cau, sme cela rodina poisteny u vseobecnej zdravotnej poistovne a mamu dost bolievaju zuby. dneska ked sa rozhodla ist k svojmu zubarovi ten jej oznamil ze vzp nepreplaca do januara nic a ze ked chce osetrenie tak ma zaplatit 80e a ked vytrhnut tak 50e. je toto normalne? naco platime ked nas nehaju kludne aj zdochnut :tmi: uz som im chcel aj zavolat na infolinku no nastastie tam mali obsadene :@
13.12.2011 - 13:27:18
00
určite sa na to svojej poistovne spýtaj .. a ak nebudeš spokojný s odpovedou tak sa obráť na urad pre dohľad nad zdravotou starostlivostou .. a daj sem výsledok :)
13.12.2011 - 13:32:21
00
fajn tema :lol:
poviem ti tak uz davno ste mali ist sukromnemu zubarovi.
s mojej skusenosti ako mi plombovali mrtve zuby a vrtali s instrumentami nie presne na to urcenymi si radsej zaplatim a mam chrup v 100% poriadku a viem ze ked budem mat 50-60 rokov este budem mat svoje zuby. ked som sa lekara spytal preco vrta s takym vrtakom ze mi hlavou trase a prijemne to zrovna nie je jeho odpoved bola "viete nemame financie tak vrtam s tym co mam" ja som sa mu podakoval a rovno som si zobral kartu a fical odporucanemu sukromnemu ktoreho si neviem teraz vynachvalit.
13.12.2011 - 13:37:59
00
matvej-toto by mal byt jeden z lepsich doktorov u nas.
13.12.2011 - 13:59:57
00
naco platime ked nas nehaju kludne aj zdochnut :@



v prvom rade....si zisti, KTO je u vas zmluvný partner poistovne
kedže je slobodná volba lekára, akého si si vybral, takého máš
skoro žiaden slušný lekár=dobrý zubár sa nebude natahovať s poistovňou o preplatení nejakého "smiešneho" výkonu, tzn pracuje za hotové

vysledok najprv sa posťažuj "tomu v zrkadle" a potom niekam volaj
13.12.2011 - 14:13:57
00
k zubarobi radsej sukromnemu. ti nestastnici na poliklinikach ti len znicia zuby, pracuju so starymi nastrojmi, pouzivaju stare techniky. ale chapem tvoje rozhorcenie, na tvojom mieste by som mu slusne povedal nieco v zmysle "mna vas vztah s poistovnou nezaujima, to ze vy mate zle nastavene limity nemoze mna ako pacienta obmedzovat" a ked bude mudry treba sa s celou rodinou zobrat a odist k inemu zubarovi. ked mu to takto spravi 5-6 rodin tak sa zbada.

PS: pri preberani karty sa do nej pozri ci sa ti nestalo to co mne: v karte som mal zapisane ukony ktore neboli nikdy vykonane a nebolo ich malo.. takto si niektori lekari privyrabaju a potom sa vyhovaraju na limity poistovni
15.12.2011 - 09:21:47
00
Tak

ad1: Ak je ten zubar "najlepsi" v republike, čo vpodstate pacienti nemozu objektivne zhodnotiť, tak ak mu z nejakého dôvodu poisťovna daný výkon nepreplatí tak si logicky zapýta za výkon v plnej miere. 50 e za extrakciu je prehnaná. Luxusna SUKROMNA klinika v BA pyta za vytrhnutie viackorenoveho zubu cca 30-35 eur.

ad2: Zubar, ako jeden z mala, nei je povinny ta osetrit a vedzte že pri momentalnom stave moze byt zubarovi nejakych 5 rodin uplne ukradnutých :)

ad3: Zlé, bolestivé, nekvalitné osetrenia nie su sposobene tým že by zubari nemali na vybavenie(diamantovy vrtacik stoji cca 4 eura :D ). Zubna starostlivost na slovensku je preto taka katastrofalna, lebo az 75% vsetkych zubarov ma nad 45 rokov. A len prednedávnom(tusim to su 3-4 roky) zaviedli aj u stomatologo povinne zbieranie bodov za ucast na konferenciach a prednaskach, kazuistikoch ako to maju vseobecni lekari. Dá sa teda povedať, že mnoho zubarov uz X rokov stoji na mieste, pouziva postupy ktore su v dnesnej praxi absolutne kontraindikovane, nehovoriac o materialoch. Časy sa menia materiály nástroje prístroje postupy prešli za posledne roky tak vyraznymi zmenami o ktorých sa beznemu človeku ktorý navštevuje spravidla starsieho zubara ani len nesniva.

ad4: sukromny zubár nie je zárukou kvalitnej práce co si casto pacient myslí a na jeho vlastny ukor necháva v ambulanci daleko viacej penazi. Ono pracovat za hotove je velice zradná dvojsečná zbran. a LL to preplatenie smiesneho vykonu neznamena smiesne peniaze + navyse si aj zubar zazmluvneny s poistovnou vzdy vypyta este keš.
15.12.2011 - 10:11:48
00
smiešne bolo napísane ako "smiešne" a tak aj bolo myslene

a za katastrofálnym stavom v tejto oblasti je predovšetkým:
náš katastrofálny prístup k starostlivosti o vlastný chrup

mám taky dojem, že do servisu s autom chodí väčšina z nás častejšie,
ako na prehliadku-kontrolu-zubnú hygienu-...

tak, že podľa mňa je problém poväčšine v tom "zrkadle"

k poistovni, tá platí len štandard a za všetko čo je mimo štandardu si musíš priplatiť a tak by to malo byť aj v celom zdravotnom poistení,
15.12.2011 - 10:35:11
00
katastrofalny pristup je výsledkom absencie akejkolvek edukácie(hyg. inštruktáže a prevencie) pacientov od ranného veku. Faktor zlyhania rodičovskej kontroly je vec druhá. treba začať od detí. výsledky sa dostavia generačnou vymenou.

povinna prehlaidka na ktoru sa nedostavis - dalsi rok si platis, december- na poslednu chvilu,, kopa penazi pre zubara, odflaknuta prehliadka, stres, žiaden čas na instruktaz, poucenie, vysledok . nula
ti co sa nedostavia, nepridu ani o rok lebo by platili, pripade az v bolestiach horucky opuchy - vysledok nula .

preventivny program vyuka deti . nie mamon a venovat pacientovi 6 minut lebo uz uz sadá druhy do kresla lebo chcem zarobit. Zdravý pacient ma ovela vacsiu hodnuto pre zubara ako kariezny chrup.
15.12.2011 - 10:45:01
00
zavolaj do poisťovne a ona ti nájde takého ktorý ma do konca roka ešte limit.Na štandard sa nedopláca.amalgámová plomba a pod.
So zubármi to bude len horšie...je ich málo a tak ani nebudú podpisovať zmluvy s poisťovnami a všetko budeme kešovať a zuby budú mať ludia len horšie a horšie.
15.12.2011 - 11:01:17
00
toto je vyhoda (aspon si myslim) ze mame u nas jedneho bikera co je zaroven zubar :D , inak zviditelnil sa efektnym padom na kosickom maratone , aj si v helikopotvore zalietal :D
15.12.2011 - 11:39:00
00
K tej poistovni .... moc si asi nepomozes s inou poistovnou ... viem od viacerych zubarov, ze napr. Dovera je na tom este horsie ako Všeobecna ....
Aj dnes som bol so synom koli strojceku ... so všeobecnou ho ešte zobrala, ale s Doverou by ho uz nevzala ....
15.12.2011 - 14:02:17
00
Zubari maju mesacne limity od poistovni. Ak prekrocia robia zadarmo. Neviem ake minusy ma Union ale ako jedina nema limit a hradi vsetko.
PS Nie som zubar ale robim jednemu spracovanie dat.
15.12.2011 - 15:21:11
00
limity od poistovné majú všetci lekári (s ktorými poisťovňa podpísala zmluvu)
15.12.2011 - 16:52:25
00
Snad by som mal este podotknut, ze klucove nie je to, ze po vycerpani limitu robi zadarmo ale to, ze investuje material kupeny z vlastneho - to nie je statna nemocnica co v pohode pojde do minusu a neuhradi fakturu. (Samozrejme hovorme o sukromnom zubarovi - statny je vlastne len bezna udrzba.)
15.12.2011 - 17:19:51
00
cron
keyboard_arrow_up