Mate niekto skusenosti s nakupom cez Internet napr. z Ceskej Republiky?
Prestava ma bavit platit slovenske ceny, alebo preco to moze byt v Cechach lacnejsie? Napr. take Schwalbe Race Ralph pneu, na Slovensku to dovaza jedna firma a stoja (2.1 kevlar) cca. 1500 Sk na Ceskych strankach sa daju zohnat aj za cca. 900 Czk !???
20.07.2005 - 21:33:23
00
zaplatis postovne z ciech a vyjde ta to na rovnako...
20.07.2005 - 21:48:48
00
presne tak, ja som sa napriklad pohraval s myslienkou vozit Cannondaly z USA ale ked som zratal postovne, clo, dph a ostatne nakladay tak mi vysli porovnatelne ceny s eximom

jedna vec co sa oplati robit, je ak mas viac kamarator tak si spolu objednajte veci z Nemecka a na postovne sa zlozite.
20.07.2005 - 23:36:53
00
kami napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Mate niekto skusenosti s nakupom cez Internet
> napr. z Ceskej Republiky?
> Prestava ma bavit platit slovenske ceny, alebo
> preco to moze byt v Cechach lacnejsie? Napr. take
> Schwalbe Race Ralph pneu, na Slovensku to dovaza
> jedna firma a stoja (2.1 kevlar) cca. 1500 Sk na
> Ceskych strankach sa daju zohnat aj za cca. 900
> Czk !???


Ja som kupoval Avidy z koloshopu. Pekne zásielkovou službou až domov. Bez problénmov. Kupoval som to cez http://www.koloshop.cz/
No a tam platíš poštovné podľa výšky objednávky v Kč. Ak je to nad 8000 Kč tak zadara. Však si prečítaj podmienky dodávok do SR. No a platiť môžeš viacerými spôsobmi napr. v SK po prepočte kurzu v deň objednávky. Dobre je prípadne sa pred objednávkou ešte mailom spýtať, či ten tovar naozaj majú. Ja som musel na brzdy počkať týždeň, lebo im práve došli. Myslím, že sa netreba báť. Ak ťa niekto niekde bude chcieť o....ť, aj tak sa mu to podarí. Mimochodom, už som kupoval cez internet aj z Francie.
23.07.2005 - 19:02:17
00
A ešte, že prečo je to na Slov. drahšie? Preto, že drvivá väčšina našich predajcov, ale aj dovozcov to má z ČR. Tam je cyklistika obecne na oveľa vyššej úrovni a teda aj zahr. firmy si spravia zastúpenie tam.
23.07.2005 - 19:04:33
00
ja som nikde cital ze cena sa odvija od celkovej "spotreby" komponentov v danom state...napr. v Nemecku sa preda ovela vacsie mnozstvo prehadzovaciek ako na SL a preto to je aj lacnejsie...
24.07.2005 - 12:46:25
00
vola sa to uspora z rozsahu :))

samozrejme, ze ked je niekde vacsi trh a vacsia konkurencia tak budu marze nizsie...opacny priklad vid bike-trh na Slovensku
24.07.2005 - 21:05:24
00
A tak nam nezostava nic ine, len spekulovat ako to sem doviest "spoza hranic". A tak to nasi predajcovia budu mat opat tazsie :-))
25.07.2005 - 22:58:26
00
keyboard_arrow_up