http://www.napant.sk/np/np_letak0.htm#cyklo

Plánujeme ísť len 2ks, žiadna masovka, tak snáď by sa zľutovali nad zgniavenými bikermi :)
Dúfam síce, že nás nikto nestopne a že nebudem mať zákaz vstupu do lesa :DDD
21.05.2012 - 15:13:25
00
je tu vobec niekto, alebo pozna niekto niekoho kto dostal za toto pokutu?? ja som o tom este nikdy nepocul... Po hrebeni som ale nesiel este..
21.05.2012 - 16:29:01
00
praveze treba ist cim vacsia skupina potom vas nechaju zarucene alebo treba byt dostatocne zdadtny v zjazdoch :D
21.05.2012 - 16:43:04
00
Hlavne si to netreba brať osobne, lebo keď sa na začiatku výjazdu začneš zaoberať pokutami, tak si ho vôbec neužiješ. Už som mal "komunikáciu na hrebeni". Ale keď im ukážeš, že 200 metrov pod tebou je vyťažený a ***** bývalý les, tak to je dosť slušný argument, na ktorý už 2x nemali čo povedať. Plus som vravel, (čo je aj pravda) že na hrebeni jazdím kultivovane, minimum šmykov, aby som neerodoval pôdu, čo sa dá porovnať s chôdzou pešieho turistu. Atď. proste vecne argumentovať a ak nič nezaberie, tak poslať do púpav. :-)Ale to som ešte nemusel v Nízkych Tatrách urobiť.
21.05.2012 - 16:56:02
00
off: jako je to s pokutami v malej a velkej fatre na hrebenoch??
21.05.2012 - 17:01:34
00
Aj ja som najprv za mierovú diskusiu, a ak tá nepomôže, tak úplatok ( chlieb so šunkou, resp. hlt z ploskačky - nesmiem ju zabudnúť :D )... ak ani to nepomôže, pošlem ho do... domov :D

Inak trasa po hrebeni je v poho? Či tiež sa tamdiaľ nosí bike nad hlavou? :)
21.05.2012 - 20:46:53
00
takze mi poradte, kedze tam chcem ist:
po modrej mozem ist hore a po cervenej nie?? Ked pojdem po cervenej vedla bicykla mozu mi nieco?
21.05.2012 - 20:56:37
00
Aj ja som najprv za mierovú diskusiu, a ak tá nepomôže, tak úplatok ( chlieb so šunkou, resp. hlt z ploskačky - nesmiem ju zabudnúť :D )... ak ani to nepomôže, pošlem ho do... domov :D


Pocuj geroj, straz prirody ma zo zakona moznost pouzit vsetky dostupne prostriedky vratane fyzickych donucovacich prostriedkov, teoreticky aj zbran, pre zabezpecenie dodrzovania navstevneho poriadku. Takze ich kludne posli do ... domov.

V narodnom parku by si sa mal pohybovat v sedle bajku len po vyznacenych cyklistickych trasach. Ostatne chodniky alebo aj lesne cesty su pre teba forgotten. Taka je realita slovenskych zakonov. Mozes si o tom mysliet, co chces.
22.05.2012 - 08:25:51
00
takze mi poradte, kedze tam chcem ist:
po modrej mozem ist hore a po cervenej nie?? Ked pojdem po cervenej vedla bicykla mozu mi nieco?

po hranicu NP Nizke Tatry mozes ist ako chces, dalej uz len po asfaltke (Predne sedlo - KH)
jednoducho je to Narodny Park a nezostava nic ine, iba dodrziavat sucastnu legislativu, lebo ak by sme ju hromadne hrubo porusovali, urobime si zle meno sami
miestny ludia spravidla tazbu dreva toleruju, dava im to priamo pracu (aj ked najviac na tom zarabaju obchodnici s drevom). Na to, ze cykloturistika im moze ponuknut ovela vacsie prilezitosti budu prichadzat len pomaly, hlavne ked vlastne nemame nijaku celoplosne funkncnu organizaciu, ktora by zastupovala nase zaujmy (na rozdiel od tazbarskej loby) - a to je nasa chyba.
22.05.2012 - 09:32:17
00
urcite ze to treba porusovat v urcitej miere a tym davat o sebe najavo.. V amerike boli kedysi traily tiez uplne netolerovane, no kedze bikerov bolo coraz viac tak im jednoducho nezostavalo nic ine, len tuto otazku vyriesit, a povolit traily ktore su jazditelne.. Napriklad taky hreben KH je podlamna uplne spicovy trail.. vsecko chce len cas..
22.05.2012 - 18:51:51
00
pozn. pre mladších fóristov: na prvej strane tohto threadu je mapka s popismi okolia KH
22.05.2012 - 19:48:37
00
pozn. pre mladších fóristov: na prvej strane tohto threadu je mapka s popismi okolia KH


len drobna pripomienka.. mas tam modru znacku smerom na smrecinske sedlo vyznacene ako jazditelne, no ten koniec teda taky jednoznacne neni.. Je lepsie zjazdovat do LT po zelenej?? to som este nesiel..
22.05.2012 - 20:01:24
00
pozn. pre mladších fóristov: na prvej strane tohto threadu je mapka s popismi okolia KH



dikes :)
22.05.2012 - 21:00:05
00
len drobna pripomienka.. mas tam modru znacku smerom na smrecinske sedlo vyznacene ako jazditelne, no ten koniec teda taky jednoznacne neni.. Je lepsie zjazdovat do LT po zelenej?? to som este nesiel..


Vory sole. :sweat: :D
Jednak neviem, ktorý koniec myslíš a jednak v takých terénoch pár metrov tlačenia nehrá rolu. :devil:

Apropo nechce sa mi doplňovať itinerár. Ale 1.mája sme išli zo Smrečín do Vernára celé priamo po červenej značke. Výborné. Krásny zjazdík. Len treba dávať pozor, po vjazde zo Smrečín na zvážnicu. Po chvíli červená odbočuje prudko vpravo na krásny singlectrack.
22.05.2012 - 22:38:36
00
Modrá od istého úseku nie je zjazdná a nie je to len pár metrov. Lepšie je sa napojiť, resp. pokračovať rovno (modrá tam ide doľava) po tej ceste priateľstva či ako sa to volá :-)
23.05.2012 - 11:25:39
00
keyboard_arrow_up