Magurská modrá krv je jediná vhodná krv do tvojich Julií. Mal som brzdy zavzdušnené, lebo som mal totál zjazdené platničky. A časom zadná nebrzdila takmer vôbec. Zaniesol som do servisu na odbublinkovanie, pomohlo to na 2 dni, potom sa stav snáď aj zhoršil..Kontroloval som systém a zo zadného strmeňa tam ako sa hadička vnára doň, vlhčina, mazanina. Iba trošku, ale stačilo to na...Samozrejme trošku "im" vytieklo krvi magurskej a samozrejme aj na brzdovú plateň. Bývam od servisu 2km, ale nechcelo sa mi tam robiť šaška a tak som si to potom odvzdušnil sám a odvtedy sú brzdy tuhé tak ako som si ich nastavil. Sme len ľudia, stane sa..Aj servisáci robia chyby, je to ale ľudské, práve preto som z toho nerobil komára ]:) To máš ako s holením, tiež si to sprav radšej sám, platí aj ak L zameníš za N v 18tom slove od zadu... :rofl:
Otázka na samoničiteľov-servismanov, nemáte niekto fotku rozobratého strmeňa od Julií? Hodne by ma zaujal exploded wiew, nikde som to doteraz nevidel..
14.12.2010 - 19:08:00
00
Odpoviem si sám, možno to bude nápomocné obci :lol: .. Dnes som sa pohral so zadnou brzdou a výsledkom je toto, zaujíma ma, z akého materiálu sú vyrobené piesty, je to nejaká ľahká krehučká zliatina. Po krajoch trošku opotrebovaná od tesnenia.

Prílohy:

juliehp_exploded.jpg
juliehp_exploded.jpg 213.44 KiB thumb_up0thumb_down

02.01.2011 - 14:18:35
00
Tiez som vybral svoje Julie von akurat ked mrzlo a pomaly ale isto som packu stlacal az ku gripu. Doteraz bola brzda v poriadku, az ked som bicykel vytiahol von 5. februara tak to zrazu odislo, preto to pripisujem mrazu.
06.02.2011 - 21:04:32
00
tiež mi to iba v mraze robila zadná. Odvzdušnenie nepomohlo ale až výmena kvapaliny a odvtedy je pokoj :)
07.02.2011 - 08:35:41
00
tiež mi to iba v mraze robila zadná. Odvzdušnenie nepomohlo ale až výmena kvapaliny a odvtedy je pokoj :)


Daval si original maguracky olej? Kolko ti ho tam trebalo?
10.02.2011 - 08:40:52
00
LHH: pokial moc nerozlejes vedla (ako ja), tak ti bude v pohode stacit tá najmensia flasticka co predávajú. (tusím 50ml).

Rozoberal som velmi staré magury, kde bol asi povodný olej (nebol modrý) a v prasiatku bol ciastocne vo forme zelatíny.
10.02.2011 - 14:09:33
00
išiel tam originálny ale neviem kolko lebo som si to dával robiť
11.02.2011 - 13:28:58
00
zdravim uz ma to nebavi furt posielat do ZA resp. BA viete mi povedat kto v okoli MT by to vedel spravit tj. vymenit komplet olej a odvzdusnit?
11.02.2011 - 16:56:32
00
Treba upozorniť, že klasické odvzdušnenie-striekačka s piestom v prasiatku+prázdna pichnutá v páčke nie vždy pomôže. Nemalo by sa to stať, brzda je tak robená, no občas, hlavne pri nie dokonalom klasickom odvzdušňovaní sa dostane do rezervoárika v páčke nad hlavným piestikom vzduch. Toto sa podľa mojich skúseností prejavuje práve tak, že brzda po pauzičke pár minút akoby stratí "paru". Párkrát treba páčku postláčať a zrazu to aj brzdí, nie však na dlho. Po chvíľke opäť musíte akoby napumpovať páčkou tlak.
Ak sa vám na toto miesto dostane vzduch, nedostanete ho von nijak, iba tak, že odskrutkujete tri torxy, zhodíte kovový kryt nádržky, vyberiete membránu a dolejete dorovna kvapalinu. Membránu nasadíte späť na krytku nádržky a položíte na pôvodný pľac, niečo z kvapaliny vám to vytlačí, jedná sa však o minimálne množstvo a máte istotu, že v rezervoáriku vzduch nemáte. Ideálne je potom ešte zodvakrát pretiahnuť kvapalinu systémom a uistiť sa, že do systému pri tomto úkone nevnikol vzduch. Brzda teraz brzdí oveľa lepšie.
21.02.2011 - 23:45:48
00
Zdravim.
Mam nasledovny problem s tymito brzdami. Vsimol som si, ze mi chodil na prednej brzde len jeden piestik (s pohladu jazdca pravy). Skusal som oba piestiky stlacit srubovakom najviac od seba a potom stlacit packu, vzdy sa hybal iba ten jeden. Chcel som sa na to pozriet tak som dal dole platnicky, no bike sa mi zosmykol tak nestastne, ze sa stlacila packa, piestik vysunulo az tak, ze olej vytiekol.
Rozmyslam, ci to ze nechodil jeden piestik mohlo byt tym, ze bola brzda zavzdusnena? Teraz uz nezostava nic ine, len kupit kvapalinu a brzdu "seřídit", no zaujima ma dovod preco mohol chodit len jeden piestik a ci sa nemoze stat, ze ked tam dam novy olej a dam to dokopy, budem zasa na zaciatku - teda bude fungovat len 1 piestik.

vopred dik
22.06.2011 - 13:40:03
00
zadrety piest novou naplnou "nevyliecis", dopln ho, nasledne strc medzi piesty nieco cim zablokujes pohyb funkcneho piestu (mne sa osvedcilo strcit mezdi piesty vidlicovy kluc) , a stlacaj, znova zatlacit piest a tak dokola....+nejaky silikonovy olej
22.06.2011 - 14:06:33
00
este otazka mam maguru julie a neviem ci je to ze tam nemam riginal kotuc co byva k nim alebo tam mam lacne platnicky neviem ze ako to ma brzdit mam jednu mechaniku tektro aqila a ta brzdi lepsie nez tato aky je problem prosim? lebo ked ju zatlacim tak ako som zviknuty na mechanike jednym prstom toto musim zatlacit min. 2 prstami aby bol rovnaky ucinok
06.02.2012 - 21:08:02
00
keyboard_arrow_up