aj preto sa neoplati ist velmi pri kraji, lebo potom ta obiehaju aj ked oproti nieco ide, a ked im to nevychadza tak hadajte do ktorej strany sa uhnu?, pekne ist bars aj meter od kraja a nech si pockaju, po bajkalskej to tak robim, aspon mam priestor aj na obchadzanie jam

ale an vine su aj policajti, priliz vsetko toleruju, staci sa hocikde v meste postavit na par minut a naratam kopec autickarov co nieco porusuju, a nech mi nik nevravi ze sa to neda okontrolovat, zdvihnut pokuty bars aj o 100% a zamestnat dalsich 10000 policajtov a nech stoja vsade a pokutuju, ved je to zlata bana. ale takto skoda reci, ked si kazdy jazdi jak chce a ak ho aj nahodou raz za rok zastavia ukeca pokutu na trapnych 20 eur tak ma v pazi dodrzovat akekolvek predpisy
15.05.2012 - 14:47:09
00
Dnes klasický problém "nepoznám pravidlá cestnej premávky". Prichádzal som (zelená) po cyklotrase od Apolla a pri Aréne, ako je odbočka na parkovisko pri Dunaji, si to hnala sliepka na Felde (červená). Pribrzdiť netreba, však je na "hlavnej", telefón pri uchu, veselo sa vykecávala. Surovo som jej tam vbehol, hoci som videl, že nemá v úmysle zastaviť. Len jej gumy zapískali, ako dupla na brdu. A ťukala si na čelo, čo za ***** jej vošiel do cesty... Stretnúť ju včera... Dnes mám celkom dobrú náladu.


Presne na tom mieste riešim skoro vždy ten istý problém. Nedanie prednosti z prava. Veľa krát mi tam tesne prefrčali, alebo prudko dupli na brzdu.
15.05.2012 - 15:35:23
00
fuu riskujes ako vidim. ja tiez niekedy podobne situacie riesim ako ty ale raz na to doplatime...

Ako píše Jezus, odhad mám a keď vidím, že to buď ja na poslednú chvíľu ubrzdím alebo majiteľ motorového vozidla, idem do toho. Nech sa naučia. Hoci to by im bolo aj treba vysvetliť, o čo išlo. Sami to nepochopia asi...

JOLI, toto je o prípad "vozidlo odbočujúce vľavo musí dať prednosť protiidúcemu vozidlu". Potom je tam ešte "problém", keď ideš cyklotrasou proti prúdu a z parkoviska vychádza auto, treba ho pustiť.
15.05.2012 - 15:55:12
00
keď ideš cyklotrasou proti prúdu a z parkoviska vychádza auto, treba ho pustiť.

To je predsa logické, keď ti musí dať prednosť ten čo ide na parkovisko, tak ty musíš dať prednosť tomu čo vychádza z toho parkoviska, keďže ho máš z prava.
Skôr by mali na tejto neprehľadnej križovatke umiestniť značky určujúce hlavnú a a vedľajšiu cestu a zrkadlo pre tých, ktorý vchádzajú na to parkovisko, keďže je to celé v takej neprehľadnej zákrute. Samozrejme hlavná cesta by mala byť zároveň tá s cyklotrasou.
15.05.2012 - 16:14:59
00
Vozidlá vychádzajúce z parkoviska musia dať prednosť všetkým vozidlám na ceste. Či v tomto prípade nie?
15.05.2012 - 16:36:09
00
No nie som nejaky expert hosi, ale neplati nahodou podla vyhlasky nieco v zmysle "pri vychadzani z parkoviska alebo miesta mimo cesty na cestu je vodic povinny dat prednost vozidlam pohybujucim sa po ceste"? Inak povedane nie som si vedomy, ze by som mal davat prednost niekomu, kto vychadza z parkoviska na cestu. Nejedna sa totiz o krizovatku a teda sa ani neuplatnuje pravidlo pravej ruky.

EDIT: Dimitrij ma predbehol.
15.05.2012 - 16:36:56
00
Platí, platí, nazval som to parkoviskom, ale podľa vyhlášky to parkovisko nie je, lebo dopravná značka označujúca parkovisko sa tam nenachádza.
15.05.2012 - 16:41:29
00
Tak som to aj myslel, nepamätám si že by na tej strane bola značka...
takže treba dávať bacha aby to nedopadlo tak ako tu:
http://3.bp.blogspot.com/_It73V04CZjM/S72GYuQJVDI/AAAAAAAAAxs/-iMlZll2bok/s1600/meg+ryan.JPG
:-P

EDIT: aftermath - http://videogum.com/img/thumbnails/photos/twmoat_city_angels/dead.jpg


Naposledy upravil Dimitrij dňa 15.05.2012 - 16:49:31, celkovo upravené 1 krát.

15.05.2012 - 16:43:44
00
A navyše ten výjazd slúži spoločne aj pre obratisko autobusu L82. Takže na ten si treba dávať tiež bacha.
15.05.2012 - 16:47:43
00
mna dnes tiez pekne zblokovala jedna truba na aute, isiel som po hlavnej a ona vychadzala na nu a vobec ju nazaujimalo ze idem, tak som rychlo strhol do protismeru, lebo by som skoncil v nej. Isiel som som chvilku na jej urovni, a kedze mala v aute dve male deti, tak som si zakusol do jazyka :@
15.05.2012 - 18:42:58
00
´.

Prílohy:

elaa-hop51.jpg
elaa-hop51.jpg 16.25 KiB thumb_up0thumb_down

15.05.2012 - 23:11:00
00
au
15.05.2012 - 23:45:29
00
Jezus, tmax. Vyhláška už roky neplatí. Teraz platí ZÁKON a ten je o dva stupne vyššie ako "nejaká" vyhláška. To len naokraj... ;) Ale aj tak ho naši skvelí pretekári "F1" majú na saláme.
16.05.2012 - 10:18:13
00
pracoval som pár mesiacov minulého roka v holandsku a tam sú cyklisti posvätný :D majú všade prednosť jazdia po dvoch vedľa seba a všade majú potahané cyklotrasy. nebodaj by si zrazil cyklistu tak ta zavrú a neriešia kto bol na vine... problém je ten že cyklisti sú si vedomý toho a správajú sa absolútne arogantne ... jazdieval som tam autom a ak nemáš ako okolo nich prejsť tak máš smolu a vlečieš sa za nimi ... neuhnú a keď zatrúbiš nadávajú a chcú volať policiu... toto už je veľa ,ale trochu by sa s toho zišlo u nás...
18.05.2012 - 06:10:58
00
až jak som začal chodiť na cesťáku tak som zistil že za volantom nie je 50% ale 90% +o+otov
18.05.2012 - 19:51:07
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up