Zdravím,

chcel by som sa opýtať či máte nejak= skúsenosti, alebo dobre vytypované trasy vo Viedni :)


bo na nete toho moc nieje :)

Ďakujem
30.04.2012 - 08:41:43
00
Aké trasy? Chceš jazdiť po meste (asfalt) a obzerať pamiatky, zaujímavosti alebo máš záujem o trasy v teréne?
30.04.2012 - 09:40:04
00
Pokiaľ ti ide iba o prejazd Wiedne, tak odporúčam Donauinsel. To je ostrov medzi korytom Dunaja (Donau) a korytom Nového Dunaja (Neu Donau), ktorý sa tiahne po celej dĺžke Wiedne zo západu na východ. Pokiaľ chceš vidieť aj niečo z mesta tak doporučujem prejazd cez mesto popri Dunajskom kanáli (Donau kanal), ktorý sa tiahne celým mestom cez jeho centrum tiež zo západu na východ, alteranatívne sa dá ísť aj cez obrovský Prater park až do centra a tam sa napojiť na cyklotrasu popri Donau kanal.
Pokiaľ chceš vidieť aj nejaké pamiatky tak v centre sa z cyklotrasy Donau kanal odpoj na tzv. Ring. Je to cestný okruh okolo celého centrálneho mesta aj s cyklotrasou a uvidíš tam Operu, Parlament, Univerzitu, Wolkstheater, Radhaus, Hoffburg,...........
No a pokiaľ chceš vidieť ako mesto na dlani prejdi na západ mesta popri Donau kanal, a tam v časti Grinzing sa vyštveraj cez miestne vinohrady na kopec Kahlenberg do výšky cca 450 m.n.m. a odtiaľ uvidíš celé mesto ako na dlani.
Pokiaľ by si radšej navštívil miestny pivovar Ottakringer zo záhradnou reštauráciou tak pôjdeš cez........................ ;)
30.04.2012 - 17:41:16
00
super diky Joli
30.04.2012 - 22:03:11
00
presne som chcel niečo také ako písal Joli...Ďakujem, určite niečo naplánujeme :) najviac ma láka tá vyhliadka z vinohradov :P
01.05.2012 - 08:55:11
00
a neviete či je nejaká Verbindungradweg z Viedne k Neuseedlersee? ..že by som spravil taký okruh :D
01.05.2012 - 10:10:02
00
http://www.openstreetmap.org/ a prepni sa do Cycle Map modu.
01.05.2012 - 10:57:00
00
nemate niekto skusenosti s vyletom typu lod + bicykel z BA? zaujima ma napriklad, po ktorej strane dunaja sa oplati ist a ci je lepsie ist lodou tam, alebo naspat. ide teda o jednu cestu lodou a jednu cestu bicyklom medzi BA a viednou.
08.05.2012 - 14:49:40
00
Tam a či naspäť, záleží od smeru vetra, nakoľko je to rovina. :-) Trasa pre výlet je vhodnejšia po ľavom brehu, ako ide Donauradweg. Bez premávky, takže sa dá v pohode rozprávať s ostatnými. Akurát je nudnejšia, sú tam niekoľko kilometrové roviny (pozrieš pred seba a ohyb cesty v nedohľadne). Dá sa to však spestriť odbočením ku zámku v Eckartsau, potom do Orth an der Donau alebo ku Dunaju (v Stopfenreuth alebo ku kompe pri Orth an der Donau). Neviem, ako premáva loď, no ja by som sa vybral radšej ráno na bicykli, pobehal po Viedni a potom ničím nelimitovaný by som si váľal šunky na vode počas plavby domov. :-)
08.05.2012 - 16:39:51
00
keyboard_arrow_up