trasy sú na Bikemap.net. Je tam ale veľa neznačených úsekov! Problémové miesto bez značiek je lesný úsek zo Sabinova do Prešova. Je to tam zložité na orientáciu pre množstvo nevýrazných lesných ciest. Za Prešovom by som odporúčal pokračovať po hrebeni m.t.z. do Obišoviec, Kysaku k Ružínu (asfalt). Pokračovanie cez Veľký Ružinok na sedlo Repy a po červenej na chatu Hrešnu.
Je tu ešte jedna možnosť asi len teoretická a najnáročnejšia. Z Levoče do Lipan, výstup popod Kamenický hrad na Minčol (neznačené), Malý Minčol, Obručné a potom kopírovanie hranice z našej alebo poľskej strany až do N. Sedlice. (za Minčolom to nemám prejdené)
04.12.2011 - 16:04:58
00
keyboard_arrow_up