Ahojte,
neviem ci mate ktosi skusenosti, chcem sa opytat na funkciu Lock Outu.

Ked je vidla odomknuta, rebound na "zajacika" a pruzina najmeksie, vidlu na mieste stlacim na cca 6cm. Po zamknuti som schopny ju stlacit na cca 3cm a pocitovo na nic nenarazim.

Pri "korytnacke" a tvrdej pruzine ide menej, ale tiez necitim koniec ponoru aj ked ju uz nepretlecim.

Skusal som to aj s Dart 3, po zamknuti ide mozno cca 1 - 1,5 cm, ale nasledne je citit ze je "konecna".

Pri vzduchovej Rebe a Fox vidly je uzamknutie pocitovo ako uzamknute, aj ked Reba sa tiez ponara cca 1 cm, co je OK.

Mate ktosi skusenost s novou RS XC 32 TK? Vidla je uplne nova.

Dakujem
30.01.2012 - 09:32:36
00
Ak aktivujes Turnkey, zatocis ho naplno doprava, tak ju zamknes, s tym, ze floodgate prerazis pri pretazeni alebo silnejsom naraze. Ked zamknes, vidlica by mala byt vysunuta tvrda, bez nejakeho mrtveho zdvihu. Rebound s tym ale nic spolocne nema. Predpatim pruziny samozrejme ovplynis chod, cize ochota ist do zdvihu bude mensia.
Floodgate na tej patrone asi nastavitelny nie je.
30.01.2012 - 09:53:46
00
Na Rebe sa dal nadstavit floodgate, toto je nova generacia co nahradza Dart a tusim aj zakladnu Toru. Je to model XC 32 TK pre 29".Tiez som bol v tom ze zamknuta pojde mozno max 1 - 1,5 cm, tak ako Dart co som skusal, ale ide ju tlacit aj ked nie do plneho zdvihu. Ako som pisal, odomknuta 6 cm silou, ale draha je lahka, zamknuta ide do cca polovice toho co na mieste takto zatlacim.
Mal som aj R7, ta ostala uplne tuha, Foxka tiez, zamknuta Reba a Dart kusok cukaju, ale citis ze dalej to proste nepojde.
Pri zmene reboundu to slo tazsie a menej.
Co som citak na stranke Sramu, je take nejasne v popise vidly, akoby ten system mal trochu inak pracovat, ale zamknute chapem ako zamknute...
30.01.2012 - 10:03:14
00
Na Rebe si mal MC, teda motion control a nie turnkey. Hey, ten floodgate je kapku slaby, cize ho pretlacis jedoducho. No na lock staci a nekope zbytocne do ruk. Co sa tyka zdvihu, nehladaj v tom problem, ibaze by ti vadila trosku zmena geometrie. Zamknute neznamena zamknute, iba v pripade, ze nie je naraz a pretazena.
Co by si chcel? chcel by si aby to bolo viac zatvorene?
30.01.2012 - 10:11:14
00
ako som pisal, Dart je podobny princip, pruzina a Lock Out. Pri zamknutom Lock Oute sa hybe len trosicku, XCčka ide viac do ponoru. Preto sa mi to moc nezda.... neskusal som to pri jazde, ci zamknuta bude pohupovat. Len mi trochu vadi, akoby ten Lock Out nebol taky, ako som zvyknuty ci z Reby, R7, Foxu alebo aj spominanej Dartky.
30.01.2012 - 10:16:37
00
No pokial tam je dost oleja, cize vidla nezatazena, locknes, potom by vidlica pod zatazenim nemala mat skoro ziadny zdvih, alebo ziadny, (ked je tam trosku menej oleja). Potom uz ju pretlacis alebo prerazis. Ak ti to nevyhovuje tak mozno sa to da obmedzit este viac. Pochybujem, ze ti to moze pri jazde vadit, ak ano tak to chce upravu.
30.01.2012 - 10:22:40
00
...no a prave to je to, ze zamknutu ju rovnakou silou pretlacim na mieste ako odomknutu, aj ked nie do plneho zdvihu samozrejme. odomknutu ju stalcim na mieste tak do 2/3 zdvihu (zhruba 6cm), zamknutu ju stlacim na 1/3 (cca mozno 3CM) co sa mi zda moc. necitim proste doraz pri zamknuti.
30.01.2012 - 10:28:14
00
ked je sila rovnaka, ako pri otvorenej, tak nem v poriadku, to mas nove?
30.01.2012 - 10:30:05
00
ta sila nikdy nebude uplne rovnaka, lebo to zatazujem sebou samym, nie nadstavenym strojom. ano, vidla je nova, preto sa mi ten lock nezda.... je tam citelny odpor, ako som pisal, ani ju tolko neponorim, olej som nikde nenasiel vyteceny, ale ako si aj Ty pisal, zamknuty znamena temer alebo uplne zamknuty
30.01.2012 - 10:39:25
00
ako pri TK je ten lock citelny, takze musis citit, ze ta vidlica je locknuta.
30.01.2012 - 10:44:40
00
Nie som v tomto odbornik, ale netreba brat do uvahy aj rychlost stlacania? Vsak pri jazde sa to pohybuje ovela rychlejsie ako ked to rukami pomaly zatlacas.
30.01.2012 - 18:58:13
00
problem solved. chalani pozreli patronu a nejaka predpätova pruzinka nebola dobre nadstavena. takze hura, uz ho len vyzdvihnut. a jazdit samozrejme :-)
01.02.2012 - 14:04:43
00
keyboard_arrow_up