nazdar, dneska som si pozeral jeden full bike v bazári a natrafil som na taký problém:

tlmič išiel lahko zmačknúť ked som trochu zatlačil na sedlo a ked som prepínal tú modrú páčku--- asi lockout tak to nič nerobilo

vyzerá asi takto:


www.spoke-store.sk

a tak sa chcem spýtať, je možné že je to spôsobené tým že tlmič nieje nafúkaný alebo treba rovno vymeniť ? prípadne dalo by sa to nejako fixnúť výmenou tesnenia alebo niečoho

dakujem za všetky príspevky :P :$


Naposledy upravil kentusSVK dňa 15.04.2012 - 14:22:31, celkovo upravené 1 krát.

14.04.2012 - 19:34:15
00
Skôr tam bol Propedal ako Lockout. Je to rozdiel a propedal sa (našťastie) vyskytuje častejšie.

Propedal nie je úplne tuhý ako lockout, tlmič len prituhne. To môže byyť viac alebo menej výrazné, záleží od CT a najnovšie aj od tlaku v IFP - boost valve.

Otázka znie, či je ten tlmič nový alebo jazdený. Ak má čosi za sebou nemusí už fungovať ako by mal ak je nový mal by byť v poriadku.

Si si istý, že tam nie je žiaden rozdiel alebo len tlmič nie je úplne tak ako si očakával? Pýtam sa preto lebo niekto nedokáže vnímať malé rozdiely. ;)
14.04.2012 - 22:13:28
00
Ako píše Lapierre, napr. ja na Reignovi v sede nepoznám moc rozdiel medzi zapnutým a vypnutým Propedal-om. Pri šľapaní v stoji to už cítiť trochu viac. Väčšinou ho ale nezapínam ani na asfalte, nejak mi nechýba.
15.04.2012 - 12:36:17
00
no ten tlmič je z bazáru čiže je jazdený, vlastne je nahodený na biku lenže predavač povedal že mu zrovna prišiel a že si to ešte nestihol pozrieť
a ja ako som si to tam pozeral tak som to skúšal a lahko to pružilo a skúšal som hýbať tou páčkou a nič to nerobilo :) povedal že sa nato pozrie... zajtra tam idem volať čo a ako... ak povie že to fixol tak sem napíšem čím to bolo keby mal niekto náhodov problém ako ja :)
chcel by som vlastne brať celý bike tak ak by bol záujem tak hodím aj foto :P :D
15.04.2012 - 14:35:39
00
Ak nebude tlmič fungovať, tak to určite tak ľahko "nefixne". Ak s tým bude problém viem pomôcť. ;)
15.04.2012 - 22:46:20
00
okej aj ked povedal že ak to nepomôže tak kúpi nový... ale to už ide mimo mna a cena zostane pôvodná takže.. ale ak bude kupovať nový tak od neho zoberiem za symbolickú cenu aj starý a prípadne ho nejako skúsime spraviť :)
16.04.2012 - 17:16:07
00
Skúšať netreba, proste (ak, tak) sa spraví a bude. :)
16.04.2012 - 23:05:16
00
:)
17.04.2012 - 12:22:28
00
keyboard_arrow_up